Skocz do zawartości

Wzmacniacz do heco aurora 300


Konrad123

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów, jak po temacie można się domyślić szukam wzmacniacza do kolumn podstawkowych heco aurora 300, pomieszczenie w jakim będą grały ma 18m2 posiadam już dac Cambridge magic100 więc chciałbym dokupić zwykły wzmacniacz stereo do 1400 zł (najchętniej kupiłbym amplituner stereo z funkcją Spotify lecz za mały budżet niestety) chodzi mi aby dźwięk z całego zestawu był po prostu przyjemny ciepły zrównoważony,dynamiczny, w żadnym wypadku wysterylizowany, kłujący po uszach. Muzyki jakiej słucham to rock,ogólnie lata 80 od rocka po modern talking, klubowej, pop.Mam nadzieję że ktoś pomoże ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

moim zdaniem najlepszą opcją będzie dla Ciebie NAD C326 BEE. W ofercie Black Friday cena tylko minimalnie przekroczy podany budżet, a jest to moim zdaniem optymalne połączenie z kolumnami Heco Aurora. Chyba że możesz trochę zwielszyć budżet, wtedy namawiam na francuską integrę Advance Acoustics X-i50BT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nadal zastanawiam się na co zmienić mojego śmiesznego Denona M39 z kolumnami z kompletu.

Postanowiłem przenieść się do salonu ze względu na fatalne możliwości ustawienia sprzętu w gabinecie. Na pewno chcę kolumny podstawkowe (salon duży, ale wąski z wydzielonym gabinetem za przesuwnymi drzwiami), jedyny minus to fakt, że ustawie je na szafce rtv po bokach telewizora, więc trochę zbyt blisko siebie. Właśnie ze względu na bliskość tv, stwierdziłem, że będę chciał wzmak z wejściem optycznym żeby obejrzeć czasem film z dobrym stereo. Z względu na brak tego wejścia chyba daruję sobie NADa 326, poza tym nie jestem przekonany co do jakości ich odtwarzaczy CD (oba klocki chcę z tej samej firmy).

Zastanawiam się nad tymi zestawami:

Marantz PM6006 + CD6006 + Polk Audio S20 i nie ukrywam, że bardzo podoba mi się cena ;)

pytanie czy nie lepiej dołożyć do poniższego zestawu:

Yamaha A-S501 + CD S300 + B&W 685 S2.

Muzyka generalnie baaaardzo różna z przewagą gitar. Głównie z CD. Często słucham też stosunkowo cicho...

 

EDIT: Przepraszam, zaczytałem się i pomyliłem temat, miało być w "stereo do 5000"

 

Edytowano przez lookash
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2018 o 08:09, Jan Koval napisał:

Będą u was dobre ceny w czarny piątek na kolumny i wzmacniacze?czy można teraz cos pożyczyć do odsłuchu i kupna

Już od dzisiaj zaczynamy oferty Black Friday, zapraszam serdcznie, każdego dnia nowe oferty, a wypożyczyć oczywiście można. Zaraszam serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 jakie brzmienie oferuje ten wzmacniacz NAD C326 BEE w połączeniu z heco aurora 300 i Ca dac magic 100 ? 

W tym tygodniu chce już podjąć decyzję póki co mam kilka wersji i coś z nich wybiorę 

- yamaha a-s501+ dac magic100

- NAD C326 bee + dac magic 100

- Yamaha rn602

- Onkyo 9050 + dac magic 100

- Onkyo tx8250

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamahy już słuchałem i to naprawdę dobre połączenie zwłaszcza z dac magic100, Sęk też w tym że jako źródło posłuży mi PS4 i usługa Spotify która nie wiem dlaczego prawdopodobnie ma nałożone jakieś filtry(zaznaczam w PS4) lub korektor który trochę na siłę próbuje eksponować wysokie tony,wyostrza dźwięk wg mnie trochę na sile, jest to naprawdę ewidentnie słyszalne już to przerabiałem, zostaje mi wtedy tylko pen drive i wbudowany odtwarzacz a jednak zależy mi na usłudze sieciowej, dlatego też rozważam ten wzmacniacz nada

Myślę że muszę spróbować najwyżej go zwrócę i spróbuję kolejnych propozycji, dam jeszcze znać jak to mi zagrało :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Dnia 17.11.2018 o 08:59, Q21 napisał:

Witaj.

Macie w ofercie kolumny wharfedale diamond 11.2. Nie mogę nigdzie znaleźć żadnej sensownej opinii na Ich temat. Z jakim wzmacniaczem to połączyć i czy warto Inwestować w te kolumny czy może coś innego. Pokój to sypialnia 12m2 . Muzyka latino oraz klasyczna i blues. Budżet raczej elastyczny ale również nie chciałbym przerostu formy nad treścią tzn bez przesady. Proszę o info na ten temat.

 

Macie w ofercie kolumny wharfedale diamond 11.2. Nie mogę nigdzie znaleźć żadnej sensownej opinii na Ich temat. Z jakim wzmacniaczem to połączyć i czy warto Inwestować w te kolumny czy może coś innego. Pokój to sypialnia 12m2 . Muzyka latino oraz klasyczna i blues. Budżet raczej elastyczny ale również nie chciałbym przerostu formy nad treścią tzn bez przesady. Proszę o info na ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Witam,

 

ubiegając się o złotą łopatę, odkopuję temat.  Niedługo otrzymam kolumny Heco Aurora 300.

Chciałbym zapytać jaki na dzisiejsze czasy dobrać do nich wzmacniacz? Docelowo, z czasem chciałbym też dokupić,  jakiś subwoofer. Fajnie żeby było można podpiąć go do wzmacniacz.

Myślałem o Topping MX5 (ale chyba nie podepnę pod niego subwoofera).

Zależy mi żeby to się ze sobą zgrało.

Doczytałem, że dobrym wyborem może być Nad c316 lub Yamaha as501 ...

Edytowano przez titilandus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...