Skocz do zawartości

CZARNA LISTA SPRZEDAWCÓW


Adamc

Recommended Posts

W związku m moimi ostatnimi bardzo nieprzyjemnymi doświadczeniami związanymi z zakupem sprzętu otwieram temat "CZARNA LISTA SPRZEDAWCÓW"
Nie zawsze da się odebrać zakup osobiście i uważam, że taka lista, poparta konkretnymi opisami działań sprzedawców, uchroniła by wiele osób przez oszustami i oszołomami proponującymi sprzęt do kupienia.Wydaje mi się to szczególnie uzasadnione, jako że w moim przypadku sprzedawcą nie był handlarz z portalu aukcyjnego tylko użytkownik forum z długim stażem.
Opis mojego przypadku poniżej.

Postanowiłem zmienić wzmacniacz i z prośbą o sugestie zwróciłem się na fora audiofilskie.
Dość szybko zasugerowano mi Sansui. Przeglądając klub miłośników tej marki trafiłem na propozycję sprzedaży wzmacniacza umieszczoną w jednym z postów przez użytkownika Pygar
Wymieniliśmy parę maili, w których gorąco zachwalał oferowany wzmacniacz. Idąc za również jego sugestią, porozglądałem się w temacie. Nie udało mi się kupić wzmacniacza z pilotem (dla mnie istotny element ze względu na kłopoty z poruszaniem się), wróciłem do Pygar, umówiliśmy cenę, przelałem umówioną kwotę (07.11.br, środa) i .... zaczęło się.
W piątek nie udało się wysłać bo nawalił kolega, który miał pomagać pakować. We wtorek nawaliła koleżanka. Uzyskałem natomiast sms-ową obietnicę, że w środę paczka wyjdzie.
W środę nawaliła koleżanka ponownie.
Zaniepokojony brakiem jakichkolwiek sygnałów zadzwoniłem w czwartek ok 14.30 i dowiedziałem się, że .... kolega Pygara uparł się kupić ten wzmacniacz (który jak kupiłem kilka dni wcześniej i został zapłacony) i w związku z tym Pygar ..... nie sprzeda mi wzmacniacza. Pieniądze odesłał mi 2 godziny wcześniej ale żeby było ciekawiej, nie 2.600, które zapłaciłem i przelałem za wzmacniacz (umówiona cena) tylko 2.200, a resztę przeleje za 4 dni.
Nie będę się tu rozpisywał o szczegółach rozmowy bo nieprzyjemna była, ani nie będę przytaczał kompromitujących i szczeniackich argumentów Pygar .
Pieniądze udało mi się odzyskać (dziś popołudniu dostałem potwierdzenie przelewu 400 zł - dotrą w poniedziałek).
Pominę też moją opinię o Pygar i całej "przygodzie", jak to nazwał.
Jedynie ostrzegam i zniechęcam do jakiejkolwiek współpracy z Pygar , który okazał się totalnie nieodpowiedzialnym, niesłownym szczeniakiem.
Przykro mi, że takiej treści post przyszło mi napisać.

Edytowano przez Adamc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane użytkownika któremu przelewałeś pieniądze byś podał. Pierwsza litera imienia i nazwiska oraz miasto -to pewnie ułatwi niektórym.

Ja zawsze kilka razy zastanowię się zanim coś kupie. A sprzęt drogi używany to zawsze osobiście. Jak ktoś za daleko mieszka to rezygnuję i tyle. Ewent. są też komisy, które dają gwarancję i sprzedają na allegro. Allegro do jakieś kwoty daję gwarancję. Ryzyko zawsze istnieje. Ale można je zminimalizować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takie zachowanie jest tylko jedna metoda ,metoda naszych dziadków pojechać osobiście i ...  spuścić klientowi  jak można kogoś oszukać zabrać pieniądze i nie wysłać towaru .

Szczeniactwo bez honoru i poczucia przyzwoitości

przepraszam ale ponosi mnie jak ktoś tak postępuje .nie liczy się z tym że ktoś może długo odkładał na ten sprzęt i to było dla niego dużo pieniedzy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tu taki wątek to warto też o sklepach pisać. Historia przytoczona z innego forum, ale nie wiem czy tutaj nie jest tez opisana. Troszkę gorzej sytuacja wyglada, kasy niestety nie udało się odzyskać.

”Pomoc w doborze wzmacniacza.

Witam po dłuższej przerwie. Chciałem się podzielić swoimi przykrymi doświadczeniami, które narazie zatrzymały cały proces. Otóż po odłuchaniu kilku wzmacniaczy, jednym z polecanych mi był Atoll IN200SE. Znalazłem w internecie, że jest w sklepie Fusic we Wrocławiu. Umówiłem się na wypożycznie za kaucją. Po oddaniu nie otrzymałem kaucji z powrotem. Kilkakrotnie byłem okłamywany, że kaucją przyjdzie do końca tygodnia. Później o jakichś błędach w przelewie.. Konsultowałem się ze zaznajomionym prawnikiem i przez kancelarię wysłane zostało przedsądowe wezwanie do zapłaty. Zignorowane. W sklepie zjawiłem się jeszcze osobiście, i dowiedziałem się, że nie ma pieniędzy na zwrot mojej kaucji... Zwrot w sprzęcie, który zaproponowałem jako ostateczność, także jest niemożliwy ponoć ze względu na zajęcia komornicze. Aktualnie sprawa trafia do sądu, chcę także otworzyć sprawę karną, nie tylko cywilną, gdyż jestem przekonany o celowym oszustwie/kradzieży. Jeśli bowiem w trakcie są zajęcia komornicze to chyba nie wypożycza się "nieswojego?" wzmacniacza.. Ostrzegam gorąco wszystkich przed tym oszustem! Jeśli na forum są osoby które również zostały oszukane proszę o kontakt. Może mają jakieś porady, lub można połączyć siły w walce o własne pieniądze. 

Pozdrawiam.”

link: https://hi-fi.com.pl/forum/1-stereo/28005-pomoc-w-doborze-wzmacniacza.html#445045

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, S4Home napisał:

Nie mogę bo ja piszę oficjalnie. :( Niestety jako branża muszę czasem milczeć. I tak mówię za dużo.

Na prawdę nie wiecie??:(

Piotr

Skoro nie możesz powiedzieć B, to nie mów A. 

Bo, jak mawia klasyk "skojarzenia to przekleństwo..." , więc po co zaczynać? 

Jeżeli widzisz coś, co jest niezgodne z regulaminem forum ( "szemrane" tak traktuję) to tym bardziej jako Branża powinieneś :

a) poinformować użytkowników

b) zgłosić Adminowi.

Do wyboru, a) lub b) lub a) i b)  :)

 

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha hehe ? ja to nie lubię tego forum audiolub, też cyrki tam są, wydawało mi się że w Sobieskim widziałem Pana Pszoniaka ? stoje obok niego, patrzę? On czy nie on? Wąsy te same, no jak nie on jak on ? kręcił się przy stolikach hi-fi takich ładnych ze szkła bodajże ? a jak każdy z nas wie, stoliki też są bardzo ważne w torze audio i mają wieloraki wpływ, sam muszę zmienić na jakiś większy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Arturas napisał:

Aha hehe ? ja to nie lubię tego forum audiolub, też cyrki tam są, wydawało mi się że w Sobieskim widziałem Pana Pszoniaka ? stoje obok niego, patrzę? On czy nie on? Wąsy te same, no jak nie on jak on ? kręcił się przy stolikach hi-fi takich ładnych ze szkła bodajże ? a jak każdy z nas wie, stoliki też są bardzo ważne w torze audio i mają wieloraki wpływ, sam muszę zmienić na jakiś większy ?

To na pewno nie ja byłem z tej prostej przyczyny. ze od bodaj 2007 roku na AudioShow nie bywam. 
Pozdrawiam Ciebie Arturas, WP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo no i masz, a nie robię Sobie jaj, serio piszę. Stałem na parterze w Sobieskim i się patrzyłem i ta osoba na mnie i normalnie kropka w kropkę. W koszulce na ramiączka, tak z 170cm wzrost, identyko jak Twój awatar, stoliki były takie z matowej szyby, widać że z dwa tysiące za sztukę to kosztowały, więc Sobie mówię no na Audio show to tylko Ty musisz być, a chciałem podejść zapytać Pan Pszoniak? Ale mówię sobie , co tam będę zaczepiał i poszedłem, no dobra, to pozdrawiam ? to masz w takim razie sobowtóra

33 minuty temu, Fafniak napisał:

A są kropki i akapity ... no chyba że Wpszoniaka łączysz z cyrkami na audiolubie ?

Nie nie łącze Pana Pszoniaka z cyrkami na audiolubie ? inni tam wyprawiają cyrki, już tam nie wchodzę bo nie ma po co 

A chłopaki z audiolub też tam byli bo stałem za nimi w pokoju jednym odsłuchowym, mieli koszulki audiolub.pl 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...