Skocz do zawartości

CZARNA LISTA SPRZEDAWCÓW


Adamc

Recommended Posts

Krótko i na temat, nie polecam sklepu rms w Białymstoku (rms.pl) gdyż chcieli na siłę wcisnąć amplituner mowiac że nie będzie problemu jak v485 (o wysokości 16cm)  będę trzymał w szafce o wysokości 18 cm, mówili że nie będzie najmniejszego problemu, że nie będzie się grzał bo bokami będzie ciepło uciekało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są kraje, gdzie w MM /Saturnach cytrus jest jednym z najtańszych sprzętów w ofercie.

Np. Austria.

Najlepsze w tym jest to, że te sprzęty podlegają normalnym akcjom obniżek cen, czasem można trafić naprawdę markowe i wypasione sprzęty za 50% ceny. I nikt w membranę nie wsadził palucha albo nie zabrał wszystkich gałek z potencjometrów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu już nie był bym taki ostry.

Nie mówię o naszych cenach, ale na zachodzie przeceny też wyglądają coraz gorzej. Ceny produktów po prostu się zrównały.

Z drugiej strony Piszesz o

34 minuty temu, Arturas napisał:

zarobki mamy o wiele mniejsze, to ceny zachodnie

Ale popatrz na to z drugiej strony.

Ty jako Ty załóżmy jesteś producentem jedynego na świecie samozapinającego się guzika do spodni :) (przykład).

Masz swoje koszty, produkcje i nałożoną marżę. I biznes poszedł Ci tak dobrze że idziesz w eksplanację.

Produkcja 1 modelu kosztuje Cie 20zł. Sprzedajesz go za 50 zł.

Wchodzisz na rynek niemiecki jego cena to 50/4,2 bo bo dlaczego by inaczej = 12 EUR

Wchodzisz na rynek Indii bo przecież miliard potencjalnych klientów : 50/0,05410 = 924 Rupie.

No i taki Tadż też marudzi bo dla niego to jest tydzień roboty. Dlaczego nie zejdziesz mu do ceny 100 Rupii? Bo dla Ciebie to 5,55 zł i jesteś poniżej kosztów produkcji.

Wiadomo tutaj trochę to przeciągnąłem ale weź pod uwagę że DENON, Onkyo, Yamah itp mniej, ale te bardziej audiofilskie firmy mają takie same ceny na cały świat. Poza USA gdzie nie ma VATU.

Pomijam także koszty transportu, magazynowania itp.

To że jedni płacą w Funtach, drudzy w dolarach a trzeci w Złotych to właśnie to decyduje ile realnie masz do zapłaty.

Do siedziby Denona (przykład) z każdego X2500 trafia tyle samo Dolara czy tam jena. I nie można mówić że dajcie nam taniej bo mniej zarabiamy. Każdy by wtedy sprowadzał sprzęt z Indii.

 

Skąd się biorą z kolei przeceny lepsze w UK czy DE to już inna sprawa. Post wyszedł i nieco długawy więc pozwólcie że to na kiedy indziej.

 

 

 

PIOTR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga! miałem inny temat otwarty równocześnie.

Tutaj miało być " ceny się zrównały" co zresztą widać po dalszej części wpisu.

Dzięki @Fafniak

10 minut temu, Fafniak napisał:

?

Możesz podać przykłady?

Chociaż taki mały przykład :P

Denon X2400 którego można było dostać za 1500-1700 zł.

Model X2300 nigdy nie spadł do tej ceny.

Ale nie o to mi chodziło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,
Odradzam kupno sprzętu w Q21 w Pabianicach.
Generalnie Panowie są w porządku. Oferta, prezentacja.
Ale już po kupnie kompletnie nie znają człowieka.
Pomijając formy grzecznościowe( cieszymy sie że u nas zakupiłeś sprzęt, lub zapraszamy ponownie itp.) nie odpowiadają na maila.
Niedawno napisałem do nich maila z zapytaniem o gramofon. Do 1800zł, dopasowany do tx-8250.


Odpowiedź: Dzień dobry,

Panie Piotrze w tym budżecie proponuję Pro-Jecta Debut Carbon Esprit z wkładką Ortofona 2M-Red. Uważam, że to jeden z najlepszych gramofonów do 2000zł. 

!!!!!!! Pytałem o gramofon do 1800zł.
Oczekiwałem kilku propozycji. Trzy, cztery wystarczy. Ale do 1800zł. !!!!!!

Myślę że Q21 nie dba o klientów którzy już kupili!!!!
Nie kupujcie tam.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Q21 ostatnio coś niedobrego się dzieje,spadają im wyraźnie pozytywne opinie https://www.ceneo.pl/sklepy/q21.pl-s3076

Sam mam dylemat co z nimi zrobić.

Zamówiłem słuchawki za 1500zł,cena atrakcyjna nie powiem,niestety nie mieli na stanie więc musiałem 2-3 tygodnie czekać,ok święta,koniec roku,remanent itd.Czekałem cierpliwie.Po tym czasie przyszła przesyłka,po otwarciu zdębiałem,pudełko puste,w środku tylko kabel zbalansowany,przejściówka i instrukcja.

Dzwonię od razu do nich, okazuje się,że to niemożliwe ale sprawdzą.Pomyślałem fajnie...... jestem 1,5 tyś w plecy,jeszcze nigdy mi się takie coś nie zdarzyło a kupuję często i  dużo droższe rzeczy przez internet,niestety nie jestem teraz w stanie udowodnić,że tam nic nie było (chyba muszę zacząć filmować otwieranie paczek!). Na szczęście pan oddzwonił,przeprosił i obiecał wysłać słuchawki bo były rzekomo "na odsłuchu". Dostałem same słuchawki dzień później niestety bez odczepianego kabla.Znowu dzwonię i znowu kolejną przesyłką przysyłają sam kabel.Tak więc jedne słuchawki otrzymałem w 3 przesyłkach!!! W pierwszej chwili pomyślałem zwrócę te słuchawki ale po czasie mi przeszło,nie jestem człowiekiem złośliwym,nie mniej jednak chciałem Was przestrzec i nadal nie wiem jaką im wystawić ocenę,bo mógłbym ich wysmarować równo za takie praktyki. Nie odradzam ale przestrzegam!!!

Pewnie gdyby nie ten wątek nic bym nie napisał.

Edytowano przez S-Works
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Elizjum7919. napisał:

A ja nie widzę w tym niczego złego?Podał ci najlepszy do 2000zł więc powinieneś być zadowolony.Nzadowolony.No i za te 1800 chciał ci go sprzedać?

Chyba nie czytasz ze zrozumieniem.
Do 1800 czyli nie powyżej tej kwoty.
Gdzie propozycja sprzedaży sprzętu ze strony Q21??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...