Skocz do zawartości
Wuja

Zamknięte do yamahy rn 803d i telefonu - do 400 zł

Recommended Posts

Cześć,

poszukuję słuchawek jw. które będą służyć do odsłuchu muzyki bezpośrednio z komputera i amplitunera - o neutralnej barwie.

Czy ATH m40x będzie dobrym wyborem? Czy warto do takich budżetowych słuchawek pokusić się o dokupienie dragonfly w wersji black?

Pozdrawiam.

Czy ATH m40x będzie dla Ciebie  dobrym wyborem to tylko sam możesz ocenić. Moim zdaniem do słuchawek droższych niż kilkadziesiąt zł zawsze warto coś jeszcze kupić do podłączenia do laptopa. Laptopy też bywają różne i różnie to może wyglądać.

Od kilku dni testuję właśnie ATH-M40X i wg mnie nie są do końca neutralne, ale tylko w zakresie niskich częstotliwości. Chociaż muszę powiedzieć, że mimo tego grają bardzo przyjemnie.

Odsłuchiwałem je podłączone do wyjść wzmacniacza TEAC A-R650, odtwarzacza CD Technics SL-PG590A, odtwarzacza MP3 Sandisk Sansa Clip i laptopa Lenovo X230. Najbardziej dynamicznie zagrały podłączone do wzmacniacza, a najbardziej neutralnie podłączone do odtwarzacza CD, ale różnice nie były porażające. Wg mnie bardzo fajne słuchawki i raczej u mnie zostaną.

Dzięki za odpowiedzi.

Zamówiłem wspomniane ATH m40x i czarną ważkę.

Słuchawki te oczywiście miałem okazję testować wraz z kilkoma innymi na tym poziomie cenowym i wypadły najlepiej. Zobaczymy, jak zgrają się ze sprzętem.

Dużo się zmienia w ATH m40x po wygrzaniu? Nie wiem na ile to kwestia przyzwyczajenia, ale wydaje mi się, że mają na razie dość drażniącą i meczącą górę. 

20 minut temu, Wuja napisał:

Dużo się zmienia w ATH m40x po wygrzaniu? Nie wiem na ile to kwestia przyzwyczajenia, ale wydaje mi się, że mają na razie dość drażniącą i meczącą górę. 

Taki opis tych słuchawek znalazłem, akurat tego recenzenta znam bardzo dobrze. Wiele jego opisów pokrywało się z moimi spostrzeżeniami. Ile mają na liczniku m40x ?

"Soprany są łagodne i nie syczą. Pasmo 8–10 kHz pozostaje łagodne, a ogólny charakter wyższych pasm jest czysty i naturalny. Nie ma takiego akcentu, wyostrzenia, jak w M50x ani piaszczystości M30x. Talerze perkusyjne przekazują dużo detali, są łatwe w odbiorze, jakby trochę oddalone, nie zlewają się, nie szumią i nie syczą. Są bardzo dobrze zróżnicowane, nieźle wybrzmiewają – słychać ich rozmiar i masę. Są też uniwersalne, dobrze radzą sobie równie z perkusją oraz sample’ami, zabrzmią i naturalnie, i cyfrowo. Przydałoby się minimalnie więcej sopranu, ale góra i tak robi bardzo dobre wrażenie, podobnie jak średnica."

Jednak zwracam.

Nie potrafię przyzwyczaić się do tej - dla mnie ostrej - góry. Do tego słuchawki brzmią dla mnie niesatysfakcjonująco w muzyce metalowej, przydałoby się tutaj coś z lepszą dynamiką i separacją instrumentów. Pewnie upośledziłem swoją percepcję zbyt długim użytkowaniem AKG K518 DJ.

Szukam dalej.

Dnia 21.11.2018 o 23:06, Miras23 napisał:

Ale MX40 to rynek studyjny, nie lepiej zainteresować się czymś "domowym"??

No właśnie, szukam, czytam i sprawdzam i nadal nie wiem.

Czy Sennheiser HD 569 stanowi wartościową alternatywę?

Koniec końców stanęło na SoundMagic HP151.

W cenie 450 zł i w połączeniu z Audioquest Dragonfly Black oferują wreszcie satysfakcjonujący mnie (a wcześniej posiadałem AKG k518 DJ i testowałem ATHm40x i ISK HD 9999) dźwięk.

Przyjemny bas i wcale nie tak bardzo niewycofana średnica, do tego solidna i niekłująca w uszy góra. Słuchawki do tego bardzo wygodne. Mam nadzieję, że pałąk nie rozpadnie się szybko po upływie okresu gwarancyjnego. ?

Podziękowania dla Janusza Duryna i MobyDicka za pomoc w podjęciu decyzji.

Temat do zamknięcia.