Skocz do zawartości

ISK HD9999 vs AKG K240


Recommended Posts

Witam, sprawiłem sobie Audiotrak Prodigy Cube i zastanawiam się teraz nad słuchawkami. Opcje do wyboru jak w temacie. Czym te słuchawki się różnią, w którym lepiej słychać górę, w którym lepiej wyeksponowany jest dół i niższe zejście. Słyszałem, że AKG K240 trudniej jest napędzić, a przy odpowiedniej karcie(moja taka jest?) podobno gra najlepiej ze swojej półki cenowej. Natomiast ISK ma ogromną populację, wszędzie ludzie polecają, chwalą itp. Przeznaczenie to wszystkiego po trochu, ale bardziej skłaniałbym się ku grom i filmom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze obecnie w sprzedaży nowe znajdziesz AKG K240 Studio i K240 Mk II . To te same słuchawki w innej kolorystyce i różniące się wyposażeniem. Gdybyś kupował używane K240 Monitor to zupełnie inaczej brzmiące słuchawki mimo dużego podobieństwa wyglądu. Były też produkowane wersje o wyższych impedancjach. To też inne słuchawki niż te obecnie sprzedawane. Wszystkie te słuchawki mają konstrukcję półotwartą i zbudowano je do celów monitorowania studyjnego. Jeśli chodzi o model Studio to słuchawki o lekkiej charakterystyce V z wyraźnie podkreślona górą. Bas w nich nie schodzi bardzo nisko.

ISK HD9999  to dobrze wykonane słuchawki zamknięte przypominające zewnętrznie AKG K271 z wyposażenie przypominające K240 Mk II  + dodatkowe twarde etui. Mimo podobieństwa zewnętrznego to zupełnie inne słuchawki niż AKG. Również o charakterystyce V lecz z ze znacznie większa przewagą basu i to szczególnie tego niskiego. ISK powinny lepiej sprawdzić się przy oglądaniu TV. Jesli chodzi o gry to powinny lepiej sprawdzić się jeśli chodzi o efektowne wybuchy. Jeśli do nasłuchiwania drobnych selestów to K240 Studio powinny być lepsze.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...