Skocz do zawartości

Prodigy Cube black edition


Recommended Posts

Witam wcześniej posiadałem Aim sc808 a teraz posiadam Prodigy Cube black edition usb i wydaje mi się że przy aimie lepszy był bas i ogólnie lepsza jakość muzyki. Słucham na słuchawkach hyper xcloud. Wyczytałem że przy opampie który posiada prodigy cube słaby jest bass i chciałbym wymienić opampa na muses8820 lub muses02 i pytanie ile muszę kupić opampów do prodigy cube nie wiem ile muszę wymienić czy muszę kupić dwie sztuki czy jedną proszę o pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest jeden opamp całkiem niezły LM. Przerabiałem temat i gra nie warta świeczki. Wymieniałem na Muses 8820 i inne w podobnej cenie. Przynajmniej na słuchawkach AKG 612 Pro i Ultrasonach pro 750i nie odczułem poprawy brzmienia. Ostatecznie sprzedałem Prodigy i kupiłem za grosze Sabaj`a DA3 i dodatkowo SMSL`a SaP II do AKG i jest niebo lepiej. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o słuchawki z wielkim "bassssem" w sumie to wolę pisać poprawie czyli bas, na pewno znajdą się jakieś modele od Sony.

Wiem, że dla takich wymagań były polecane takie modele jak Sony MDR-XB500, być może inne modele od tego producenta też będą dobre,

Jak chcesz wyższej jakości słuchawki, to polecam Ci Audio Technica M50x, grają "V" czyli podbite niskie i wysokie tony.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Prodigy z różnymi OPA'mpami na rekablowanych CAL.

MUSES02 lekko ocieplał dźwięk, MUSES8920 trochę zbyt jasny, stawał się męczący, Muses8820 dosyć neutralny.

Wydaje mi się jednak, że OPA2134 jest najrozsądniejszym wyborem bez drążenia portfela.

Nawiększą poprawę zauważyłem na Burson Audio Supreme Sound V6 i ten pozostał.

No ale to już znaczny wydatek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli chodzi o dobre słuchawki z nisko schodzącym i głębokim basem to warto posłuchać SoundMagic HP 151 . Góra jest w nich nieco w stylu właśnie Cloudów i środek nie jest mocno wycofany. Basu będzie więcej choć nie są mocno przebasowane. I można je teraz kupić w cenie około 500 zł . Na allegro ktoś sprzedaje jako nowe za 400.

AIM SC808 to jednak karta wyższej klasy niż Prodigy Cube black edition.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem Prodigy Cube! Jaki DAC polecacie o super jakości jak AIM SC808 (chodzi mi przede wszystkim o taki DAC z bardzo mocnym wzmacniaczem słuchawkowym, gdyż zależy mi na basie i jakości odbierania muzyki przez słuchawki jak to było w przypadku aim sc 808). Kupiłbym Aim-a ale mam karte gtx 1080ti aorus i karte wifi pod pci i już karta by mi się nie zmieściła do obudowy pc dlatego szukam bardzo mocnego Dac-a pod usb. 

Bardzo wasz proszę o pomoc

Edytowano przez felek007
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, felek007 napisał:

Oddałem Prodigy Cube! Jaki DAC polecacie o super jakości jak AIM SC808 (chodzi mi przede wszystkim o taki DAC z bardzo mocnym wzmacniaczem słuchawkowym, gdyż zależy mi na basie i jakości odbierania muzyki przez słuchawki jak to było w przypadku aim sc 808). Kupiłbym Aim-a ale mam karte gtx 1080ti aorus i karte wifi pod pci i już karta by mi się nie zmieściła do obudowy pc dlatego szukam bardzo mocnego Dac-a pod usb. 

Bardzo wasz proszę o pomoc

Taki DAC/Amp musiałby być sporo droższy od AIM-a 808 aby mu dorówanać. Mysle ze do Cloudów wystarczy SMSL M3. Jest mocny i powinien dobrze współgrać z tymi słuchawkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym taki DAC do max 1000zł chodzi mi aby był przyszłościowy a z czasem myślę kupić słuchawki z górnej półki do 1500zł dlatego ten  SMSL M3 chyba będzie o wiele za słaby. Może MobyDick zasugerujesz jakiś mocniejszy DAc może być droższy ;) na forach chwalą bardzo WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY AUNE X1S ale chyba jak dla mnie to az tak dobrego DAC-a nie potrzebuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz coś w rejonie 1k to ten Aune powinien być dobry. Można nowy kupić teraz w tej cenie. Jak do niego podłączysz Cloudy i nie będziesz za bardzo ostrożny to je szybko nim spalisz :). Wtedy nie będziesz musiał szukać bardzo efektywnych słuchawek. M3 byłby dobry do słuchawek jak zakładałeś budżet na początku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, MobyDick napisał:

Jeśli szukasz coś w rejonie 1k to ten Aune powinien być dobry. Można nowy kupić teraz w tej cenie. Jak do niego podłączysz Cloudy i nie będziesz za bardzo ostrożny to je szybko nim spalisz :). Wtedy nie będziesz musiał szukać bardzo efektywnych słuchawek. M3 byłby dobry do słuchawek jak zakładałeś budżet na początku.

aha a czy M3 napędzi słuchawki z górnej półki typu AudioTechnica ATH-MSR7 czy BEYERDYNAMIC DT990??? zapewni słuchawką mam aby wycisnąć z nich potężny bas?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Janusz masz rację i możliwe, że z Ali trafi się wzmak na słabych podzespołach ale za tą kasę i tak warto zaryzykować. W opisie podają trafo Talema lub Noratel, kondy simensa i philipsa, MKP, WIMA, rezystory WEL, DALE VIS, ALPS RK27, przewody miedziane 4N. Poza tym jest mnóstwo pozytywnych opinii od użytkowników. Ostatecznie można pobawić się w modyfikacje co daje satysfakcję i niezły fun. No chyba, że kogoś stać wydać za oryginalny wzmacniacz Lehmanna te kilka tysi to nie ma co dyskutować. Na pewno da odpowiednią jakość brzmienia. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...