Skocz do zawartości

Yamaha rx-v483/sw 200, czy to musi tak buczeć?


Przemysław Kotowski

Recommended Posts

Witam, mam problem z urządzeniami Yamaha RX-V483 i subem SW-200. Zarówno jeden jak i drugi... buczy. SW-200 słyszę wyraźnie z 3.5 metra (kanapy znaczy się), ampli trochę mniej, może jakieś 70% głośności suba, ale również. Na prawdę nie mam dużych wymagań, ale od tego sprzętu myślę, że mam prawo oczekiwać czegoś więcej od najtańszej chińszyzny. Nawet głośniczki z subem od komputera nie robią mi takich numerów. Ja wiem, że kable mogą interferować, szczególnie w przypadku suba, ale mówię o włączeniu do gniazdka i naciśnięciu przycisku power bez podłączonia suba do ampli. Problem mniejszy na odwróconej fazie, ale właśnie o niej piszę, na normal jeszcze gorzej. Pod sprzęd przykleiłem podkładki akustyczne. Sprawdzałem w kilku gniazdkach i w różnych pomieszczeniach, wszędzie to samo. Nigdy nie spodziewałbym się, że przed zakupem trzeba odsłuchiwać transformatorów w urządzeniach, a tu taki klops. Jak ja tęsknię za swoim 30-to letnim wzmacniaczem, po tylu latach przestałem go używać tylko dlatego, że mi go ukradli ;) Swoją drogą, urządzanie były w serwisie i podobno mają wymienione transformatory, ale albo wydymali Yamahę naciągając ją na niepotrzebną naprawę gwarancyjną, albo ten typ tak po prostu ma i myśleli, że to pomoże, ale i tak naciągneli Yamahę. Jak to jest z waszymi sprzętami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że sub buczy jest spowodowane złym kablem.

A amplituner może buczyć ale nie aż tak głośno. Słyszalny co najwyżej po nachyleniu. Jeśli aż tak głośno to trafo to lepszego przymocowania. Serwis powinien Ci to zrobić. Nie mówie o audioklan bo ten będzie drogi ale dowolny serwis elektroniczny.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2018 o 06:58, S4Home napisał:

To że sub buczy jest spowodowane złym kablem.

A amplituner może buczyć ale nie aż tak głośno. Słyszalny co najwyżej po nachyleniu. Jeśli aż tak głośno to trafo to lepszego przymocowania. Serwis powinien Ci to zrobić. Nie mówie o audioklan bo ten będzie drogi ale dowolny serwis elektroniczny.

 

Piotr

Bez kabla też buczy (pisałem). Pytanie: czy reklamować ponownie, czy po prostu Yamaha daje tak beznadziejne transformatory i czekać na koniec gwarancji i je zalewać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2018 o 18:23, Inferno napisał:

Reklamuj, któraś naprawa i wymiana albo zwrot kasy. Dla mnie sprawa nie do pomyślenia ! Buczeć to sobie może podstacja a nie sprzęt Hi-Fi! W domu Cyrus, Rega, Cambridge Audio, Harman -żaden nie buczy, chyba że odtwarzam buczenie? i chce żeby buczało!

Był w naprawie, zgaduję, że serwis (audioklan) prawdopodobnie odesłał mi sprzęt bo mijał termin naprawy. Dostałem o ile się nie mylę, dzień przed terminem. Znalazłem innego użytkownika i porównaliśmy swoje suby (ten sam model), powiem tylko tyle, że jestem na serwis zajebiście wkur****y, bo trzymali przez miesiąc i nic nie zrobili. Może nie chcieli spieprzyć, bo ja np. dzisiaj też założyłem do swojego roweru klocki hamulcowe, które z niego wyjąłem ;) 

Wysłałem też skargę do Yamaha Europe, bo teraz już nie tylko zależy mi na naprawie ale mam ochotę kopnąć kogoś w dupę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...