Skocz do zawartości

Jakie kino domowe do 3700.


Banshee

Recommended Posts

Cześć, wiem że to pytanie było przerabiane setki razy - przeglądałem forum - niestety nie znalazłem rozwiązania dla swojego problemu.

Otóż, szukam KD, budżet nieprzekraczalny to 3700. Myslałem o Onkyo TX-NR686 z Jamo 807 S HCS, jednak poza budżetem.

Później poczytałem trochę i potrzebuję porady, jaki z poniższych amplitunerów byście polecili i jakie kolumny w systemie 5.0 - na razie suba nie chcę, możliwe że dokupię później:

Onkyo TX-NR656

Onkyo TX-NR555

Onkyo-tx-nr575

Yamaha RX-V585

Yamaha RX-V485

Pokój do nagłośnienia ma około 22m2, wymiary w przybliżeniu do 0,5m :) TV i tam gdzie ma bycć najlepszy dźwięk zaznaczone na rysunku.

Co to czego będę słuchał to głównie TV, konsola, trochę muzyki - procentowo: 60:10:30. muzyka różna jazz, blues, rock, metal.

jest ot mój pierwszy post tutaj więc proszę o wyrozumiałość... 

salon.thumb.png.694354077f8f0a06ddf5e917282c84a9.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Onkyo TX-NR686 jest niestety poza zasięgiem. Onkyo TX-NR656 jest dostępny poniżej 2000. Suba na razie jak powiedziałem nie chcę a to z prostego powodu: budżet :). Możliwe, że w przyszłości będę chciał dokupić ale to nie teraz.

Pytanie jak się ma Onkyo TX-NR656 vs Yamaha RX-V485? Co zagra lepiej i z czym? Budżet niestety nie jest polskim budżetem z gumy :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Banshee napisał:

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Onkyo TX-NR686 jest niestety poza zasięgiem. Onkyo TX-NR656 jest dostępny poniżej 2000. Suba na razie jak powiedziałem nie chcę a to z prostego powodu: budżet :). Możliwe, że w przyszłości będę chciał dokupić ale to nie teraz.

Pytanie jak się ma Onkyo TX-NR656 vs Yamaha RX-V485? Co zagra lepiej i z czym? Budżet niestety nie jest polskim budżetem z gumy :)

 

Onkyo 656 lub 686 to klasa wyżej niż Yamaha RX-V485, musimy porównywać do Yamaha RX-V685. Daj znać na priv, przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę, postaramy się żebyś był w pełni usatysfakcjonowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc i rady. Okazało się, że projekt salonu jest "ruchomy" i wszystko jest możliwe, W czasie rozmowy z moją mądrzejszą Połówką, usłyszałem pytanie czy kolumny/głośniki nie mogłyby być schowane w ścianach (bo zwierzęta - koty! bo dzieci...). Czy do ampli typu Onkyo 656 czy Yamaha 485 (a może jakiś Marantz?) można dopasować system głośników na-/do- ściennych? granicą za komplet byłoby 3700 (tak samo jak za komplet "zwykłego" KD) tylko tutaj te 3700 za same kolumny/głośniki.

W RMS widziałem zestaw Melodiki (3x BLI5LCR + 2x BLI6), patrzyłem też na Cantony, Monitor Audio, Emphasys, czy ArtSound. 

Czy możliwe jest stworzenie zestawu kolumn 5.0 (tak, tutaj to stanowczo sub będzie potrzebny ze względu na pasmo kolumn)?

Czy lepiej wejść w 2.0 (kolumny też na-/do- ścienne) + jakis ampli?

Z góry dziękuję za wszelaką pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Takie kolumny się sprawdzają. Ale nie kupisz fajnego systemu opartego o takie kolumny w tej cenie. Melodika jest ok. Ale trzeba zainwestować żeby to grało porównywalnie do "wolno" stojącego sprzętu.

Piotr

To czego mam szukać i na jaka kwotę się przygotować. Audiofilem nie jestem, słuchu absolutnego tym bardziej nie mam. To do czego mogę porównać to Prism Onyx 100, Prism Onyx 200, Technicsy - nie pamiętam (miały mięciutki bas), któreś stare Tonsile i nie najlepszy mój zakup soundbar Yamaha - 1400 (nigdy więcej soundbarów!) . Chciałbym, żeby to zagrało razem lepiej niż głośniki TV czy głośniki do komputera. 

Budżet, nieprzekraczalny, jakim będę dysponował to:

kolumny: 3700

Amplituner: 2000

jest więc bliski temu ci pisze Gregon Brant - kolumny muszę wiedzieć jakie aby projektant wiedział jak je wpasować/ustawić. 

 

P.S. A może stereo w postaci 2.0 (a może 2.1)? propozycje bardzo mile widziane. 

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Edytowano przez Banshee
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, S4Home napisał:

W tej cenie masz wiele kolumn. Quadrala Argentum 6000, audio pro avanto, melodika bl40mkIII, indiana nota 550x

Wszystko co stoi zagra lepiej. A amplituner Onkyo 686 lub niżej Pioneer 933.

Piotr

Zdaje sobie sprawę, że to co stoi zagra lepiej. Gdybyś miał poradzić jakie ścienne do tej kwoty, to czy znalazłbyś cos co mógłbyś polecić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, S4Home napisał:

Ja bym wtedy zbudował system na płaskich tannoy a dokupił dobrego suba do kina i muzyki.

Piotr

A mógłbys coś od siebie zaproponować? Szukałem u Ciebie na stronie Tannoy płaskich, naściennych ale nic nie znalazłem.

Grzebiąc w internecie napotkałem się na takie kolumny i coś takiego wykombinowałem:

2x Canton GLE 417.2 OnWall jako przody,

3x Canton GLE 416.2 OnWall - jako surround oraz centralny.

Ma to sens wg Was?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, maciek72 napisał:

 Głośniki na ścianę ?  Proszę , mam taki komplet do sprzedania :) Uchwyty dla wszystkich satelit. 

Za propozycję dziękuję, ale żona mówi stanowcze nie. 

11 godzin temu, S4Home napisał:

Myślałem o 7.1 albo starszym v4i

Co do suba to nowy czy używany? Jaki budżet?

Z tego co widzę to te Tannoye to podłogówki. 

Co do suba i Cantonów,:

1. myślę, że 1000 na suba bym jeszcze wyskrobał, jest coś godnego do polecenia w tej cenie?

2. Rozumiem, że to ten zestaw Cantonów przyzwoicie by zagrał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...