Skocz do zawartości

Głośniki sufitowe + wzmacniacz


szala18

Recommended Posts

Witam, poszukuję 4 głośników sufitowych do salonu 40m2 (otwory w suficie już są w narożnikach 4szt), zastanawiałem się nad zakupem głośników POLK AUDIO RC80i (na zagranicznych serwisach są na czele rankingów) - tylko nie mogę znaleźć nigdzie informacji czy są to głośniki stereo ? czy będzie słychać dźwięk przestrzenny tj. raz np z lewej strony prawej i z tyłu (w zależności o akcji w filmie - wiem ale LAIK ze mnie w tych tematach), oraz chciałbym dokupić do tego jakiś wzmacniacz czy amplituner - patrzyłem za Denon AVR X1500H. Jak uważacie będzie to dobre połączenie do kina domowego ?

 

Choć myślę że 4 głośniki to mało i ewentualnie dokupić jakiś frontowy z przodu subwoofer ? była by konfiguracja 5.0 tak ? Proszę o pomoc dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możecie jeszcze doradzić gdzie ewentualnie kupić taki zestaw w najlepszej cenie (sklepy internetowe) - RMS ? HIFI.

Słyszał ktoś jak grają te Polk Audio RC80i ? O tych magnatach wogóle nie słyszałem - widzę że jakieś "allegrowe" głośniki ...  chodzi mi również żeby wizualnie były minimalistyczne zamaskowane na suficie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego szala18, centralny nazywasz frontowym, fronty i surroundy chcesz umieścić w suficie, do tego chcesz albo wzmacniacz, albo amplituner KD (to są dwa mocno różne urządzenia o innym zastosowaniu), pytasz, czy głośniki są stereo i czy będzie słychać raz z jednej, raz z drugiej strony, jakby to właśnie te głośniki miały odpowiadać za proces rozdzielenia dźwięku...

bez urazy, ale "laik" w Twoim przypadku, to mało powiedziane. I nie zrozummy się źle, nie piszę tego, żeby Cię szykanować, ale moim zdaniem powinieneś poświęcić przysłowiowe 5 minut na liźnięcie totalnych podstaw, których w dobie internetu masz na wyciągnięcie ręki całą masę i dopiero wtedy brał się za jakiekolwiek zakupy.

Na ten moment jesteś idealnym celem, żeby kupić największy badziew, za możliwie jak największe pieniądze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info poczytam troszkę ;/ chyba masz 100% racji w tym przypadku. Ponieważ nigdy nie interesowałem się systamami audio a teraz przyszło mi coś na szybko zainstalować w nowym salonie i chciałbym może coś z dobrej połki

w takim razie sprostuje się swoje pytanie, czy jak poskładam taki zestaw to będzie dobrze grało: - 4 głośniki sufitowe Polk Audio RC 80i lub jakaś Yamaha + głośnik centralny (POLK AUDIO Signature S30E coś do ok. 1000zł - może coś polecacie) + subwoofer (coś do ok. 1000zł może coś polecacie) + amplituner Denom AVR X1500H?

Edytowano przez szala18
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosząc się do Twojego pytania, poszukaj informacji na temat właściwego rozstawienia systemu 5.1 w kinie domowym. Sytuowanie frontów i surround'ów w suficie nie jest najszczęśliwszym pomysłem. Niby na upartego można, ale efekt będzie daleki od ideału.

Na suficie w referencyjnym ustawieniu montuje się atmosy (np. w systemach 5.1.2, 5.1.4 etc.) ale nawet ich miejsce nie jest w rogach pomieszczenia, a już na pewno nie w 40m salonie. Trochę pospieszyłeś się z tymi dziurami rozrzuconymi po kątach ;) 

 

i pośpiech, zwłaszcza w Twoim przypadku, będzie najgorszym z możliwych doradcą. Chłodna głowa, trochę wiedzy i na pewno da się coś sensownego zmontować.

Oczywiście w tym wszystkim musisz uwzględnić również subwoofer

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już wyczytałem że w suficie montuje się głośniki dla atmosów i zbytnio nie nadaje się do zastąpienia wolnostojących kolumn, jednak na etapie budowy domu - elektryk przygotował tak kable a gosc od wykończenia po prostu wyciął otwory w płycie G/K - no i masz. Wszystkiego na etapie budowy domu to nawet "omnibus" by nie wiedział - no cóż, ale chyba jedno jest pewno - przy takim rozmieszczeniu głośników sufitowych w rogach (prostokąta), + subwoofer i głośnik centralny i amplituner napewno będzie lepsze aniżeli dźwięk tylko z TV :) teraz tylko co tu wybrać  powiedzmy w budżecie do 6 tyś.

Edytowano przez szala18
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Magnaty do atmosa kupilem na allegro. S4home mial dosc drogo. A kolejny sklep q21 posiadal duzo lepsza oferte. Jednak nie kupilem u q21 poniewaz forum mialo zawiechy i nie moglismy sie dogadac - wiadomości przychodzily za pozno albo wcale. Mam nadzieje, ze to nie haker sprawil innego sklepu :)) 

Plyte k-g mozna wymienic na nowa albo otwory mozesz zakleic krazkiem z plyty k-g i zaszpachlowac na suficie. Moze fachowiec za kilka zloty sie zgodzi naprawic. Jak nie masz jeszcze salonu zrobionego to stary pomysl powaznie nad normalnym 5.1 7.1 itd. Sprawdz jak sie prawidlowo rozstawia taki zestaw i wpadaj jeszcze raz z pytaniem na forum. 

Edytowano przez modelarz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie jest problem że cały salon jest ukończony w 99%, meble stół, sofy, kominek itp za wyjątkiem tych dziur w suficie na głośniki, dzięki za info sprawdzę sklep Q21. Ale tak poważnie to 4 takie głośniczki sufitowe + centraly + sub + amplituner będzie aż taka tragedia  ?

 

z otworów w suficie kable mam pociągnięte do gniazdka pod telewizorem (wszystko schowane) - a gdybym miał teraz rozstawić głośniki na podłodze wolnostojące to nie mam przygotowanej istalacji pod kable - i kabel z głośnika przebiegałby przez cały salon z 2 strony - to porażka ;/

Edytowano przez szala18
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glosniki w suficie porazka. Mozna sluchac muzyki. Ale do kina to dupa troche.  Kable mozesz schowac w listwach podłogowych. S4home nie skreslaj sklepu. Pytaj o cene na priva.  Wszystkie sklepu ktore ci odpowiedzialy do profesionalne maja podejscie do klienta. Podpowiadaja i udzielaja sie na forum codziennie. Serwis i porady przed i po kupnie otrzymasz.

Edytowano przez modelarz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ze nie schowie w listwach bo ich nie mam, wyplytkowany salon z cokolikami z plytek, nie ma opcji zeby przykleic tam gdzies listwe, wzdluz sa okna tarasowe ktore sa praktycznie bezprogowe i na rowni z plytka. Doradzi ktos jak z tego co mam wycisnac dobre brzmienie ? Moze lepszej klasy sprzet da rade z glosnikami sufitowymi ? Testowal ktos takie rozwiazanie rzeczywiscie? Czy tylko powielane sa informacje ze sufitowe do bani i bedzie bardzo zle ... ehh

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko ci doradzic czy bedzie dobrze. Zalezy od pomieszczenia-akustyki. Jak masz plytki w salonie to moze cos od podlogi sie odbije i tobie akurat to nie bedzie przeszkadzac.. 

Z przodu gdzie bedzie szafka rtv z amplitunerem i telewizorem to za nimi mozesz schowac kable. A tylne glosniki mozesz kupic bezprzewodowe(cena wyzsza niestety i amplituner tez nie kazdy obsluguje takie rozwiazanie). Popytaj gdzies kto ma mozliwosc wypozyczenia do domu glosnikow sufitowych z mozliwoscia montazu i demontazu. Odsluch konieczny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku nie pozostaje mi nic innego jak po prostu i tak zakup głośników sufitowych. Sprawdzam teraz dopasowanie tych Polk Audio RC80i - pracują z indepedacją 8 omh (producent zaleca wzmacniacz 20 - 100W) natomiast Denon AVR X1500H (akurat jest promocji w media markt), pracuje na 1 kanale - 145W (6omh), natomiast na 2 kanałach 80W (8omh) lub 120W (6 omh).

Zastanawiam się tylko o co chodzi - 1 kanał tzn. że np podłączone będą tylko głośniki + sub + centr, natomiast 2 kanały głośniki j.w + jakieś inne urządzenie typu konsola ?

Jak to dopasować do tych RC80i ?

S4Home prześlesz jakąś ofertę na priva ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz, miałeś trochę poczytać, żeby zgłębić wiedzę, a ty dalej wracasz "z niczym" ;)

1 kanał - podpięta jedna kolumna

2 kanały - podpięte dwie kolumny, a nie żadne urządzenia peryferyjne.

 W przypadku obciążonych 5 kanałów (przy podłączeniu 5 kolumn), moc na jeden kanał w tym modelu wyjdzie pewnie jakieś 40-50W (albo i nawet nie), więc spokojnie, chałupy tym nie rozniesiesz mając na uwadze, że to jeden z najniższych modeli w ofercie tego producenta.

Poza tym kilka głosów CI potwierdza, że budowa kina na głośnikach umocowanych w suficie, w rogach pomieszczenia, to poroniony pomysł, a Ty się uparłeś, bo już masz dziury :)

Odnoszę wrażenie, że nie przyszedłeś tutaj po rozsądną poradę, tylko po pomoc w spełnieniu Twojego bezsensownego (bez urazy) planu - ja do tego ręki nie przyłożę ;) 

powiem Ci, ze w tej sytuacji nie będzie miało większego znaczenia, jakie tam głośniki upchniesz - efekt będzie tak samo mizerny

Kompletnie nie rozumiem, co stoi na przeszkodzie, żeby postawić z przodu dwa pełnowymiarowe fronty + kolumnę centralną, z tyłu zamocować klasyczne surroundy (nawet z wykorzystaniem okablowania, które masz już puszczone w tylnych otworach sufitu) i wuala. Efekt na pewno będzie o niebo lepszy.

 

Ale zrobisz jak uważasz. Powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MARK COX - wielki dzięki - a są dostępne takie sufitowe surroundy który zamontoje w otworze tylnich głośników tzn. wypuszczone poniżej sufitu (zakrywając jednocześnie otwory) ?te przednie ewentualnie mógłbym zaślepić, natomiast tylnie odpadają bo kable biegły by przez cały salon .... w załączniku przesyłam fotke, pomieszczenia - otwory są w rogach tego prostokątu. A to co polecacie z 2 kolumn wolnostojących (wysokich) + centralny głośnik, natomiast z tyłu był zamontował te sufitowe lub 2x surroundy jeśli da zakryć otwór ?

 

salon.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z sufitu będą wychodzisz przewody to możesz je poprowadzić przy ścianie aż do podłogi tak zwane "KANAŁ INSTALACYJNY LISTWA DO PRZEWODÓW" są tanie. Chyba lepszego pomysłu nie ma.

Kombinujesz jak koń pod górę :). I dobrze. Ja też tak czasami mam i można osiągnąć czasem jakiś kompromis :)

S4home nie wiem czy prześle Ci ofertę na priva. Nie wie co chcesz kupić. Zazwyczaj to klienci piszą. A w obecnym stanie jak sam nie wiesz co chcesz kupić to pewnie wyobrażam sobie ,że z takim upierdliwym klientem może nie chce mieć do czynienia :). Żartuje oczywiście.

Edytowano przez modelarz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam możliwości by z tylnich głośników kanał instalacyjny - bo jest okno tarasowe, a żeby jeszcze je objechać to już masakrycznie szpetnie by to wyglądało, myślę o tym co napisałem MARK COX tzn. z tyłu 2 surroundy - tylko szukam uchwytów aby zakryły i dziure o średnicy 8cm (okrągłą) i powiedzmy takie małe bym zawiesił z tyłu, natomiast z przodu zaślepił otwory - chyba są jakieś białe okrągłe - może i gumowe zaślepki.

Ale to dużo kombinowania - póki co czytając czytając artykuły nt. Polk Audio RC80i na zagranicznych portalach wydaje mi się to najlepsze rozwiązanie tym bardziej że jakoś super mega ucha nigdy do dzwięku nie miałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mediamark Denon AVR-X1500H za 1899zł uwierz mi ,ze to jeszcze nie jest dobra cena. Napisz do któregoś ze sklepu na priva

Na głośniki widze ,że nie żałujesz ,a na amplituner tak :)

Dobre ampli denona zaczynaja sie od modelu 2400 (cieżko do kupienia) nowszy 2500

Edytowano przez modelarz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...