Skocz do zawartości

Wzmacniacz zintegrowany


skorpion

Recommended Posts

Witam, proszę o poradę.

Który z niżej wymienionych wzmacniaczy będzie lepszy do bezpośredniego połączenia z PC.

Nagłośnienie małego pomieszczenia 13 m 2, do słuchania szeroko pojętej muzyki z komputera, będą grać z monitorami lub bardzo małymi podłogowymi kolumnami.

Nie potrzebuję ogromnej mocy, słucham muzyki cicho.

Poszukuję czegoś co będzie charakteryzować się ciepłym brzmieniem, ale bez efektu "koca" z ładną średnicą, nienatarczywą górą i przyjemnym basem - wiem że zależy to w znacznej mierze od monitorów/kolumn.

Może ktoś z forumowiczów używa/miał styczność i może coś powiedzieć ze swojej strony ?

- Yamaha WXA 50

- Nad D 3020

- Denon PMA 60 

Czy może mają szanowni użytkownicy inne propozycje, pod warunkiem że nie będzie to zajmowało dużo miejsca. 

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jesli tylko budżet pozwoli, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie bardzo ciekawy, swietnie wykonany (nie jest to plastik) i przede wszystkim nieporównywalnie lepiej grający Audiolab M-One. Wzmacniacz ma bardzo rozbudowany wysokiej klasy przetwornik obsługujący także DSD, bluetooth oraz klasyczny wzmacniacz pracujący w klasie AB.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy i wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiolab M one zdecydowanie przekroczy budżet.

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Cześć,

Żaden. Ale jak już musisz to nad. 

Zdecydowanie wolał bym wybór przetwornika Cambridge dac 100 i czysty wzmacniacz jak nad 326. A jeśli systemy mini co w głowie to Cyrus one.

Piotr

Właśnie tego się spodziewałem, że te systemy mini poza plusem jakim jest ich nieduża wielkość, mają szereg wad, i za tą cenę dalej lepszym rozwiązaniem będzie tradycyjny wzmacniacz + zewnętrzny przetwornik. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, skorpion napisał:

Audiolab M one zdecydowanie przekroczy budżet.

Właśnie tego się spodziewałem, że te systemy mini poza plusem jakim jest ich nieduża wielkość, mają szereg wad, i za tą cenę dalej lepszym rozwiązaniem będzie tradycyjny wzmacniacz + zewnętrzny przetwornik. 

 

A jaki masz założony maksymalny budżet na zakup urządzenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, skorpion napisał:

Mógł byś bardziej rozwinąć, wytłumaczyć w jaki sposób te 10 cm ma wpływ na dźwięk ?

? W taki że wybierzesz pełno wymiarowy system audio a nie mini. Tak się składa że układy zasilające zajmują pewne miejsce we wzmacniaczu. 

Te które pracują w klasie D i miejsca nie zajmują i są godne uwagi, są znacznie droższe.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Q21 napisał:

A jaki masz założony maksymalny budżet na zakup urządzenia?

Generalnie nie chciał bym przekroczyć kwoty 2 tys. maksymalnie 2.5 tys. zł

Piotrek, tak rozumiem, tylko cały czas myślę jak rozwiązać problem na zasadzie - możliwie jak najlepszy dźwięk a zarazem jak najmniejsze urządzenie/zestaw żeby się pomieścić w pokoju, i mieć możliwość funkcjonowania w nim. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, skorpion napisał:

Generalnie nie chciał bym przekroczyć kwoty 2 tys. maksymalnie 2.5 tys. zł

Piotrek, tak rozumiem, tylko cały czas myślę jak rozwiązać problem na zasadzie - możliwie jak najlepszy dźwięk a zarazem jak najmniejsze urządzenie/zestaw żeby się pomieścić w pokoju, i mieć możliwość funkcjonowania w nim. 

Jeśli możemy przeznaczyć górną granicę podanego budżetu, zapraszam do kontaktu na priv. Będzie Audiolab M-One w ofercie Black Friday. Myślę, że będzie to rozwiązanie bezkompromisowe, porządny wzmacniacz pracujący w klasie AB, świetny przetwornik, bluetooth oraz bardzo solidne wykonanie. Zapraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie, nie chcę zakładać nowego tematu, więc w tym poproszę o poradę, który z budżetowych zestawów będzie najlepszy, najwięcej zaoferuje pod względem dźwięku i jakości ?

- Marant PM 6006 + CD 6006

- Pioneer A 40 AE + PD 30 AE

- Onkyo A 9130 + C 7030

Nie ważne na który zestaw padnie, ale każdy będzie doposażony chromecast'em audio. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zestawy Pionner'a lub Onky'o ? Czy w tym zestawieniu jedynie Marantz jest godny uwagi i wydanych pieniędzy ? Najlepszy poziom z tego co do tej pory zauważyłem, usłyszałem, to chyba z kolumny Melodika, grają najlepiej, Indiana znacznie mniej dźwiękowego przypadła mi do gustu, ale ona grała podczas odsłuchu z nad 316  A prócz niej, Magnat albo moze cos z Pylona ?  Wcześniej myślałem nad monitorami, ale gabarytowo standy więcej zajmują miejsca niż kolumny, a na byle jakiej szafce monitory "nie zagraja" tak jak powinny.

Edytowano przez skorpion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...