Skocz do zawartości

Mikrofon - studio domowe


Senhei

Recommended Posts

Chcę nagrać mój śpiew (ballada / pop / opera z wysokimi partiami, na przykład Josh Groban, Andrea Bocelli, Bono, Frank Sinatra) w domu, ale nie mam żadnego mikrofonu, interfejsu i izolacji akustycznej w moim pokoju (około 20m2) - mam tylko laptopa, głośniki, słuchawki i keyboard. Nie wiem, który mikrofon i sprzęt powinienem kupić. Zastanawiam się nad Rode NT1, Bluebird Blue i Shure SM7b. Mogę na to przeznaczyć max. 2000zl. Myślę o SM7b, który jest mikrofonem dynamicznym, ponieważ będzie on łatwy w użyciu na scenie w przyszłości, ale nie jestem pewien, czy wystarczy do dobrego nagrywania w domu. Nie wiem, który (może żaden z nich) będzie mi pasował najlepiej w moim miejscu nagrywania i predyspozycjami głosu.

Będę wdzięczny za każdą radę!

Edytowano przez Senhei
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz jeszcze interfejs z preampem mikrofonowym.

Osobiście polecam Focusrite Scarlett 2i2 v2.
Miałem do nagrywania gitary

Zestaw w wersji studio ze słuchawkami i mikrofonem pojemnościowym kupisz nówkę poniżej 2tys. W zestawie będzie jakiś DAW do nagrywania ale polecam darmowego Reapera. Bardzo rozbudowane narzędzie do nagrywania.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Smerfciamajda napisał:

Potrzebujesz jeszcze interfejs z preampem mikrofonowym.

Osobiście polecam Focusrite Scarlett 2i2 v2.
Miałem do nagrywania gitary

Zestaw w wersji studio ze słuchawkami i mikrofonem pojemnościowym kupisz nówkę poniżej 2tys. W zestawie będzie jakiś DAW do nagrywania ale polecam darmowego Reapera. Bardzo rozbudowane narzędzie do nagrywania.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tylko chyba ten mikrofon nie da rady ;x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interfejs który podałem udźwignie zarówno dynamiki jak i pojemniki na zasilanie phantom.
To czy mikrofon Ci podejdzie to indywidualna sprawa.

Dwa - nie należy lekceważyć akustyki pomieszczenia bo najlepszy mikrofon ani interfejs nie poprawi tego co przyjdzie ze złej akustyki.

Nikt Ci nie powie który mik będzie najlepszy dla Ciebie. Mikrofon trzeba potrafić nagrywać.

Shure sm57 jest dobrym wyborem w każdych warunkach ale uważaj na podróbki.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...