Skocz do zawartości

Plazma 42'' 3000-4000


Shane

Recommended Posts

Witam..

Chciałbym kupić w najbliższym czasie TV Plazmowy około 42'' (może 37'').

Prosiłbym o rade co można kupić w cenie 3000-4000PLN
może kilka moich wymagań :

- brak efektu snużenia
- HD Ready Czy full HD? (w tej cenie)
- TV będzie odbierać z anten analogowych i komputera ( nie gry, raczej filmy)
- odległość do Tv około 3-3,5 m

z górydziękuje za pomoc.. pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marketingowcy zrobili dobrą robotę, wszyscy wszędzie zgodnym głosem krzyczą fullhd, bo inaczej się cofniesz. Oczywiście wyższa rozdzielczość jest ważnym argumentem, ale wszyscy zapominają o praktycznych warunkach w jakich telewizor będzie pracował. Jeśli oglądamy z ogległości 3-4 metrów a ekran ma 37 czy 42 cale wówczas fullhd nie daje nam kompletnie nic gdyż żeby zauważyć szczegóły niesione przez 1920x1080 trzeba w takich warunkach zbliżyć się dużo bardziej do ekranu. Równie dobre rezultaty, a w praktyce nawet lepsze (dlaczego, o tym za chwilę) daje HD Ready. Obecnie źródeł sygnału fullhd jest jak na lekarstwo, pomijam blu-ray (a i tam nie wszystko) - w przypadku transmisji TV rozdziałka jest mniejsza a wówczas telewizor fullhd będzie musiał obrobić (przeskalować) obraz do natywnych parametrów matrycy co wiąże się z drastycznym spadkiem jakości w porównaniu do niższego modelu telewizora, który nie będzie do tego zmuszony. Kolejna sprawa, o której wszyscy zapominają - dziś TV nie kupuje się na 20 lat, tak jak całkiem niedawno, jeśli za lat 5-10 w przewadze zaczną być transmisje fullhd kupicie wtedy model full hd za 2000zł. A kupić i tak będziecie musieli, bo z nowiutkiej produkowanej dziś plazmy zostanie tylko trup. Dziś wydając 6-8tyś na fullhd wyrzucacie kasę w błoto, ten i każdy inny dzisiejszy TV będzie do wyrzucenia, już minęły czasy robionych w Japonii Trinitronów z bezawaryjnym czasem pracy starczającym na 25 lat przeciętnego oglądania. Dziś mamy Made in China, tanio i na krótko.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wcale nie trzeba wydawać 8 tyś zł.
Oto przykład.Jest nieco droższy niż zakładałeś,ale poszukaj mniejszego z tej serii,będzie taniej.



Produkt: SAMSUNG LE 46A656A
Producent: SAMSUNG
Kategoria: TELEWIZORY LCD
Cena brutto: 4 519,00 zł


Format 16:9
Panel Ultra Super Clear
Rozdzielczość 1920x1080 (Full HD)
Stopa kontrastu 50.000:1 100 Hz
24p Real Movie
Funkcja Movie Plus - redukcja efektu smużenia
Wide Color Enhancer 2
Technologia DNIe Pro (Digital Natural Image engine)
System dźwięku SRS TruSurround XT
Moc akustyczna 2 x 10 W
PIP
(1 Tuner)
Telegazeta Level 2.5
DVB-T
(tuner cyfrowej telewizji naziemnej)
Anynet+
(HDMI-CEC)
Złącza: HDMI (1,3) x4 , SCART x2, Component x1
Złącza: słuchawkowe x1, S-Video x1, PC D-sub x1, optyczne wyjście audio
Złącze USB 2.0
Obrotowa podstawa
Menu ekranowe w języku polskim
Wymiary 1131*280*775/ 1131*94,5*714 mm (z podstawą/bez podstawy)



Znajomy posiada telewizor z tej serii i jest zniego zadowolony.Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni popieram Ruperta. Sam miałem identyczny dylemat tydzień temu - też dużo osób krzyczało - tylko FullHD, innego nie warto. A najlepiej to KUro za 6-8 tys. Ale pogapiłem się trochę w różne telewizory z odległości, w jakim miałem oglądać (3 - 3,5 m), i na sygnał, jaki będę wykorzystywał - czyli TV SD i DVD (nie planowałem BR ani PS3) i nijak nie chciało mi wyjść, że warto kupić FullHD. Skończyło się na Panasonicu 42PV80 z HDReady (i to małym) za 2800 PLN. I jestem mega zadowolony. Ze spokojnym sumieniem za 4-5 lat, jak rozpowszechni się HD, wymienię na 60" FullHD icon_smile.gif - bo mniejszy FullHD z takiej odległości nie bedzie miał sensu.
Tak więc najlepiej sam idź do jakiegoś sklepu, każ sobie puścić na TV film z DVD, stań w odległości, z jakiej będziesz oglądał, i sam zobaczysz. A zaoszczędzoną kasę, tak jak ja, wydaj na nagłośnienie icon_smile.gif
Pozdr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze coś takiego jak głębia kolorów i tutaj napewno na przedzie będzie Full-HD.Znajomy wymienił ostatnio HD-Ready na full-HD.Antena pozostala taka sama a obraz napewno jest lepszy.Nie jest to skok o kilka pięter ale jest.Nie namawiam do kupna full HD,zrobisz jak zechcesz,ale opisuje co widziałem.

Jeszcze na jedno chciałbym zwrócić uwage,oba typy telewizorów wymagają bardzo dobrej anteny.W przeciwnym razie chodż byśmy kupili obojętnie jaki telewizor to efekt bedzie mizerny.Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przekątnej - raczej trzymałbym się pierwotnych założeń i przekątnej max. 42". Z odległości 3.5 metra powinno wystarczać.
Zresztą to zależy od Twoich preferencji - dla jednych TV nie może być za duży, inni wolą na pół ściany. I stosunkowo mała odległość z której się ogląda nie stanowi dla nich problemu. Więc wg mnie pierwsza rzecz, to zdecydować się na przekątną (a właściwie zakres przekątnych) i podać tą informację na Forum...

No i jak sugeruje część Kolegów - jednak full HD icon_cool.gif
Będziesz miał dwie przeciwne opinie i nic nie zastąpi samodzielnego obejrzenia proponowanych modeli: zarówno z płyty DVD, jak i telewizyjnego sygnału analogowego z anteny...
Pozdrawiam
PS. A w przed chwilą napisał Pirs - antena to podstawa, przy kiepskim sygnale możesz zapomnieć o dobrym obrazie niezależnie od tego, jaki TV kupisz. icon_eek.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Panasonica 42" Pv80, ładny obraz, żadnych powidoków, zielonych krawędzi po 1/2 roku eksploatacji ( katowany przez córkę bajami a żonę serialami).
Telewizorek ma proste menu, bogato wyposażony w wejścia.Też się długo zastanawiałem i szukałem ale w koncu szybka męska decyzja i nie żałuję. Myślę, ze HD ready w zupełności wystarczy, a radziłbym się zastanowić nad dobrym sygnałem, jakąś cyfrową platformą n,c+ polsat czy kablówką, bo te telewizory są na tym punkcie czułe.Odradzam LG, u znajomych po roku eksploatacji (5-6 godzin dziennie) zauważyłem na czarnym ekranie lekko się rysujący znaczek TVP1.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja załatwiłem kilka lat temu TV LG mojego ojca. Co prawda był to kineskop 29". Wpakowałem płytkę testową THX icon_biggrin.gif do DVD i obraz na TV po prostu sam przeskalował się na 16:9. icon_question.gif Ale jak! Na cały ekran! z formatu 3:4 ewoluował do 16:9 icon_eek.gif bez żadnych czarnych pasków na dole i do góry!
Tylko jak przełączyłem na TVP1 i był mecz, to znikło logo tej stacji i nie widziałem wyniku... Musieli zabrać na serwis i wgrać nowe oprogramowanie...
Po tej "drobnej" awarii nigdy(!) nie kupie LG. icon_mad.gif Ale to tylko moje osobiste zdanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na dokładkę z moich niusów
Osiem nowości Samsunga, w tym LCD oraz plazmy
Samsung pokazał aż osiem nowych telewizorów – zarówno plazmowych (do wyboru 63, 58 i 50 cali przekątnej) jak i LCD (w tym jeden wyjątkowo cienki model o grubości zaledwie 44,4 mm).
I właśnie ten „cienki” model, jest jednym z ciekawszych – znany jako PAW Bordeaux 850, może mieć od 46 do 52 cali przekątnej ekranu. 44,4 mm grubości to duży skok w dla Samsunga, bo jego poprzedni model tej klasy miał aż 105 mm grubości. Ciekawostką jest także podwójny pilot sterowania telewizorem – jeden, główny obsługuje wszystkie funkcje, a dodatkowy, drugi jest uproszczoną wersją i obsługuje jedynie podstawowe funkcje. Modele z serii 950 i 780 mają ekrany podświetlane diodami LED – 950 występuje z przekątną 55 cali, a model 780 z przekątnymi 46 i 40 cali.
Modele z plazmowymi ekranami pozwalają na o wiele więcej, niż wynika to z tego, że są telewizorami. Mogą być podłączone do internetu czy oglądać zdjęcia i filmy z dysku podłączonego za pomocą USB.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...