Skocz do zawartości

Muzyka ,której słuchacie a wstydzicie się przyznać


Fono Master

Recommended Posts

Gangnam style - PSY
Rzeźnia ale rytmiczna
Jest jeszcze z nim taka Hyuna Kim.
Czadoman, MiG, Piękni i młodzi też słucham.
Ale Zenka Martyniuka z wiadomego zespołu nie trawię.
Wolę takie coś:
https://www.youtube.com/watch?v=px34LICH9RAAlbo
(pomijając fatalną jakość)
Halina Kunicka-Orkiestry dęte-1970Rok
https://www.youtube.com/watch?v=pQotBaK-gV0
A to jest świetne:
https://www.youtube.com/watch?v=7yS-EhDD40I
Trubadurzy - Będziesz Ty (TVP Opole 1972)
I to też:
https://www.youtube.com/watch?v=PHfJgd28ARI
UNIVERSE - Tacy Byliśmy, Opole 1988

PS. zapomniałem o takim zjawisku z Ukrainy:
Payuschiye Trusy
https://www.youtube.com/watch?v=_cMVqlAq_80...1uFo0iBhLTecrIv
oraz jeszcze t.A.T.u
jelena katina, julia wolkowa - ja soszła s uma, nas nie dogoniat
https://www.youtube.com/watch?v=-F-JfWqMG6g..._n4zXG3Kp2qRea7
PPS.
A jeśli chodzi o pepików to będzie nowy post kiedy się do niego wreszcie przygotuję icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Eee, no nie, to przecież całkiem fajne. Wiadomo, że nie najwyższych lotów to muzyka, ale całkiem przyjemna. Moim zdaniem nie schodzi jednak poniżej pewnego akceptowalnego poziomu. "Orkiestry Dęte" są super. A "Nas nie dogoniat", to przecież niemal klasyka icon_lol.gif

Ja na przykład wstydzę się trochę (ale tylko trochę), że bardzo lubię płytę (tylko tę) Belindy Carlisle "Runway Horses". Ale śpiewa naprawdę nieźle i aranże są ciekawe.
Z bardziej wstydliwych rzeczy to są Boney M i Afric Simone a nawet zespół Smokie. Kiedyś się z tego bardzo śmiałem a teraz nieraz puszczę w ramach relaksu lub sprzątania.
Lubie nawet posłuchać zespołu 2+1. Ale nie wszystkiego. Byli bardzo nierówni. Najlepszym utworem, jakby z nieco innej bajki jest ich "Wyspa Dzieci".
Słucham także piosenek Mieczysława Wojnickiego "Kaczuszka i Mak" oraz "Jabłuszko Pełne Snu".
Oraz "Ali Bej" i "Dzisiaj, jutro, zawsze" w wykonaniu Bohdana Łazuki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
Cytat

Z bardziej wstydliwych rzeczy to są Boney M i Afric Simone a nawet zespół Smokie. Kiedyś się z tego bardzo śmiałem a teraz nieraz puszczę w ramach relaksu lub sprzątania.

Ciekawi mnie czy lubisz "Żólta żaba żarła żur" Jacka Skubikowskiego i Macieja Januszko.
Kiedyś popełnili kilka podobnych tworów w programie dla dzieci o ortografii.
Trochę to festyniarskie było ale świadczy o talencie tekstowym i kompozytorskim.
Podobnie z piosenkami w "Tik taku".

Boney M w pierwszym składzie to autentyczny karaibski luz spopularyzowany dzięki producentowi, który ich zestawił.
Frank Farian to dobra marka.
Weźmy chociażby duet La Bouche . Przyczynił się do ich powstania.
Żadna żenada- prywatkowo są rewelacyjni.

Dla mnie żenujące jest to, że jestem w stanie rudzielca Andersona słuchać tylko z Vangelisem.
Osobno tego pierwszego - nie( tzn. w macierzystej kapeli )
Do swojego syntetycznego wokalu musi mieć odpowiedni akompaniament.
W duecie z tym Grekiem jest OK.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Muzyka poważna w bardzo dużych ilościach. Ale czy to wstyd? Raczej powiedziałbym że do tej muzyki to trzeba dorosnąć.
Jak w pracy w kółko słyszę "..ona jest taka cudowna" to mi się bebechy przekręcają.

Mi już przestały.
Nie fascynuje cię miłosno weselny wieczny festyn ?
No co Ty ?

Przecież to hit który łączy pokolenia. Wszyscy chcą być "piękni i młodzi". Na tym można duże pieniążki zarabiać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śp.Skubikowskiego i Januszko uwielbiam w każdej postaci. Piosenki z Tik-Taka często sobie śpiewam. Nie wstydzę się tego.

Andersona lubię w Yes. Ma owszem dość specyficzny głos, ale mnie on nie przeszkadza. Choć owszem wyobrażam sobie ciekawszy wokal na płytach YES.

Ale moi drodzy bądźcie poważni. Abby się wstydzicie słuchać? Przecież to jest świetny zespół. Melodyka, kompozycja, aranżacja. Tylko się od nich uczyć icon_idea.gif
A jeśli ktoś pisze, że wstydzi się słuchać muzyki poważnej, to świadczy bardziej o jego otoczeniu i tym, że dał się zdominować prostakom granatem od pługa oderwanym. Walczcie o swoje. Jeśli ktoś mi w pracy puści VOX FM i leci Disco Polo, to ja bez pytania przełączam na RMF Calassic.
Kolega mój tego nie cierpi i prosi abym wyłączył. A ja mówię, owszem, ale niech mi nie włącza: "Mój drogi teściu" albo "Ale ale Aleksandra, ale ale ale ładna...". No i umawiamy się na jakąś stację radiową, która gra dość wypośrodkowaną muzykę.
Kiedyś jak mi nie chcieli przełączyć z disco polo na coś innego zagroziłem, że potnę kabel zasilający nożyczkami i nikt nic nie będzie słuchał.
Ugięli się i odtąd dogadujemy się co ma lecieć w radiu.
Natomiast jeśli ktoś twierdzi, że disco polo (nie disco jako takie) jest ok, to niech zje świńskie żarcie. Ktoś wygłodniały, zdesperowany pewnie uznałby to za coś dobrego.
A tak poważnie. Czy człowiek o średnim poziomie inteligencji może uznać taką podróbkę muzyczną za coś wartościowego?
Ani to muzycznie nie jest poprawne ani tekstowo.
Pisze ktoś: "dobrze się przy tym tańczy". No ku....a. A mnie się przy tym dobrze rzyga icon_mrgreen.gif

Ja nie słucham wielu gatunków muzycznych np. country czy hip-hopu albo ambientu. Ale zdaję sobie sprawę, że to jest ciekawa, dobra muzyka, tylko nie w moim guście.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, widzę, że spam skasowany. Brawo moderacja :!: (okraszone nie działającym emotikonem wykrzyknika) icon_mrgreen.gif

Tiimi83 a może coś więcej napiszesz o swojej ulubienicy? Ten temat jak każdy mógłby polegać na dyskusji, pokazaniu tego co się wstydliwie słucha. Ale przy uzasadnieniu tego.
Tymczasem zdanie, dwa albo jak powyżej tylko link. To ja dłuższe smsy piszę. Ech Wy, pokolenie smsowe icon_twisted.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ooo, widzę, że spam skasowany. Brawo moderacja :!: (okraszone nie działającym emotikonem wykrzyknika) icon_mrgreen.gif


Moderacja jak zwykle czuwa icon_smile.gif
A na "wykrzyknika brak" nie poradzę icon_cry.gif !!! Musisz stosować wykrzykniki "bez żółka"

Cytat

Tiimi83 a może coś więcej napiszesz o swojej ulubienicy? Ten temat jak każdy mógłby polegać na dyskusji, pokazaniu tego co się wstydliwie słucha. Ale przy uzasadnieniu tego.
Tymczasem zdanie, dwa albo jak powyżej tylko link. To ja dłuższe smsy piszę. Ech Wy, pokolenie smsowe icon_twisted.gif


Wątpię czy się tego doczekamy (na podstawie innych postów kolegi T)
Zresztą wielu "świeżaków" wyprodukuje na początek parę postów (o długości podobnej) a potem długo-długo nic (albo już nigdy).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam Shreka icon_biggrin.gif
I może też dzięki temu, mam wszystkie soundtracki icon_smile.gif
Dla znajomych to dość śmieszne ale uwielbiam większość kawałków
które były w produkcjach shreka. Nie wspominając świetnej kapeli smash mouth.
Samych pojedynczych kawałków nie ma się co wstydzić, ale jak niektórzy widzę opakowanie
z płyty cd a na okładce shrek to jest troszkę śmiesznie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Ja nie słucham disco polo ani przed ani po piwku. I zapewniam Cię, że nie znam tekstów.
Relaksuję się od czasów młodości dużo ambitniejszą muzyką. Z dobrą literaturą i poezją też mam do czynienia od dawien dawna.
Sam nawet trochę pisałem i podobno nieźle. To opinia mojej polonistki, która natknęła się kiedyś na mój w 45 minut stworzony mini poemat i szukała go wieczorem w antologii polskiej poezji współczesnej. Nie wiedząc, że to ja napisałem.
Dlatego słysząc taki erzac muzyczny grany jednym paluszkiem i do tego tekst tyleż prymitywny, co często głupawy a niejednokrotnie obarczony rażącymi błędami, dostaję niemal alergicznej wysypki icon_mrgreen.gif
Irytuje mnie taka muzyczka w podobny sposób jakby ktoś szurał styropianem po szybie albo bez przerwy pociągał nosem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja nie słucham disco polo ani przed ani po piwku. I zapewniam Cię, że nie znam tekstów.
Irytuje mnie taka muzyczka w podobny sposób jakby ktoś szurał styropianem po szybie albo bez przerwy pociągał nosem.


Niestety w pracy parę osób ustawia czasem radio z taką muzyką, wtedy jestem psychicznie wykończony, albo staram się jakoś nie słuchać, bo moje poczucie estetyki jest brutalnie gwałcone:(
Swoją drogą czy można złożyć podanie do sądu o obrazę uczuć estetycznych, lub inteligencji ? Pytanie retoryczne, oczywiście.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A każdy po kilku piwkach zna wszystkie teksty




Przyłączam się do nie słuchających, nawet "po kilku piwkach" tego czegoś, co nazywa się disko polo. Widocznie Kolego F1angel i Kolego Jace75 my nie jesteśmy "każdy" jak nam się próbuje insynuować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To i ja się dołączę icon_wink.gif Ogólnie słucham szeroko pojętej muzyki metalowej ale po prostu uwielbiam Modern Talking icon_razz.gif



Coś w tym musi być. Od wielu lat jestem fanem między innymi muzyki cięższej tj. Rocka, Metalu i Modern Talking również bardzo lubię, ale nie wstydzę się przyznawać do tego. Nie wiem czemu ale bardziej wstydzę przyznać się że lubię niektóre utwory Mihaila Shufutinskiy'a a w szczególności ten: https://www.youtube.com/watch?v=IHsh8GHU7S0 icon_mrgreen.gif
Do wstydliwości jeszcze dorzucę utwory Francesco Napoli: https://www.youtube.com/watch?v=uleKwJwOs6g icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak moi drodzy. Nie słuchamy, choć może się to komuś wydawać dziwne. Mnie się wydaje dziwnym jeśli człowiek na poziomie albo mieniący się takim słucha tego chłamu.
Ja też tak jak Ty Jacek wręcz cierpię jeśli ktoś w pracy puści w radio dp. Zazwyczaj mniej lub bardziej bezceremonialnie przełączam na coś innego albo negocjuję jakiej stacji moglibyśmy wspólnie słuchać.

Oczywiście, że moderatorzy są super. Znam wszystkich i bardzo się z tego cieszę.
Jeśli ten uśmieszek na końcu zdania w Twoim podpisie ClevelandDream jest szyderczy, to nie wiesz co piszesz.
A jeśli nie jest szyderczy, to czemu ma służyć taki podpis? Jesteś w stanie to wyjaśnić?
Zły jesteś, że kazali Ci usunąć link do spamu? Takie tu panują zasady.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.



×
×
  • Utwórz nowe...