Skocz do zawartości

Dobór sprzętu do kina 5.1 - pomoc + wycena


szala18

Recommended Posts

Witam, niedawno sądziłem że głośniki sufitowe zastąpią mi tradycyjne kolumny kina 3D i tutaj z pomocą użytkowników forum okazało się że byłem w błędzie (z przodu sufit zostanie zaszpachlowanych - natomiast z tyłu chce wykorzystać otwory pod głośniki surround) .

Dlatego proszę o doradzenie (w szczególności sklepy - które tutaj również się udzielają + wycenę) w doborze sprzętu kina domowego 5.1. Chcę przeznaczyć ok. 3 tyś. na amplituner (sztywana kwota i nie pytajcie dlaczego), oraz głośniki (tutaj budżet w zależności co polecacie) 2 podłogowe na froncie + centralny + subwoofer, natomiast z tyłu 2 głośniki małych gabarytów (surround) aby podwiesić je pod sufitem wraz z uchwytami kierunkowymi których podstawa zakryje dziurę o średnicy 8cm (wstępne przygotowanie pod stricte głośniki sufitowe).

Powierzchnia do nagłośnienia to salon o wielkości 40m2 (prostokąt).

Bardzo proszę o pomoc i wyceny - najlepiej na priv lub mail, na Śląsku mogę podjechać na odsłuch.

 

Edytowano przez szala18
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

oczywiście wyceny możemy Ci przesłać na priv, napisz do nas. Propozycje natomiast zależą od kilku czynników. Przede wszystkim jakie będzie wykorzystanie systemu. Czy jest to tylko kino domowe, czy także muzyka. Jeśli muzyka, to jakie gatunki zazwyczaj słuchasz, jakie preferujesz brzmienie. Czy to 40m2 to cała powierzchnia salonu, ograniczona kolumnami przednimi i tylnymi, czy jest jakaś wydzielona cześć odsłuchowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W glównej mierze przeznaczone tylko i wyłacznie do kina, natomiast muzyke sprobojemy puścić na nowym sprzęcie by zobaczyć jak gra. Takze 90% kino, 10 % muzyka. Pomieszczenie 5m szerokie i 8 m długie, ograniczone kolumnami w narożnikach, w srodku sofa. Przy czy jak wspomniałem z tyłu chce podwieszane głośniczki surround na wieszaku ķtory przykryje otwór w płycie gk o szer. 8cm.

 

Myślę nad taką konfiguracją: Kolumny podłogowe POLK AUDIO T50, centralny POLK AUDIO T30, 2 x na tył POLK AUDIO Signature S10E (aby podwiesić na wieszaku pod sufitem), sub Polk Audio PSW110 , no i amplituner DENON AVR-X2500H lub Yamaha MUSICCAST RX-V585 ? może ktoś wycenić taką konfiguracją lub ewentualnie coś w niej poprawić aby uzyskać najlepszy stosunek ceny do jakości sprzętu ?

 

Może ktoś polecić wieszak pod sufit do tych polków S10E ? aby płaszczyzna montażowa miała co najmniej średnicę 8cm ? nie mogę nic znaleźć, np ArtSound Tutto Mount (nigdzie nie ma wymiarów podanych), fajne są Bose Uchwyty sufitowe do głośników OmniJewel  ale tu chyba nie będą pasować ?

 

bum ktoś coś - sklepy zaprzyjaźnione forum ? nic ? wszyscy szykują się na Black Friday zastanawiam się jeszcze nad głośnikami Dali Zensor 5 - tylko nie mają chyba w ofercie tych malutkich surroundów (odpowiedników gabarytów polk S10E). Doradzicie które lepiej będą grały ? nigdy nie słyszałem ani 1 ani 2 ...

Edytowano przez szala18
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...