Skocz do zawartości

Kino domowe 5.0 do ~7000-8000pln


Moczykij

Recommended Posts

Witam.

Planuje zakupić kino domowe a dokładnie: Amplituner AV, zestaw głośników 5.0 oraz odtwarzacz Blu-ray 4K, kwota przeznaczona na to ok. 7000-8000pln.

Subwoofer dokupię w pózniejszym okresie.

Z tego co się orientowałem już to zakup odtwarzacza bluray odwarzającego 4K z funkcją HDR (np. Panasonic DP-UB320,) zakupionego osobno poza zestawem to 1000zł wiec na pozostały sprzęt pozostaje mi max. 7000pln

i tutaj pytanie jak rozplanować resztę funduszy skoro zasada mowi ze lepiej lepsze kolumny kosztem amplitunera jednak nie chciałbym zejsć z amplitunerem poniżej modeli (Denon AVR-X2400H ,Onkyo TX-NR686, Yamaha MusicCast RX-V685) tak sobie ubzdurałem :) koszt około 2500zł

Więc teoretycznie na kolumny pozostaje mi 4000tys. chciałbym Dali Zensor 7 lecz brakuje mi :). Jakie są ciekawe alterantywy kolumn? I czy macie jakies inne propozycje co do odtwarzacza bluray albo amplitunera?

Chciałbym podjechać gdzieś na odsłuch ale duze firmy które tutaj się udzielają i mają dobre rady są niestety z innych rejonów niz Sosnowiec

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nic ci nie brakuje. Napisz do nas i zobaczymy co da się zrobić z ceną i Onkyo 686 i Yamahę 685. Ale uważam że damy radę. I faktycznie twoja strona jest słuszna. To dobry kierunek. Ale zaznaczam.!! Sub w niedalekiej przyszlosci.

Jako alternatywa dla zensor podam heco 700 i monitor audio bronzer 6.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

biorąc pod uwagę Twoje preferencje, spokojnie zmieścimy się w budżecie na zakup dobrego amplitunera i zestawu kolumn 5.0. Zaczynając od elektroniki, brałbym pod uwagę Onkyo TX-NR686, Denon AVR-X2500H oraz Yamaha RX-V685. Wybór konkretnego modelu zależy od Twoich indywidualnych preferencji. Denon jest najbardziej plastyczny, wypełniony, ocieplony. Yamaha jest najbardziej efektowna, wyraźnie eksponuje skraje pasma. Onkyo to taki kompromis - duża moc, dobra szczegółowość, swietnie sprawdzi się tak w muzyce, jak i kinie domowym. W kwestii kolumn na pewno polecam Dali Zensor 7/1/Vokal, chociaż zestaw ten zagra najlepiej z Onkyo. Warto także spojrzeć na set oparty na Heco Aurora 700. Spójrz także na polski zestaw Pylon Audio Sapphire 25 / Center / Sat.

Zapraszam serdecznie do naszego salon na odsłuchy, porownania. Mamy ogromny asortyment sprzętu i kolumn, wszystko można w komfortowych warunkach posłuchać. Oczywiście dla forumowicza indywidualne, atrakcyjne wyceny. Zaprasza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Z naszej oferty przesłuchałbym 3 zestawów, opartych o amplituner Yamahy RX-V685

RX-V685 + LX-4 + LX-2 + LX-C - tutaj można podmienić LX-4 na mniejszy model LX-3, który powinien lepiej pasować do twojego pomieszczenia. 

RX-V685 + DEBUT 2.0 F5.2 + B5.2 + C5.2

RX-V685 + Indiana line Tesi 561 + Tesi 241 + Tesi 761

Zachęcam do odwiedzenia jednego z naszych 15 salonów, aby odsłuchać moich propozycji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...