Skocz do zawartości

Subwoofer JBL CS80 - stukanie


Michał Bi

Recommended Posts

Dzień dobry.

Postanowiłem założyć temat na forum ze względu na problem z moim subwooferem. Od pewnego czasu zauważalne/ słyszalne stało się miarowe "stukanie" subwoofera, które połączone jest z miganiem diody na tylnym panelu. Dioda sygnalizuje: kolor czerwony - stand by, kolor zielony - on. Dzieje się to niezależnie od tego czy podłączony jest sam kabel sieciowy, czy podłączony jest również kabel sygnałowy wychodzący od amplitunera Sony STR-DG520.

Stukanie przestaje być słyszalne w momencie kiedy podłączone zostaje jakieś źródło dźwięku, np. film z TV.

Miganie również przeważnie przestaje być widzialne po podłączeniu źródła dźwięku, czasami przy zmianie programy telewizyjnego na inny da się zauważyć mignięcia.


Co ciekawe, logicznym dla mnie jest fakt, że jeżeli subwoofer posiada dwie pozycje tj. "stand by" i "on" w momencie kiedy amplituner jest wyłączony to dioda powinna być czerwona, tym bardziej jeśli odłączony zostaje dodatkowo kabel sygnałowy.

 

Dodatkowo mogę wspomnieć, iż po odkręceniu tylnej obudowy i dostaniu się do płytki i zasilacza, wyraźnie czuć dość wysoką temperaturę zasilacza.

 

Problem na pewno opisałem w sposób laicki, gdyż całkowicie nie znam się na tych zagadnieniach. Mam nadzieje, że może znajdzie się osoba, która pomoże mi w moim problemie i zasugeruje w czym może być problem i jak go rozwiązać.

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...