Skocz do zawartości

Wybór odtwarzacza cd


Szymko66

Recommended Posts

Cześć

Jestem raczkującym audiofilem, który postanowił dokupić do zestawu składającego się z rotela ra-12 i klipsch r26f odtwarzacz CD.

I tak pierwszy trop padł na używanego rotela rcd12, który jest odtwarzaczem dedykowanym do mojego wzmaka.

Jednak żeby nie było tak prosto zacząłem szukać jakiejś alternatywy i tak trafiłem na marantza cd 5005

w tym wypadku mógłbym pokusić się o nowy sprzęt.

Co prawda specyfikacja marantza wygląda lepiej, co więcej ma też wbudowany przedwzmacniacz słuchawkowy

w związku z czym nie trzeba by odpalać pieca żeby posłuchać muzyki na słuchawkach 

mimo to nadal mam pewne wątpliwości. :/

I tu pojawia się pytanie laika do bardziej wtajemniczonych kolegów: zdaje się że w/w rotel posiada lepszy przetwornik c/a

noi teraz moja zagwostka jeśli podłącze odtwarzacz do wzmacniacza kablem cyfrowym to czy przetwornik w odtwarzaczu będzie wgl. wykorzystywany?

Idąc po kolei laser odczytuje płyte i sygnał jest cyfrowy wiec nie ma sensu go przekształcać do analogu coaxial przekazuje ów sygnał do wolfsona we wzmacniaczu

który przetwarza go na analog żeby dalej pchnąć go w głośniki czy dobrze to rozumiem? (Czy przetwornik c/a w odtwarzaczu wykorzystujemy tylko podczas połączenia rca?)

Jeśli nie marantz i rotel to co innego byście kupili do 1000 zł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...