Skocz do zawartości

Zamknięte do yamahy rn 803d i telefonu - do 400 zł


Recommended Posts

Od kilku dni testuję właśnie ATH-M40X i wg mnie nie są do końca neutralne, ale tylko w zakresie niskich częstotliwości. Chociaż muszę powiedzieć, że mimo tego grają bardzo przyjemnie.

Odsłuchiwałem je podłączone do wyjść wzmacniacza TEAC A-R650, odtwarzacza CD Technics SL-PG590A, odtwarzacza MP3 Sandisk Sansa Clip i laptopa Lenovo X230. Najbardziej dynamicznie zagrały podłączone do wzmacniacza, a najbardziej neutralnie podłączone do odtwarzacza CD, ale różnice nie były porażające. Wg mnie bardzo fajne słuchawki i raczej u mnie zostaną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zwracam.

Nie potrafię przyzwyczaić się do tej - dla mnie ostrej - góry. Do tego słuchawki brzmią dla mnie niesatysfakcjonująco w muzyce metalowej, przydałoby się tutaj coś z lepszą dynamiką i separacją instrumentów. Pewnie upośledziłem swoją percepcję zbyt długim użytkowaniem AKG K518 DJ.

Szukam dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Koniec końców stanęło na SoundMagic HP151.

W cenie 450 zł i w połączeniu z Audioquest Dragonfly Black oferują wreszcie satysfakcjonujący mnie (a wcześniej posiadałem AKG k518 DJ i testowałem ATHm40x i ISK HD 9999) dźwięk.

Przyjemny bas i wcale nie tak bardzo niewycofana średnica, do tego solidna i niekłująca w uszy góra. Słuchawki do tego bardzo wygodne. Mam nadzieję, że pałąk nie rozpadnie się szybko po upływie okresu gwarancyjnego. ?

Podziękowania dla Janusza Duryna i MobyDicka za pomoc w podjęciu decyzji.

Temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Cześć,

minął ponad rok, z HP151 jestem zadowolony ale ostatnio przymusowy odpoczynek od nich spowodował, że chciałbym kupić drugą parę słuchawek, w kontrze do posiadanych.

Co by mnie interesowało? Konstrukcja otwarta/półotwarta, neutralne brzmienie i przede wszystkim wygoda. Budżet? Powiedzmy, że do 600 zł.

AKG K612 Pro spełni te oczekiwania?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MobyDick napisał:

Pewnie warto, jednak bardzo prawdopodobne że dojdzie jeszcze vat i dragonfly black raczej będzie zbyt słaby dla tych słuchawek.

Wiesz co właśnie przyszły mi słuchawki i obyło się bez Vatu, aczkolwiek sprzedający ma w aukcji zaznaczone, że bierze na siebie ewentualny Vat. 

Fakt, mój chiński cudowny wzmacniacz słuchawkowy z jedną lampą nie daje rady, ale ma tylko 300 mW mocy bodajże. Za to A-S 700 wspaniale napędza te słuchawki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Wuja napisał:

Cześć,

minął ponad rok, z HP151 jestem zadowolony ale ostatnio przymusowy odpoczynek od nich spowodował, że chciałbym kupić drugą parę słuchawek, w kontrze do posiadanych.

Co by mnie interesowało? Konstrukcja otwarta/półotwarta, neutralne brzmienie i przede wszystkim wygoda. Budżet? Powiedzmy, że do 600 zł.

AKG K612 Pro spełni te oczekiwania?

 

Jeśli chciałbyś mieć mniej basu z HP151, to spróbuj zamknąć np przez zaklejenie jakąś nalepką lub kawałkiem taśmy samoprzylepnej otwory obok miejsc gdzie widelec pałąka wchodzi w muszle ( pod widelcem ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem zarówno AKG, jak i Sennheisery do sprawdzenia.

Panowie, a mogę jeszcze prosić o radę w temacie dokanałówek do 200 zł?

Upatrzyłem sobie Final Audio 2000, tyle, że ciężko z testowaniem tego typu słuchawek z uwagi na ograniczenia sklepowe w zakresie zwrotów.

Również chciałbym coś wyrównanego. Napędzane to będzie tylko i wyłącznie telefonem Xiaomi Redmi 7 Note.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...