Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze wzmacniacza do kolum Yamaha i amplitunera Denon


Wojtek_Ajla

Recommended Posts

Witam, postanowiłem w końcu zainteresować się tematem doboru wzmacniacza do zestawu który posiadam, mianowicie amplituner Denon AVR-X3300W i kolumny Yamaha NS-F160 + NS-P160 oraz subwoofer Yamaha NS-SW300. Jak się okazuje apetyt rośnie w miarę jedzenia i o ile jeszcze niedawno byłem nastawiony tylko na kino to aktualnie zdążyłem poznać swoje potrzeby i dojrzeć do tego że potrzebuję wzmacniacza a w przyszłości również będę chciał gramofon. Chciałbym również mieć możliwość wypożyczenia i odsłuchu wzmacniacza w domu na swoim sprzęcie, chcę zobaczyć czy jako amator usłyszę różnicę między muzyką puszczaną z amplitunera a przez wzmacniacz i czy warto w to inwestować. No i pytanie czy lepiej zainwestować w tą samą firmę co amplituner czy niekoniecznie? Muzyka jaką słucham w większości to hip-hop i sporo różnego rodzaju elektronicznej muzyki, czasem coś spokojniejszego. Budżet to maksymalnie 1500-1600 zł ale jeśli coś się uda kupić w granicach 1000 zł też było by dobrze, liczę też na to że na czarny piątek uda się znaleźć coś ciekawego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

W tej cenie tylko używany. Ale ma to sens i jesteś w stanie kupić coś fajnego. Zastanawiam się tylko czy warto. Sprzedaż 160tek dołożenie 1500 zł spowoduje że kupisz lepsze kolumny. I chyba poszedł bym ta drogą.

Ale to twój wybór.

Jeśli wzmak to denon pma1500r, Onkyo 8270 czy analityczny audiolab 8000a.

Jeśli kolumny to tu wybór jest na prawdę szeroki. Musiał bym wiedzieć co chcesz zmienić.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumn niestety narazie nie planuje zmienić, przez najbliższe pół roku/rok jeszcze pociągnę na tym co mam, a od kąd zamieniłem amplituner z Yamaha RX-v477 na wspomnianego Denona to jestem bardzo zadowolony wiec chwilowo zeszło mi ciśnienie z samymi kolumnami. 

 

Czyli jeśli dobrze rozumiem to ze sprzętem który posiadam i w założonym budżecie kupno wzmacniacza niewiele da? Zwłaszcza ze chciałbym iść raczej w sprzęt nowy, pewny i z gwarancja

Edytowano przez Wojtek_Ajla
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniany NAD 356 jest zdecydowanie powyżej budżetu zważywszy na to że trzeba do niego dokupić dodatkowy moduł żeby móc podłączyć gramofon:)

Chyba pomyślę poważnie o Yamaha AS501, cena jest dla mnie do zaakceptowania, do tego spełnia kolejne kryterium czyli podoba mi się bardzo wizualnie i ma wejście gramofonowe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie po za budżetem, i z tego co widzę brak wejścia phono, a co myślicie o DENON PMA 800 NE? Trochę daje mi do myślenia że nie mogę o nim za bardzo znaleźć żadnych informacji na forum ale jednak podoba mi się:) zastanawiam się nad nim albo nad Yamahą, NAD ma mnóstwo dobrych opinii na tym forum ale zdecydowanie za drogo

Zapomniałem o najważniejszej rzeczy, wybaczcie być może głupie pytanie ale muszę je zadać, w zdecydowanej większości słucham muzykę ze Spotify, aplikacja na amplitunerze Denona, czy po podłączeniu wzmacniacza będzie wtedy przez niego lecieć muzyka na głośniki? Czy źle to sobie wyobrażam i w ten sposób nie będzie to działać?

Edytowano przez Wojtek_Ajla
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za informację:) ponowie moje pytanie z poprzedniego postu "Zapomniałem o najważniejszej rzeczy, wybaczcie być może głupie pytanie ale muszę je zadać, w zdecydowanej większości słucham muzykę ze Spotify, aplikacja na amplitunerze Denona, czy po podłączeniu wzmacniacza będzie wtedy przez niego lecieć muzyka na głośniki? Czy źle to sobie wyobrażam i w ten sposób nie będzie to działać? "

 

 

Edytowano przez Wojtek_Ajla
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wzmacniacz posiada specjalne wejście na końcówkę mocy wtedy pełni on tylko rolę wzmacniacza mocy i sterowanie odbywa się z poziomu amplitunera przy oglądaniu filmów. Do słuchania muzyki stereo można użyć wyjścia z amplitunera wyjścia niskopoziomowego do strefy. Gorzej jeśli wzmacniacz nie posiada wejścia do podłączenia peampa. Wtedy po podłączeniu do jednego z wejść liniowych trzeba mieć ustawiony jakiś poziom stały ( głośności ) kiedy ma to działać w kinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dziękuję za odpowiedź

 

Przepraszam że tak dalej męczę, czy wspomniane wzmacniacze będą działać w taki właśnie sposób żeby sterowanie odbywało się przez ampli?

Yamaha a-s501

Denon PMA 720AE

Denon PMA 800NE

 

Zastanawiam się poważnie nad pierwszymi dwoma, obydwa mi się podobają i ich cena jest na akceptowalnym poziomie, w ostateczności mogę pomyślęc o tym trzecim ale chyba mija się to z celem skoro posiadam amplituner.

Zainteresował mnie jeszcze taki wzmacniacz ONKYO A9150

Edytowano przez Wojtek_Ajla
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One są podobne lecz nie identyczne. Pytanie do czego służą złącza p.amp direct ? Czy są wejściem na jego końcówkę mocy , czy wyjściem z przedwzmacniacza ?

Ze strony rms można przeczytać  Dzięki bezpośredniemu wejściu na końcówkę mocy możliwe jest podłączenie zewnętrznego przedwzmacniacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo A9150 ma nowe dyskretne przedwzmacniacze, DAC na bazie AKM nie Wolfsona, filtr DIDRC, inne kondensatory to raczej od Pionka A40AE zagra inaczej. Xindak A06 super ale droższy o tysiąc zł. Szukając po forach i czytając o zaletach i wadach wzmacniaczy, brzmieniu coraz bardziej nakręcam się na lampiaka np. Yaquin MS 30L ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Ponoć ten Xindak A-06 w promocji kosztuje 70% z tych 3 tyś co by dawało 2100 zł. To wzmacniacz wyższej klasy i chyba warto dopłacić 100 zł

Tyle że on niema wejścia na końcówkę mocy.

Jest na kilku serwisach za niecałe 2100 ale brak możliwości podpięcia go pod amplituner dyskwalifikuje go niestety

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...