Skocz do zawartości

MiniAudio...


Jotel

Recommended Posts

Witam.

Od dłuższego czasu odkładam sobie na bok grosiki, żeby zmienić już wysłużoną mikro wieżę Sony CMT-CP1 na coś równie małego ale znacznie lepszego. Miotam się obecnie między "klockami" a "miniwieżą", ale chyba opcja mini będzie bardziej pożądana (jest po prostu mała i kompaktowa - opcja sleep icon_wink.gif ).

Słucham, Metalu, Jazzu i... radia, pokój który trzeba by było nagłośnić to 3,5x3,5 acz może się to zmienić na znacznie większy (dwu-krotnie), nie jestem sympatykiem głośnego grania, ale grania z werwą i przyjemnym basem (w opcję wchodzi dokupienie ew. subwoofera). Źródło muzyki to CD-Audio oraz mp3 192-320kbs poprzez SB Live! 5.1 External (choć przy mini z obsługą mp3 można pominąć Creativa)

Moje przemyślanie krążą między:
- Onkyo CS-715 (i nowość 725) - fajna moc, wygląd, prosta obsługa mp3, ciężko dostępny w PL
- Onkyo CS-515 (i nowość 525) - mniejsza moc, ale myślę, że wystarczająca, dodatkowo gniazdo USB na "empetrójkę"
- Yamaha E-410 (moc, ale ponoć ślepa jeśli chodzi o mp3) - E810 nie jest mi potrzebna z DVD icon_razz.gif
- Kenwood K-711 (niezła moc i obsługa AAC)
- Denon RCD-M37 (nowość) z głośnikami referencyjnymi lub bez głośników, ale znowu jakie wybrać icon_wink.gif

Ew. klocki, ale to będzie dalsze zbieranie. Kwota jaką mógłbym zaszaleć "na dziś" to 1500zł i raczej ani grama więcej (w stylu "dołóż 500 zł i kup xyz" icon_razz.gif)

No i mam parę pytań jeszcze.
1. Niektóre z tych wież mają powiedzmy moc muzyczną (RMS icon_razz.gif) 2x30Watt, natomiast pobierają tam 40- czy 50Watt, jak to możliwe?
2. Czy jakościowo mp3 lepiej z wieży odsłuchiwać, czy przez tandem laptop -> Live! -> wieża, wiadomo że jakieś straty tam by były, ale w sumie mp3 to już jedna wielka strata icon_razz.gif
3. Czy połączenie audio optyczne karta dźw -> wieża będzie lepsze od dobrego kabla RCA (choć ciężko dostać mikro z wejściem cyfrowym 715DAB (mega trudno dostępny w PL) i K-711 (to tylko kenwood icon_razz.gif) ma tylko)

No i to na razie tyle icon_wink.gif
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...