Skocz do zawartości

Szukam Kina Domowego Denon


Jasiu

Recommended Posts

Czesc,

Od razu zaznaczam ze nie jestem audiofilem i nie znam sie na sprzecie.  Z reguly kieruje sie jakoscia i cena przy zakupie czegokolwiek(balans miedzy tymi dwoma). Salon 35 m2, wysokosc 7 metrow, po lewej i prawej szyby, na wprost tam gdzie czolo salonu sciana. Po krotkich researchu zastanawiam sie nad:

1) AVR-X3500H + EL-8 + EL-4 + RAPTOR VOCAL + SUB-10

2) AVR-X1500H + ZENSOR 7/1/VOCAL

3) AVR-X2500H + ZENSOR 5/1/VOKAL

4) cos innego

Nie wiem czy jest duza roznica miedzy 1 a 2 i 3, czy warto wydawac te pare tysi wiecej, szczegolnie ze nie bede nic ustawial, pewnie ustawie raz i tak bede sluchal

Z gory dziekuje za fachowa pomoc

Pozdrawiam,

Jasiu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

No i już podstawowy błąd. Denona nie łączy się z DALI z linią ZEnsor ani Oberon. To jeden dystrybutor dlatego tak widnieją w ogłoszeniach ale połączenie jest słabe mimo że produkty dobre.

Do X2500 polecam Magnat Quantum 725

A do Zensor 7 polecam Onkyo 686

 

Zapraszam na odsłuch i po wyceny

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

wszystkie prezentowane zestawy elektromika z kolumnami są tworzone przez dystrybutora lub salony, nie są to jednak „fabryczne zestawy”, tylko pewne propozycje. W Twoim przypadku mamy bardzo duży i trudny do nagłośnienia salon. Żadne proponowane zestawy kompletnie się nie spradzą. Zbudowanie dobrego systemu wymaga przynajmniej wstępnego porozmawiania o preferencjach, a najlepiej odsłuch.

Wracajac do konkretów jeśli musimy zbudować zestaw w budżecie zbliżonym do cen powyższych zestawów, zaproponowałbym Ci elektronikę Onkyo model TX-NR686 z kolumnami Dali Zensor 7/1/Vokal ewentualnie Heco Aurora (najlepiej system oprzeć na przodkach Aurora 1000) lub Onkyo TX-NR686 także z Heco lub trochę drożej, ale moim zdaniem lepiej Polak Audio serią Signature (w tym przypadku na przód musimy zastosować przynajmniej model S55E,  chociaż bardziej pasowalbym S60E).

Pozostaje jeszcze subwoofer, ale to już kwestia porozmawiania.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. Mamy ogromny asortyment sprzętu i kolumn, wszystko można w komfortowych warunkach przetestować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o salon (widze jednak ze rozklad ma spore znaczenie). Salon jest czesciowo do wysokosci 2,70 m(4 metry dlugosci) restza okolo 5 metrow ma wysokosc 7 metrow. Male kolumny planowalem podwiesic na suficie na wys 2,70 w kierunku kanap no i reszta z przodu tam gdzi ejest TV sciana i 7 metrow wysokosci.

Jeszcze raz dzieki za kolejna rade i propozycje sprzetu(kompletnie rozna od poprzedniej), chetnie sie zapoznam, jednak nadal nie dostalem odpowiedzi na moje pytanie:( jesli te "moje" zestawy sa zle, to pytanie dlaczego?

Jasiu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jasiu napisał:

Dzieki za rade, ale dziwne w takim razie, ze firma taka jak denon tworzy takie gotowe zestawy???Wiesz dlaczego?

Poza tym bede wdzieczny za odpowiedz na moje pytanie czyli roznica w sprzecie miedzy 1500, 2500 a 3500? Nie wiem co mam wybrac?

Gdzie macie salon, gdzie mozna przyjsc na odsluch?

Jasiu

 

Bo to nie dali tworzy zestawy tylko polski dystrybutor. A jego polityka blokuje pokazywania tych kolumn z innymi amplitunerami :)

Wysyłamy sprzęt do testów do domu. A salon jest w Oświęcimiu.

no i tak w takich kwotach jest różnica.

Piotr

Ps. Nie są złe. Ale może być lepiej. Chodzi o dopasowywanie do siebie poszczególnych elementów. 2 dobre elementy połączone ze sobą nie do końca mogą zagrać dobrze.

Za dużo pisania na forum :) jak zadzwonisz to pogadamy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zupełnie inne systemu. Niższy model amplitunera oraz małe kolumny. W kinie będzie ok różnica będzie niewielka. Ale przy koncertach i muzyce będzie znaczna. Te mini paczki chociaż i tak ok, mają swoje ograniczenia. 

Powiem tak. Jeśli masz miejsce na duży system to nie ma co patrzeć na tego typu wynalazki. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2018 o 07:23, S4Home napisał:

Hej,

No i już podstawowy błąd. Denona nie łączy się z DALI z linią ZEnsor ani Oberon. To jeden dystrybutor dlatego tak widnieją w ogłoszeniach ale połączenie jest słabe mimo że produkty dobre.

Do X2500 polecam Magnat Quantum 725

A do Zensor 7 polecam Onkyo 686

 

 

Mam pytanie, czy mógłbyś opisać bardziej szczegółowo dlaczego rekomendujesz takie kombinacje a nie np na odwrót? W tej chwili nie mam możliwości uzyskania odsłuchów a bardzo mnie interesuje charakterystyka brzmienia X2500 vs Onkyo 686 ponieważ musze wkrótce zmienić amplituner (stary jeszcze 5.1 nie dał rady małym dzieciom :) czy byłbyś uprzejmy słownie porównać brzmienie X2500 vs Onkyo 686 - charakterystykę i różnice w muzyce i jakich brzmieniowo kolumn one wymagają? Dzięki z góry za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S4Home napisał:

Onkyo jest jasne, więc lepiej zagra z cieplejszymi zensorami 

Z kolei denon jest cieplejszy, ma mniejszą kontrolę niskich tonów. Z dali jest ciepła klucha a magnaty są twardsze więc dźwięk amplitunera do nich pasuje. 

 

Piotr

Dziękuję za odpowiedź,

Już jestem bardziej zdecydowany na Onkyo oczywiscie po wczesniejszym odsluchu ale ale ...

mam jeszcze jedno pytanie odnośnie Denon 2500 vs Onkyo 686 - czytałem forum i piszecie że Onkyo nie ma pre-out na wzmacniacz stereo, a Denon niby posiada.

Ale tak patrzę na zdjęcia tyłu obu ampli i zarówno jeden jak i drugi ma coś co nazywa się Zone 2 line out lub pre-amp. To w Onkyo to nie jest wyjście pre-amp na wzmacniacz stereo?

Wklejam zdjęcia dla porównania

obraz.png.3908c93295d16f5636a59c7743787180.png

  

Edytowano przez funkyaudio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Markcox napisał:

w obu przypadkach - jedne są do drugiej strefy (zone2), drugie do subwooferów.

i skąd info, że w Denonie X2500 znajdziesz preout na fronty? O ile dobrze pamiętam, u tego producenta preout którego poszukujesz zaczyna się od modelu X3xxx

Musiałbym przeszukać forum, ale wydaje mi się, może błędnie  ze pisano tutaj że 2500 ma preout i te wyjście na zone 2 można właśnie użyć jako pre-out. Nie można?

Na stronie Denona pisza że można, a własnie nie wiem jak jest z Onkyo dlatego pytam :)

https://denon.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/4738/~/avr%2Famplifier-volume-level-control-for-zone2-pre-out

Edytowano przez funkyaudio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Markcox napisał:

poczekaj... rozumiem, że potrzebujesz preout, żeby wykorzystać go do podpięcia wzmacniacza i podłączenia kolumn frontowych, żeby ulżyć pracy samemu ampli KD?!

A do czego innego ma słuzyć pre-out? ;) Chciałbym móc podpiąć tam starego NAD-a albo Radmora ? do muzyki a ampli do filmów ale nie wiem jak rozwiązac problem tych samych frontów, jak to przełączać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie to...

28 minut temu, funkyaudio napisał:

Na stronie Denona pisza że można, a własnie nie wiem jak jest z Onkyo dlatego pytam :)

https://denon.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/4738/~/avr%2Famplifier-volume-level-control-for-zone2-pre-out

...nie ma nic wspólnego z tym, w jaki sposób chciałbyś to wykorzystać. 

2 minuty temu, funkyaudio napisał:

A do czego innego ma słuzyć pre-out? ;)

Chociażby do stworzenia drugiej strefy, którą sam wcześniej przytoczyłeś ;) 

Więc jeżeli chcesz spiąć ampli KD i wzmak dla frontów, to musisz szukać ampli z preout front. I jak wspomniałem wcześniej

44 minuty temu, Markcox napisał:

O ile dobrze pamiętam, u tego producenta preout którego poszukujesz zaczyna się od modelu X3xxx

Niestety, ale preout przynajmniej na fronty, na przestrzeni ostatnich lat stał się takim rarytasem, że producenci uszczęśliwiają nas tym wynalazkiem od coraz wyższych swoich modeli

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Kto tak pisze? Gdzie? Pokaż to go ochrzanimy.

Ani denon ani Onkyo nie ma pre out na fronty. Z tych podstawowych modeli tylko Yamaha 685 ma 

Piotr

Znając życie to ja coś źle zrozumiałem i to mnie trzeba ochrzanić :)

Ale proszę o wyjaśnienie: jeśli włączę zone 2 tak by grała to samo co 2 główne kanały, oraz w opcjach ustawię poziom wyjścia na zmienny to czym takie wyjście będzie się różniło od stereo pre-out i czy w tej konfiguracji nie będzie to funkcjonalnie to samo? Sorki za ignorancję jeśli to głupie pytanie  ale po wielu latach wracam do tematu kina domowego i sporo się zmieniło - próbuję w szybkim tempie nadrobić wiedzę :D

Edytowano przez funkyaudio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...