Skocz do zawartości

Zestaw stereo Ps4, Spotify, YT, NETFLIX do 5k


Trukas

Recommended Posts

Witam serdecznie! 

Szukam zestawu stereo, które będzie podłączone pod tv (optyk). Zastanawiam się czy wystarczy sam wzmacniacz do słuchania muzyki z TV (YouTube z poziomu smartTv), Spotify z konsoli Ps4 (może być również podłączony po optyku), radia nie słucham :) sprzęt zostanie postawiony w salonie 16m2, telewizor jak i kanapa mieści się na środku pokoju (odległość między tv, a kanapą to około 3-4 metry. 

Rozglądam się za kolumnami, przy których wyskoczę 'z butów' :) podczas oglądania filmów, usłyszeć w czystość oraz szczegolowosc w muzyce (pytanie tylko, czy Spotify ma faktycznie dobra jakość muzyki (pakiet premium) lub podczas grania na Ps4 pro. 

Budżet na sprzęt do 5 500

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

14 godzin temu, Trukas napisał:

Rozglądam się za kolumnami, przy których wyskoczę 'z butów'

Więc pewnie Twoj pierwszy typ był na kolumny Klipsch :P. Ale szczerze to pomiń je. Znajdziesz w tej cenie coś lepszego.

Moje propozycję to Magnat MR780 + Monitor Audio Bronze 6 lub Magnat Quantum 725, brzmienie jasne, otwarte, dynamiczne i szybkie.

Lub Heco Aurora 700 + Yamaha RN803 / Yamaha AS 701. RN803 będzie miał w sobie funkcje sieciowe. I zagra to lepiej niż te z TV. A jeśli chcesz koniecznie mieć przy słuchaniu muzyki włączony TV i konsole (moim zdaniem słabo) to czysty wzmacniacz AS 701.

 

Zapraszam na odsłuchy.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to na Klipsch nie spojrzałem :) 

Znajomy posiada Taga Harmony Azure f100 v2 o podobnym układzie pokoju oraz odległości między słuchaczem, a głośnikami. Jak mają się do Heco aurora 700? 

Magnat MR780 wydaje się być nieco poza moim budżetem. Z czystej ciekawości: Yamaha rn803 vs Magnat MR780? Cena nie zawsze może być wyznacznikiem jakości, prawda? :)

Zastanawiałem się również nad Yamaha AS 701 jako sam wzmacniacz, a w przyszłości dorzucić odtwarzacz sieciowy. Pytanie tylko, czy będzie miało sens przy głośnikach w/w Heco Aurory 700? Przy tej klasie głośników będzie odczuwalna różnica (yamaha as701 vs rn 803)?

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo słusznie że na nie nie patrzyłeś.

Tak. Cena to nie wyznacznik jakości 

As701 to dźwiękowo to samo co rn803. Tylko ten drugi jest droższy przez moduł sieciowy i kalibrację.

Aurora 700 + 803 lub 701 to jeden z częściej wybieranych zestawów tu na forum. Głównie przez to że daliśmy możliwość testowania osobom te kolumny i się na nich poznały.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

moja propozycja to system zbudowany na bazie wzmacniacza NAD C326 BEE, dobrym połączeniem Twoich źródeł cyfrowych ze wzmacniaczem będzie Cambridge Audio DacMagic 100. Natomiast uzupełnieniem systemu będą kolumny Pylon Audio Pearl 25, ewentualnie Monitor Audio MR6. Warto także spojrzeć na Polk Audio S50E (mocne, szybkie, dynamiczne, otwarte granie) oraz bardziej łagodne, spokojne Tannoy Mercury 7.4, ewentualnie Q Acoustics QA3050. 

Zapraszam serdecznie na odsłuchy i wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie apropo pomieszczenia. W załączniku zamieszczam pokój przejściowy, w którym mają stanąć głośniki (zdjęcie "PLAN A" -> obok szafki RTV).

Dwa otwory w ścianie od strony północnej (TV oraz szafki RTV) są to wejścia do kuchni oraz korytarza. Wejścia przy kanapie to drzwi balkonowe oraz drzwi do sypialni. Po prawej stronie przy ścianie stoi szafa oraz komoda (zapomniałem dodać:) )

Wydaje mi się, że akustyka w tym pokoju raczej zabije jakoś dźwięku, czy się mylę?

PLAN A.png

PLAN B.png

Edytowano przez Trukas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trukas pomieszczenie nieduże w dodatku sprzęt na dłuższej ścianie- moim zdaniem zdecydowanie lepiej sprawdzą się kolumny podstawkowe. 

Zesataw R-N803D + ELAC Uni-Fi BS U5 wydaję się idealny.

Z profilu widzę, że jestes z Poznania. Zapraszam zatem do nas, na Woźną- porównamy różne konstrukcje i zestawienia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny nie są sztywne, można negocjować :)

Standardowo każdy chce podłogówki, choć nie zdaje sobie sprawy jakie warunki trzeba spełnić, aby zagrały poprawnie, nie wspominając już o fakcie, że w tym samym budżecie kupimy system wyższej klasy, oparty o podstawki.

Ja ze swojej strony nikogo nie uszczęśliwiam na siłę :) Jeśli masz czas i chęci wpadaj, w założonym budżecie przesłuchamy zarówno konstrukcji podstawkowych i podłogowych, a jesli będziesz chciał finalnie przetestować jakieś rozwiązanie w domu- wypożyczymy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj troszkę stanę w obronie kolegów. Zgadzam się że podstawki nieco są ignorowane. Jeśli dobierzesz dobre to potrafią cię zaskoczyć. Jak studio 16 Hz canto one.

Nie zmienia to faktu że dla początkującego melomana łatwiej jest dobrać kolumny podłogowe. Może także mieć wobec nich większe oczekiwania. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2018 o 07:12, S4Home napisał:

 

Pewnie, że można negocjować. Wybaczcie moja uszczypliwosc :) z chęcią Was odwiedzę @Top Hi-Fi Poznań. Nie skreślam podstawkowych ze względu na parametry, ale ze względu na samą estetykę.

 

 

Moje małe marzenie to pięknie grające kolumny. awsze zazdroscilem ojcu sprzętu muzycznego (Diora i cały pakiet od kolumn po wzmacniacza, radio tuner, odtwarzacz CD oraz kaset!). 

 

Przez chwilę zastanawiałem się nad Celan'em 302 wracając do podstawek, ale koniec końców chciałbym jednak podlogowki :)

Edytowano przez Trukas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trukas 

NAD C338 + PSB X1T, zamiast amplitunera mamy tutaj wzmacniacz z chromecastem, umożliwiającym strumieniowanie muzyki z serwisów streamingowych. Kolumny z przednim bas- reflexem, co pozwoli dosunąć je bliżej ściany- w twoim pomieszczeniu wątpię, że dasz je radę odsunąć porządnie.

Kiedy chciałbyś wpaść do nas na odsłuch? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...