Skocz do zawartości

Odtwarzacz CD do 1000zł


Jeremi

Recommended Posts

Jak w temacie. Chciał bym zmienić moje CD Harmana HD755(!) na coś nowszego do 1tyś. Amplituner H/K AVR 247 icon_biggrin.gif + potężne paczki. icon_twisted.gif
Problem w tym że nie odczuwam różnicy pomiędzy brzmieniem z CD, a z DVD Panasonic'a s-47 ( oprócz tego że DVD ma mocniejszy o jakieś 6dB sygnał)
jak kupiłem rok temu HD 755 spodziewałem się czegoś więcej, tzn. lepszego brzmienia. icon_confused.gif
Poradzcie proszę co było by dobrą propozycją. Może HD 970...?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żródło jest ważnym elementem toru audio ale żeby usłyszeć różnicę potrzebny jest dobry wzmacniacz
i kolumny .W budżecie ok. 1kzł ,trudno kupić CD-ka ,który zagralby zdecydowanie lepiej od Twojego Harmana,
na to potrzeba ok. 2kzł.
Ja na Twoim miejscu postąpił bym następująco:
-zakup na Allegro używanego CD-ka Onkyo 7511 lub 7711 ok. 200-300 zł
-montaż wewnętrznego najnowszego DAC-a Stelmacha ok. 900 zł

Masz żródło na lata ,grające jak odtwarzacze w przedziale 3-4kzł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu robiłem modyfikację CD-02 Rotela ,odtwarzacz był wtedy dwuletni a modyfikacja kosztowała ponad tysiąc złotych.
Nastąpiła poprawa jakości brzmienia ale nie taka jakiej oczekiwałem ,po pół roku sprzedałem playerka z wyłożonych 1kzł na modyfikację odzyskałem ok. 300zł.
Dlatego nie warto przerabiać nowych modeli a jak już to niestety musimy "wziąć z nim ślub" na następne kilka lat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...