Skocz do zawartości

Wymiana głośników w kolumnie


Archie de Fuego

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Dawno temu zakupiłem kolumny firmy TONSIL z szlachetnej serii Barcarola 200. Niestety przyszedł czan na niskotonowce... Membrana poprostu sie rozleciała. Ich moc to 60W zapewne muzycznej. W związku z tym wymieniłem wszystkie na głośniki Dibeisi 8` (20 cm) o mocy 150W. W kazdej kolumnie są po 2 takie. Wymieniłem również wysokotonowe. Tamte poprostu były z innej epoki.

Chciałbym teraz wymienić średniotonowe, ale chciałbym dowiedzieć sie jakie, żeby grały jak najlepiej. Czyli możliwie czysto. Może są jakies kalkulatory do obliczania tego??

Za ewentualną pomoc dziekuje icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej paczce "siedzi" GDM 16/60. To bardzo fajne głośniki. Ja mam u siebie GDM 16/150 z serii Hi Line i jest po prostu boski.
Na twoim miejscu nie popełniam bym błędu jaki zrobiłeś z basami - ta firma nie zasługuje żeby jej nazwa tu zaistniała.icon_razz.gif
Zainwestuj w oryginalnego Tonsila ( może coś złowisz na allegro ), albo rozejżał bym się za TVM Acoustic ( dawna TESLA). Mam w surroundach ARN 150/60, i ten głośnik ma pasmo przenoszenia od 50hz do 15K Hz!!! icon_eek.gif I faktycznie tak gra! A kosztuje około 40zł. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...