Skocz do zawartości

Problem z subwooferem.


jar78

Recommended Posts

Witam. Jestem posiadaczem zintegrowanego wzmacniacza stereofonicznego Marantz PM 7000, a także subwoofera Tannoy mercury mSUB 10. Subwoofer posiada stereofoniczne wejście niskopoziomowe (LINE IN), natomiast wzmacniacz posiada stereofoniczne wejście i wyjście opisane jako PROCESSOR (IN,OUT). Obecnie wej. i wyj. PROCESSOR są połączone zworkami. Po usunięciu zworek wzmacniacz przestaje grać. Aby znów słyszeć dźwięk (przy wyjętych zworkach) muszę nacisnąć przycisk SOURCE DIRECT z przodu wzmacniacza. Moje pytanie brzmi: czy mogę połączyć kablem stereofonicznym wyjście we wzmacniaczu PROCESSOR OUT z wejściem w subwooferze LINE IN? Czy takie połączenie będzie bezpieczne zarówno dla wzmacniacza jak i dla subwoofera. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Tak jak kolega Fono Master napisał, łączy przedwzmacniacz z końcówką(ami) mocy. Dlaczego Marantz opisał ją jako Processor zamiast w miarę normalnie PRE/MAIN - Out/In, tego nawet się nie domyślam. Normalnie wygląda to tak: sygnał (np. z CD) "wchodzi" przez odpowiednie wejście do wzmacniacza. Przechodzi przez całą elektronikę ,między innymi regulacje siły dźwięku czyli potencjometr, następnie trafia do końcówek mocy i dalej do głośników. Niektóre wzmaki, w tym twój też, mają możliwość odłączania końcówek mocy w celu podłączenia innego źródła (np. odtwarzacza CD z tak zwanym regulowanym wyjściem). Omija się w tym celu zbędną elektronikę, dla maksymalnego skrócenia ścieżki sygnału. Do tego służy także włącznik SOURCE DIRECT na przednim panelu twojego Marantza, z tym że sygnał nie omija regulacji głośności i paru innych rzeczy, zapewne. Nie wiadomo czy napięcia na wyjściach się zgadzają, i chyba nie warto ryzykować.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...