Skocz do zawartości

Marantz PM8006 + ND8006 - jakie kolumny podłogowe?


Maciej Sławny

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Dopiero dołączyłem, więc z góry przepraszam jeśli wypowiedź umieszczam nie tam, gdzie trzeba itd.

Pół roku temu przesiadłem się ze wzmacniacza Pioneer A - 676 na zestaw Marantz z nowej serii 8006.

Niestety nie było mnie już stać na nowe paczki. Zostałem przy wysłużonym zestawie Tonsil Subsat 2.1

Bardzo proszę o jakieś propozycje kolumn podłogowych do 6.000 zł/para, które będą w stanie zagrać uniwersalnie, niezależnie od gatunku, w których scena będzie dość szczegółowa i których nie będę musiał odkręcać na 15:00 żeby zagadały. Kolumny powinny posiadać bass reflex z przodu, ponieważ nie mogą stać daleko od ściany. Pomieszczenie to ścianka TV w salonie 24m połączonym z kuchnią 20m. Kolumny stanęłyby ok 3 m od kanapy. Sama strefa pokrycia dźwiękiem to ok. 9m2. Słucham naprawdę zróżnicowanej muzyki, ale ostatnio zacząłem też odtwarzać na gramofonie. Kolumny powinny też świetnie się sprawić podczas słuchania analogów. Obecnie mam PRO - JECT Debut Carbon esprit SB z wkładką ortofon 2MRed. Jest ok, ale chciałbym również zmienić ten sprzęt, bo był już dwa razy wymieniany. Z powodu brumienia w ramieniu oraz z powodu wyszczerbionych boków po I naprawie. Przysłali nowy sprzęt i niestety jak dla mnie nie brzmi tak samo:( Gramofon również chciałbym wymienić.  Musiałby się zamknąć w 6.000 zł.

Bardzo proszę o konkretne propozycje lub linki. Póki co słuchałem pewnych modeli Dali oraz Indiana Line. Super byłoby jeżeli sugerowane modele występowały w białym wykończeniu.

Proszę również o propozycje gramofonu, ale może bez PRO - JECT.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź po uwagę Pylon Audio Sapphire lub Diamond. Ostatnio siostrzeniec dobierał kolumny do PM6006 i po odsłuchaniu wielu różnych stanęło na Sapphire 25. Moim zdaniem wybitny stosunek jakości do ceny. Co prawda Diamondy zagrały jeszcze lepiej i są bardziej ekskluzywnie wykończone ale cena dwukrotnie wyższa i siostrzeniec po długich przemyśleniach postanowił zostawić trzy tysie w kieszeni ;). Masz lepszy wzmacniacz więc może Diamondy sprawdzą się lepiej. Najlepiej oczywiście posłuchać i samemu wybrać :)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jesli możesz pozostawić chociaż 10-15 cm wolnej przestrzeni za kolumnami, to zdecydowanie namawiałbym Cię na kolumny Kef R500. To spójne, plastyczne granie, bardzo dobre połączenie z elektromiką Marantz. Taniny Revolution także jest opcją godna zainteresowania. Warto także spojrzeć na polską konstrukcje Audio Academy Hyperion IV, myśle że wraz z Kef R to najlepsze dla Ciebie propozycje. Zamiast Pylon Audio Sapphire, do Twojego systemu zdecydowanie lepiej pasuje seria Diamond. Jest to jednak bardziej efektowny, szybki, swobodny charakter grania. Z minimalnie droższych propozycji świetna Opera Grand Mezza oraz większe Kef R700.

Co do gramofonu to w budżecie powiedzmy około 2 tys. nie znajdziesz żadnego lepszego gramofonu. Moim zdaniem to nie ma sensu wymieniać. Lepiej tą prżeznaczoną kwotę rozdysponować na lepsze kolumny, a jeśli coś nie odpowiada Ci z gramofonem, to uderzaj do serwisu Voice, na pewno pomogą.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś słuchałem Pylonów...Diamonty są naprawdę ok, ale to już gabarytowo kawał niezłej paczki.

Znajomy jeszcze podpowiada 3 opcje:

1. Bowers & Wilkins 683 S2  - nie słuchałem, ale w sieci w większości oferowane z Yamahą lub Nadem

2. Acoustic Energy AE 309 - słuchałem jakiś czas temu 109 i byłem naprawdę pod dużym wrażeniem brzmienia. Nie narzucały się, mało trochę basu, ale pamiętam, że był taki specyficzny - surowy.

3. Indiana Line Tesi 542 lub Diva - do tej pory słuchałem serii Nota w połączeniu z Marantzem PM7005 i brzmiały przyzwoicie

Może ma ktoś doświadczenie z tymi modelami???

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

10 godzin temu, Maciej Sławny napisał:

1. Bowers & Wilkins 683 S2  - nie słuchałem, ale w sieci w większości oferowane z Yamahą lub Nadem

Musisz posłuchać ale moim zdaniem Diamond gra lepiej.

A łączone sa w ten sposób bo to jeden dystrybutor a nie dlatego że tak gra najlepiej.

10 godzin temu, Maciej Sławny napisał:

3. Indiana Line Tesi 542 lub Diva - do tej pory słuchałem serii Nota w połączeniu z Marantzem PM7005 i brzmiały przyzwoicie

Seria Diva gra całkiem przyzwoicie. I to znacznie lepsze granie od Nota

Co do 2 punktu nie pomogę.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bowersy to dobry trop, zarówno patrząc na twoje oczekiwania jak i dopasowanie do marantza. Wpadnij do jednego z naszych salonów z elektroniką, albo wypożycz je do siebie.

Co do gramofonu, to jeśli nie przekraczamy budżetu sprawdź oferta specjalna na 40 lecie Clearaudio-  Concept , w zestawie oprócz świetnego gramofonu jest parę użytecznych gratisów. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...