Skocz do zawartości

WZMACNIACZ DO RLS CALLISTO 3


Krzysztof Tyl

Recommended Posts

Tak naprawdę to powinieneś napisać DLACZEGO jest źle. Co ci przeszkadza i co byś chciał zmienić.

Callisto w wersji trzeciej chyba nie słyszałem (miałem u siebie wersję czwartą)

Ale o ile wiem nie różnią się dramatycznie.

Callisto to precyzyjne kolumny i faktycznie przy CREEK-u może być tego zbyt dużo.

Możesz zerknąć na NAIMa , densen 100

No ew. audiolab, ale w tym przypadku będzie jednak dość sterylnie

Jeżeli natomiast szukasz "gęstego" klimatycznego dźwięku to chyba musisz zmienić kolumny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sprzętów ATOLLa do 2 tysięcy to można trafić pierwszy model wzmacniacza IN100 albo nowszą wersję 80tki, ale nic z wyższych modeli.

Mógłbyś spróbować wzmacniaczy Cyrus: model 7 i nowszy 8 zmieszczą się spokojnie w zakładanym budżecie. Ale i tak warto posłuchać jak grają z Twoimi  RLS i nie kupować w ciemno. Poza tym wymagają kabli głośnikowych zakończonych wtykami BFA (ale są dostępne przejściówki z bananów na BFA albo końcówki do zamontowania gołego kabla).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysztof Tyl

Caspian m1 gra bardzo detaliczne, dużo szczegółów w wyższej średnicy, szybkie mocne niskie tony. Wysokie też bardzo szczegółowe. Nie wiem jak zagra z Twoimi kolumnami, ale w moim odczuciu jest to wzmak grający po jasnej stronie. Bardzo dobry wzmacniacz w cenie do 2k. Na pewno warty tych pieniędzy. Dodam że bardzo wydajny prądowo. Jak trzeba zagra delikatnie z finezją, albo gruchnie z przytupem w mocniejszym repertuarze i robi to od niechcenia i bez wysiłku. Odsłuch obowiązkowy przed zakupem. Może się spodobać. 

Porównując do Audiolab 8000a przynajmniej klasa wyżej (a może nawet dwie). Dużo więcej szczegółów w wyższej średnicy, przez co w mojej ocenie jaśniejszy. 

Caspian, wrażliwy na zmianę przewodów i źródła. Ja wzmacniacz trzymam cały czas pod prądem, a porencjometr ustawiam na zero jak nie korzystam. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysztof Tyl

Pierwsza lepsza aukcja na OLX Roksan Caspian Za 2200 zł

A jak dobrze poszukasz to można kupić trochę taniej. Ja za swój zapłaciłem poniżej 2k. 

Zawsze można spróbować ponegocjować?

No i zworki miedziane ofc zamiast fabrycznych drutów. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysztof Tyl

M1 to pierwsza seria następna to M2. Z tego co mi wiadomo, wychodziły w dwóch wersjach kolorystycznych przedniego panelu, czarnym i srebrnym. Środek jest taki sam. ?

Jest jeszcze Roksan (Kandy) K1, K2, teraz chyba K3. Tych modeli nie słuchałem. K1 można kupić za 1200-1500 zł. 

Zwróć uwagę na to w jakim stanie wizualnym i technicznym jest wzmacniacz oraz czy jest oryginalny pilot. Jak nie ma na zdjęciach pytaj. 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

@Krzysztof Tyl

M1 to pierwsza seria ...

Mk1 to jest pierwsza seria.

1 godzinę temu, Krzysztof Tyl napisał:

Ten z linka to nie jest Caspian M1, to jest Mk1 albo Mk2.  M1 ma już inne gałki od selektora źródeł i głośności.

Roksany Caspiany, które były od początku to:

1. Roksan Caspian Mk1 (pierwsza seria)

2. Roksan Caspian Mk2

3. Roksan Caspian M1

4. Roksan Caspian M1 NG (New Generation)

5. Roksan Caspian M2

Wersję Mk1 ciężko jest rozróżnić od Mk2 ale można. Mk2 ma gałki i górną pokrywę z z materiału a'la metal, a MK1 ma te części pokryte materiałem gumowatym. Mk2 powinno z tyłu pod napisem lub z boku mieć naklejkę ( hologram ) z napisem MKII, ale ta naklejka lubiła się odklejać, a po takim czasie to już mogła dawno po prostu odpaść. Różnice brzmieniowe pomiędzy MK1 i MK2 były niewielkie , ale jednak, ta druga wersja to ciutkę lepsza dynamika i precyzja

@1Ender to którą w końcu masz wersję? Którąś z MK czy już M1 ? ;)

 

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche mylicie z tymi Caspianami.

7 godzin temu, mordor12 napisał:

oksany Caspiany, które były od początku to:

1. Roksan Caspian Mk1 (pierwsza seria)

2. Roksan Caspian Mk2

3. Roksan Caspian M1

4. Roksan Caspian M1 NG (New Generation)

5. Roksan Caspian M2

Tu jest dobrze.

1ka t nie dwójka to znacznie inne wzmaki. M2 nie do dostania w tej kasie. Jeden z  lepszych wzmaków do 10k z nowych.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mordor12

@S4Home

@Krzysztof Tyl

 wychodzi na to, że mam mk1 Caspian pierwszej serii. Nie zwróciłem uwagi na gałki. Ale to i tak uważam, że wzmacniacz gra na wysokim poziomie. I w tym przedziale cenowym do 2000 zł to bardzo dobre granie. Przepraszam kolegów za małe zamieszanie w nomenklaturze. ?

Dziękuję za zweryfikowanie, bom był w błędzie. Teraz wszystko jasne. 

Myślę, że do 1900- 2000 za Roksan Caspian mk1 w ładnym stanie wizualnym i techniczny można dać. No może do 2200 zł? Pod warunkiem, że jest oryginalny pilot. Ja kupiłem kompletny łącznie z oryginalnym kartonem.

W innych przypadkach negocjować cenę. 

Edycja:

Użytkownik @Mar1 będzie wystawiał Caspian pierwszej serii możesz zapytać o cenę, stan, czy ma oryginalny pilot i karton. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...