Skocz do zawartości

wszystko w jednym


Adam Szkudlarek

Recommended Posts

Prosze o porade bo juz mam mętlik w głowie  - Konkretnie – chce kupic coś dające namiastkę dobrego audio. Oczywiscie ogranicza mnie budżet. Na nieduzy pokój ok  15 m2, muzyka różna – od klasyki, rock i trochę metal. Lubię mocniejsze udzerzenie ale i zeby nie było to męczące po paru godz. słuchania np .radia przez żonę.
Po czytaniu wielu watków i analizie dochodze dwniosku ze chyba zakupię Marantza 611 (bo ma wszystko w jednym)  oraz, i tu pojawia się problem, głosniki do niego: mam mozliwość w tej samej cenie uzywane  Epos Epic 2 lub Kef IQ3. Albo, zeby jeszcze skomplikować, Dali zensor 3(jest obniżka).

Słuchałem dwóch pierwszych ale nie z tym Marantzem tylko:

Epos był z Denonem DM37 – i wypadło tak sobie,
Kef był z jakimś super wzmakiem i wypadło duzo lepiej,

Wiem, ze obie kolumny to uzywane, stąd pewne obawy (Kef to ma ponad 10lat) – czy istnieje coś takiego jak stażenie sie gumy w głośnikach (tak jak w oponach?).

Albo wyczytałem o Yamaha MCR-N670D może to bedzie dużą różnicą

Pytania:

1)    Która z uzywanych kolumn zagra lepiej z Marantzem

2)    Czy moze jednak warto dołozyc troche grosza zeby szarpnać się na Dali zensor 3

3)    Czy np w/w Yamaha bedzie duzo lepszym rozwiazaniem?

Dzięki za wszelkie porady, wszystkie je dokładnie przeglądam i analizuję.

P.S. nie mam za bardzo możliwości odbyc podrózy do sklepu na odsłuchy, może tylko umówię sie na Marantza + dali

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

A jakim maksymalnym budżetem dysponujesz? Jeśli ma być dobrze grający system, rzeczywiście warto pozostać przy Marantz MCR 611, do którego dobranym optymalne kolumny. Dali Zensor 3 to dobry wybór, jako alternatywa warto także spojrzeć na Heco Aurora 300 oraz Indiana Line Tesi 261. To odpowiednio dobrane systemy, kolumnt które w pełni wykorzystają potencjał amplitunera i będą w stanie dobrze nagłośnić Twój salon.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porownania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...