Skocz do zawartości

Dostało Nam się....


Waldek

Recommended Posts

Witam!
Zacznę trochę pytająco. Co sądzicie, szanowni forumowicze, o konkurencyjnym (nie wiem czy to dobry zwrot, może powinno być; podobnym tematycznie) miesięczniku z dodatkowym "Video" w tytule?. Okresowo jego poszczególne egzemplarze, trafiają w moje ręce. Trafił też ten, nr.6/2008, w którym "Nam" forumowiczom się dostało. I to od kogo! Od samego Redaktora Naczelnego. Jego wstępniak zatytułowany "Korekcja błędów", najogólniej mówiąc, opowiada o pseudo fachowcach, nieukach (bez wyższego wykształcenia kierunkowego) którzy śmią się wypowiadać na tak poważne tematy i wydawać wyroki, a co najgorsze ośmielają się krytykować prawdziwych fachowców z prawdziwych fachowych pism specjalistycznych. Czy ktoś podpadł Redaktorowi Naczelnemu, tegoż jedynego fachowego, specjalistycznego itp., itd.? Polecam lekturę powyższego. Mnie najbardziej podoba mi się odwołanie do rodzimej sceny politycznej i demokracji, którego w tym wstępniaku nie powinno być, ponieważ on sam w sobie jest niedemokratyczny. Już kiedyś było parę takich osób w historii świata, które próbowały posiadać monopol na informacje i ferowanie wyroków. Ja dobrze pamiętam jak to się skończyło.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to forum rzeczywiście nie wymaga jakiejś tajnej wiedzy. Zajrzyj np. na forum sat. Tam musisz mieć jakąś wiedzę bo inaczej napiszesz stek bzdur i wyśmieją Cię nie tylko moderatorzy ale także i zaangażowani stali bywalcy a na banalne pytania zawsze odpowiadają: czytaj, czyta i czytaj bo na forum są odpowiedzi na zadane pytania i tak jest.
Konstruktor tu nie zajrzy bo jak przeczyta o niemałym wpływu kabli na brzmienie to go szlag trafia. Zapatrzony w swojej dziedzinie uważa iż tylko aktywne klocki mają wpływ na dźwięk a na kablach zarabiają firmy które je produkują będąc w zmowie z prasą.
Niestety ale internet nie jest wiedzą naukową ale można wiele ciekawych rzeczy tu znaleść.
Na koniec ciekawe spostrzeżenie: nie wiem jak inni ale ja zauważyłem, że audiofilizm jest niezrozumiały dla wielu elektroników. Czysty paradoks!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jeżeli pan Naczelny Redaktor tamtego pisma myśli że kończąc wyższe studia specjalistyczne jest już alfą i omegą w tej dziedzinie to się bardzo myli.Znam wielu fachowców bez studiów(aczkolwiek wykształcenie jest ważne)którzy są mistrzami w swojej dziedzinie.Pisząc o nieukach na tym forum sam sobie wystawił świadectwo że do swojej edukacji niezbyt się przykładał.Niewiele z tej nauki zrozumiał.Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem.. więc można się domyśleć, że jest to urażona duma, każdy ma swoje podejście i Pan Redaktor jak każdy człowiek ma inne podejście preferencje itp itd.. Krytyka to sprawa istotna byle konstruktywna, na Forum każdy ma swoje wyrobione zdanie (często inne od forumowiczów i innych redaktorów)
Uważam, że prościej rozsądniej i normalniej było by zalogować sie na forum napisać co na sercu leży z przykładami... bo tak może napisac zaraz o Nas jakiś brukowiec, że mu się nie podoba wieża za 200zł z MM i pewnie my jesteśmy temu winni.
Polemizować wymyślać za i przeciw można do nocy..ale czy to ma sens
Kwestia tylko reakcji Redakcji Audio
Ale uważam, że sprostowania riposty itp itd będą nie na miejscu .. wszczynając tym samym walkę gazet.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyczny_gość
Podpisuję się obiema rękami pod tym co napisałeś.
A tak na marginesie to zawsze myślałem, że tego typu pisma, m.in. wspomniane przez Waldka, jak również fora audiofilskie są raczej dla hobbystów, fanatyków, miłośników dobrego dźwięku i osób zainteresowanych tematem a nie dla tzw. fachowców. Ale cóż widocznie sie myliłem a pan redaktor naczelny wspomnianego pisma jest jedynym na tym globie mającym rację.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...