Skocz do zawartości

Podłączanie kolumn przez wzmacniacz do kompa.


illusionmw

Recommended Posts

Witam.

Zawsze kolumny miałem podpięte pod kompa przez podłączenie wzmacniacza pod subwoffer. Mam stary wzmacniacz RFT jeszcze na te starsze wejścia ( DIN ). Kupiłem niedawno kabel DIN - JACK, podpiąłem już pod sam komputer, nie przez sub. I teraz jest tak, że na full gra tak ledwo słyszalnie. Tak jakby w ogóle nie wzmacniał głosu.. Nie wiem, dlaczego tak jest. Myślałem, że coś jest uszkodzone, ale pod subwofferem jest już normalnie, subwoffer jest aktywny, ma bodajże 10W mocy wzmacniacza. Pomoże ktoś?


Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny objaw z tego co opisujesz. Do tej pory nie spotkałem się z czymś takim. Generalnie należy połączyć komputer ze wzmacniaczem i z wzmacniacza dołączyć kolumny.
1) Czy wzmacniacz jest sprawny?
2) Czy przewody w komputerze są podłączone w karcie dźwiękowej do gniazda LINE OUT?
3) Czy regulacja głośności i właściwości audio są poprawnie ustawione w komputerze?
4) Czy próbowałeś podłączyć przewody do innych wejść we wzmacniaczu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz jest 100% sprawny, bo działał z subwofferem, telewizorem. Jest podpięty pod dobre wyjście, dokładnie to zielone LINE OUT. W regulacji głośności wszystko mam na max. Na początku myślałem, że kabel jest uszkodzony ale to raczej mało prawdopodobne. Podpinałem pod 2 wyjścia w wzmacniaczu od strony DIN, na jednym nic nie słychać, a na tym drugim jest właśnie to ledwo słyszalna muzyka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Witam!
To nie jest taka prosta sprawa. Po pierwsze: Może być tak że ta przejścioówka jest źle "skonfigurowana" (np. na wtyku DIN wystarczy pomylić masę z kanałem i już mamy taki objaw) Ale to nie twoja wina. Po drugie: jeżeli tak jak Napisałeś, jest to stary wzmacniacz, to wejścia (i wyjścia też) mogą mieć inne napięcia i wtedy też powstaje taki problem. I to też nie jest twoja wina. Po prostu tak było kiedyś. Sam miałem taki problem, jak 20 lat temy próbowałem świeżuteńki sprzęt przywieziony ze Stanów podłączyć pod "Toscę".
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...