Skocz do zawartości

Pomóżcie wybrać zestaw :)


Kacper Drąg

Recommended Posts

Hejo! Pomóżcie mi wybrac zestaw. Juz, mowie dlaczego amplituner 5.1 a dlatego, ze bede w przyszłosci poszerzal. 

Zestaw nr 1: https://m.euro.com.pl/amplitunery/yamaha-musiccast-rx-v485-czarny.bhtml

 

Z glosnikami 

 

https://m.euro.com.pl/kolumny-audio/magnat-monitor-supreme-2002-mocca-new.bhtml

 

Czy zestaw 2:

 

https://m.euro.com.pl/amplitunery/yamaha-htr-4069-czarny.bhtml

 

Z glosnikami 

 

https://m.euro.com.pl/kolumny-audio/heco-victa-prime-702-espresso.bhtml

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jesli chcesz w przyszłości rozbudować system do konfiguracji wielokanałowej, wybór amplitunera Yamaha RX-V485 jest optymalny. Większą uwagę poświęciłbym kolumnom, nie wiem jak duże masz pomieszczenie i jakie będzie wykorzystanie systemu (kino domowe, koncerty, muzyka, gry), ale w podobnych budżetach lepiej sprawdzi się np. Pylon Audio Pearl 25 lub jeśli masz większy salon - model Pearl 27, może STX Electrino 150 lub 250, na pewno bardzo dobre i aktualnie w świetnej cenie Monitor Audio MR6.

Podaj więcej szczegółów, zapraszam jednak jeśli masz taką możliwość na odsłuchy oraz wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie chodzi tutaj o filmy oraz muzyke elektroniczną, salon ma okolo 30m2 w kawadracie.  Budzet do 3500zl.

Chodzi mi przede wszystkim o gleboki, mocny bass nawet, gdy slucha sie muzykę w miarę cicho, chcecie mi powedziec, ze pylony dwu i pol drozne, sa lepsze niz magnat trojdrozny, z dwoma niiskotonowymi glosnikami?

A gdybym brał pod uwagę tylko glosniki, ktore wam przedstawiłem, tj. Magnaty lub victa prime 702. To ktore lepiej zagraja z jakim amplitunerem, czy te przedstawione amplitunery poradzą sobie z tymi magnatami cze tez victa prime 702?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @Kacper Drąg

Jeżeli zależy Ci na jakości dźwięku to raczej kierunek wzmacniacz stereo lub amplituner stereo. W tym budżecie z amplitunerem KD będzie słabo w muzyce. 

Kompromisem może być amplituner stereo. Gorszy dźwięk od wzmacniacza, ale dużo lepszy od amplituner Kina domowego. Do twojego pomieszczenia kolumny podłogowe przynajmniej z dwoma głośnikami niskotonowymi spokojnie dadzą radę. Basów będzie pod dostatkiem. Taki zestaw sprawdzi się również przy oglądaniu filmów ?. Uwierz mi filmy na stereo ogląda się świetnie. Ja akurat poszedłem inną drogą. Klasyczny wzmacniacz stereo i dac do oglądania TV. 

Udaj się na odsłuch i porównaj. Weź ze sobą kilka płyt CD lub plików. Zacznij od KD, a później wzmacniacz stereo. Na koniec amituner stereo. W tej kolejności, dlaczego? By sprawdzić czy napewno KD dźwiękowo Ci podejdzie. Jeżeli stwierdzisz, że nie słyszysz różnic i dźwięk z kina domowego jest super - bierz! 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wypowiesz sie do glosnikow, ktore przedstawilem? Wiesz... Trochę mi zalezalo na hdmi, stereo znow tego nie ma...  A te amplitunery, ktore przedstawilem, jeden jest 2.0 a drugi 5.1 uciagną te magnaty? 

 

Wiesz jak patrzę na te OHMY to  nie wiem czy to sie tam wszystko zgadza.... 

Edytowano przez Kacper Drąg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszedł w "używki" a odsłuchiwał nowe. 

53 minuty temu, Kacper Drąg napisał:

Trochę mi zalezalo na hdmi, stereo znow tego nie ma...  A te amplitunery, ktore przedstawilem, jeden jest 2.0 a drugi 5.1 uciagną te magnaty? 

 

Wiesz jak patrzę na te OHMY to  nie wiem czy to sie tam wszystko zgadza.... 

Do muzyki hdmi jest nie potrzebne, by odtwarzać  dźwięk z TV wystarczy gniazdo koaksjalne lub optyczne ostatecznie słuchawkowe na mini Jack - 2x Rca. Ale tu gorsza jakość dźwięku. 

Czego nie rozumiesz z omami? Trzeba dobrać wzmacniacz /amplituner by obsługiwał impedancje kolumn. Ale o to się nie martw. Na pewno dobrze się dobierze pod kątem impedancji i wydajności "mocowej". 

Nie wypowiem się, ani na temat kolumn, ani urządzeń wzmacniających. Udaj się na odsluchy weź notatnik, płyty CD lub pliki i notuj. To mi się podobało a to nie. Itd. 

Później napisz na forum. Nikt nie jest wróżka by wiedzieć jaki dźwięk Ci się podoba, a jaki nie. 

Kolejna rzecz nazewnictwo. Głośnik jest częścią kolumny głośnikowej. Kolumna ma jeden lub więcej głośników. Na forum używamy kolumny, kolumny głośnikowe, zespoły głośnikowe, itp. Jeżeli piszesz głośnik to chodzi o jeden element, który jest np. w kolumnie głośnikowej. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...