Skocz do zawartości

pomoc w wyborze zestawu kina domowego


Jakub Roszak

Recommended Posts

Witam wszystkich Forumowiczów

Zwracam się z prośbą o pomoc w doborze sprzętu do mojego salonu, a w zasadzie saloniku, gdyż ma on zaledwie 11 m2.

Zakupiony sprzęt ma służyć w 80% do oglądania filmów z wykorzystanie dźwięku przestrzennego (DOLBY ATMOS) oraz sportu.

Przewidziany budżet na zakup amplitunera av oraz zestawu kolumn to ok 6000 zł

 

Mój wybór padł na taki oto zestaw:

- amplituner Denon AVR – X2400H

- Jamo S 807 HCS + S 810 SUB + Jamo S 8 ATM

 

Z góry dziękuję za wszelkiego rodzaju porady i pozdrawiam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz za mały salon do Dolby Atmos, skup się na dobrym systemie 5.1. Jeśli zestaw do kina domowego, to spójrz na amplituner Yamaha RX-V685 lub Onkyo TX-NR686 z kolumnami Indiana Line Nota 550X / 740X / 240X i subwoofer Klipsch R-100SW. Ewentualnie spójrz na kolumny Pylon Audio Pearl 25 / Center / Sat.

Zaoraszam serdecznie na odsłuch oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. Dziękuję za wszelkiego rodzaju podpowiedzi. A co powiecie Państwo na taki oto zestaw do ONKYO TX NR686:

- KLIPSCH REFERENCE BASE R-620F R-51M R-52C R-100SW

A jeżeli chciałbym poczuć choć odrobinę ATMOSA w zaciszu domowym to czy w/w zestaw tylko z kolumnami podłogowymi KLIPSCH R-625FA by się sprawdził w takim małym salonie 11m2.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpusc sobie atmosa. Przy 11m2 zleje ci sie dzwiek bo watpie bys to dobrze ustawil. I wyjdzie na to, ze wyrzicone beda pieniadze w bloto do tego porobisz dziury w scianach/suficie. Atmos na papierku ladnie wyglada ale w rzeczywistości jest skomplikowany do ustawienia duzo bardziej niz glosniczki surround. Lepiej poczujesz wiatr we wlosach jak przeznaczysz te pieniadze na lepsze glosniki/subwoofer 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat i wybrałem RP-260F do tego sub r-100sw na central chce dokupić 440c. To wszystko zasilam denon 4200 udało sie dostać powystawkowego za 2600zł. Chciałem RP-280 ale za duże do mojego salonu. Teraz idzie dostać w fajnych cenach starszą serię z Klipscha bo wyszła nowa która praktycznie niczym się nie różni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...