Skocz do zawartości

Przedłużacz do słuchawek


Recommended Posts

Cześć,

Ostatnio kupiłem sobie przedłużacz mini jack 3.5mm od prolink (https://www.ceneo.pl/27473773), ale jak podłączyłem moje "główne" słuchawki czyli sennheiser momentum 2 aeg to dźwięk był zniekształcony i praktycznie tylko w lewej muszli. Jednak używając creative fatality gaming hs-800 dźwięk był taki jak powinien. Trochę poczytałem i dowiedziałem się, że słuchawki momentummają inne wyjście ze względu na wbudowany mikrofon. Zatem pytanie to czy jest jakiś łatwo dostępny przedłużacz który pasował by do nich lub ewentualnie jakaś przełączka abym mógł korzystać z już zakupionego przedłużacza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz słuchawki z wtykiem jack 4-polowym z mikrofonem to w miejscu gdzie złącze jack 3-polowe ma masę są 2 piny masy i mikrofonu. Bardzo możliwe że styk w gnieździe przedłużacza trafia na pin mikrofonu zamiast masy. Wtedy potrzebujesz przejściówkę obracająca kolejność tych dwóch pinów. Jednak niema to nic wspólnego z tym że działa tylko jeden kanał, bo masa jest wspólna dla obu kanałów. Bywają czasem ( bardzo rzadko ) słuchawki do podłączenia słuchawek do wzmacniacza z wyjściem zbalansowanym. Jeśli gniazdo w słuchawkach ma format 4-pin 2,5 mm to tak może być. Wtedy sprawa się komplikuje i kabel 4 pin z jednej strony 2,5 mm spowoduje że słychać jeden kanał gdy podłączasz go do wyjścia słuchawkowego niezbalansowanego ( takie są zwykle ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...