Skocz do zawartości

Mission QX-3 czy Heco Aurora 700 a może Melodika Bl40


latarnik

Recommended Posts

Witam serdecznie w tą deszczową niedzielę

Co zagra dynamiczniej  ,czyściej i lepiej znaczy lżej z RN-830 bo o niej właśnie myślę

-Mission  QX-3

-Heco Aurora 700

-Melodika  Bl40

salon 25 m2

muzyka jak juz pisałem różna głównie radio ,radio internetowe  ,strumień ----,,, chyba że polecicie coś od siebie do dynamicznego dobrego basu i codziennego grania ,dynamika ma być zachowana przy cichym  graniu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wszystkie wybrane przez Ciebie modele zagrają dobrze z elektroniką Yamaha. Najbardziej dynamicznie, szybko, szczegółowo, trochę efekciarsko, najbardziej eksponując skraje pasma zagra Melodika BL40 MK3. Heco Aurora jest potężniejszą kolumną, o dociążonym, bardzo plastycznym brzmieniu z dobrym, nisko schodzącym basem oraz równą górą. Myśle, że warto jeszcze do listy dołożyć polską konstrukcję Pylon Audio Sapphire 25.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy, porównania oraz indywidualną wycenę dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Inferno napisał:

Absolutnie nie skreślaj Mission. To przestrzennie grająca kolumna ze znakomitym basem i szczegółowa górą.

polecam przesłuchać ! To byłby mój typ, nie handluje kolumnami i nie mam żadnej na magazynie do sprzedania?

Missiony podobają mi się najbardziej pasują do wystroju

rozważam też zakup osobnego wzmacniacza i tunera radiowego co się nadaje do uniwersalnego grania z radia ?

może jakiegoś Denona ,Marantza ,Pioneera czy Onkyo  policicie coś byle było srebrne  czy brać  Amplituner RN-803  i mieć wszystko w jednym i z głowy ?

Edytowano przez latarnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zmieniło, bo to nowy model nie? Nie mówimy o sprzęcie Vintage, chociaż w sumie to nie wiem czy już kiedyś były QX3. Dalej są kolumnami z mocnym dołem pasma ale głośnik wysokotonowy jest zupełnie nowy. Jak zobaczysz z jakim zestawieniem słyszałem i grają fajnie to zrozumiesz o co chodzi. Cambridge według mnie gra górą i z nim brzmiały fajnie. Moje QX2 z Regą Brio grają zajebiscie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Takie zestawienie Yamaha + mission grało na audio show w weekend. Chwilę posłuchałem i widziałem po ludziach że nie bardzo :/

tez bym ich nie skreślał ale bezpieczniej wybrać heco 700.

wpadnij do nas na odsłuch i po lepsze ceny.

Piotr

Dzieki za zaproszenie ale mam za daleko do was widzialem ze macie 803 w zestawie z Aurorą 700 w niezłej cenie

Natomiast TopHiFi maja zestaw 803 z Misionn w takiej samej cenie czyli tez nie zlej

Czy zestawiacie inne produkty z Heco ?np wzmacniacz yamahy 701?

A moze zamiast 803 isć w wzmacniacz i tuner. ?Na cd mi nie zalezy

 

Edytowano przez latarnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2018 o 08:19, S4Home napisał:

Takie zestawienie Yamaha + mission grało na audio show w weekend. Chwilę posłuchałem i widziałem po ludziach że nie bardzo :/

tez bym ich nie skreślał ale bezpieczniej wybrać heco 700.

wpadnij do nas na odsłuch i po lepsze ceny.

Piotr

Ech... stałem na tym stoisku 3 dni, ludzie pytali się czy to 6 za kolumny, jak słyszeli, że za cały system to nie mogli mi uwierzyć :) Byłem na AS już kilka razy jako wystawca, jeszcze nigdy żaden z pokoi które obsługiwałem nie miał tak jednoznacznie pozytywnych recenzji. 

Skoro po ludziach widziałeś, że nie bardzo to powiedz co twoim zdaniem grało nie tak? Jeśli ktoś wyszedł np. z pokoju Elaca z pathosem, lub gato, to nie dziwie się że się mogło się nie podobać.

@latarnik nie oczekuj od kolegów pozytywnych opinii o Missionach, bo nie mają ich na sklepie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Ech... stałem na tym stoisku 3 dni, ludzie pytali się czy to 6 za kolumny, jak słyszeli, że za cały system to nie mogli mi uwierzyć :) Byłem na AS już kilka razy jako wystawca, jeszcze nigdy żaden z pokoi które obsługiwałem nie miał tak jednoznacznie pozytywnych recenzji. 

Skoro po ludziach widziałeś, że nie bardzo to powiedz co twoim zdaniem grało nie tak? Jeśli ktoś wyszedł np. z pokoju Elaca z pathosem, lub gato, to nie dziwie się że się mogło się nie podobać.

@latarnik nie oczekuj od kolegów pozytywnych opinii o Missionach, bo nie mają ich na sklepie :) 

@Top Hi-Fi Poznańdo was mam bliziutko chętnie wpadnę posłuchać jak znajdę jakiś wolny dzień

szkoda że nie wypożyczacie na chatę sprzętu .....chyba ze wypożyczacie ???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Ech... stałem na tym stoisku 3 dni, ludzie pytali się czy to 6 za kolumny, jak słyszeli, że za cały system to nie mogli mi uwierzyć :) Byłem na AS już kilka razy jako wystawca, jeszcze nigdy żaden z pokoi które obsługiwałem nie miał tak jednoznacznie pozytywnych recenzji. 

Skoro po ludziach widziałeś, że nie bardzo to powiedz co twoim zdaniem grało nie tak? Jeśli ktoś wyszedł np. z pokoju Elaca z pathosem, lub gato, to nie dziwie się że się mogło się nie podobać.

@latarnik nie oczekuj od kolegów pozytywnych opinii o Missionach, bo nie mają ich na sklepie :) 

Chyba nie czytałeś dokładnie. :)

Uważam że było całkiem ok. Nie odniosłem negatywnych opini z tego pokoju. Mowiłem po prostu co słyszałem jak stałem chwile w holu. To standard że inne opinie są w srodku przy prezentującym a inne na zewnątrz :D Dotyczy to chyba wszystkich pokoi.

Ten zestaw niewątpliwie był trafną prezentacją, bo odstawą cenowo od tych wszystkich Hi-Endów. A grał po prostu dobrze. Pozytywny odbiór na tle reszty.

Piotr

PS. Mówie tylko że warto sprawdzić też inne kombinacje, których na AVS 2018 nie było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, latarnik napisał:

@Top Hi-Fi Poznańdo was mam bliziutko chętnie wpadnę posłuchać jak znajdę jakiś wolny dzień

szkoda że nie wypożyczacie na chatę sprzętu .....chyba ze wypożyczacie ???

Wypożyczamy :) 

ps. Piotrek, pisanie że ludziom na holu nie podobało się, gdzie opinie ogółu łącznie z Tobą były bardzo pozytywne wygląda na dyskredytowanie produktu, którym nie możesz handlować. Boisz się, że Heco przestaną się tak dobrze sprzedawać? Klienci niech słuchają jednych i drugich, wybór zostawmy im. Pisanie, że Heco jest bezpieczniejszym wyborem tylko potwierdza moje słowa :) 

ps.2

@Arturas Poznań a nie Posnania- Posnania to galeria w której mieści się nasz 2gi salon w Poznaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem Missiona u dealerów, myślałem więc, że jest u nas na wyłączność :) Jest więcej marek oprócz B&W które są tylko u nas,

Nie jestem anty, nie mniej jednak denerwuje mnie takie gadanie, że się ludziom nie podobało gdzie opinie były jednoznacznie pozytywne. Jak to inaczej nazwać jak nie dyskredytacją produktu? Nie bierz wszystkiego do siebie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zaznaczyłem i to absolutnie nie chodzi o Wasz pokój tylko o całe AS, że to standard że opinie są wymieniane po wyjściu z pokoju. Ja jako powiedzmy klient( nie wystawca) widze takie rzeczy. I na prawdę dotyczy to wielu jak nie wszystkich pokoi.

 

W Sobieskim to lepiej słychać bo korytarz mały :P

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...