Skocz do zawartości

Amplituner + kolumny pioneer


BuTcHeR

Recommended Posts

Przymierzam się do zakupu amplitunera oraz kolumn. Niestety nie znam się na tym za bardzo i oczywiście nie wiem na co się zdecydować.
Rozglądałem się troszkę po sklepach internetowych i jak na razie wybrałem amplituner Pioneer VSX-1017-S oraz kolumny Pioneer SV410.
Co do głośników to jestem w sumie pewny, głowię się tylko nad amplitunerem. Czy może ktoś polecić coś lepszego w tej cenie (250£ - 300£)?
Dodam jeszcze, że całość ma służyć do podłączenia Panasonic TH42PZ70 + Popcorn Hour A-100 + nbox HDTV recorder (+ niedługo wii).
ps. jakie rodzaje kabli polecacie aby to wszystko razem połączyć?
Będę bardzo wdzięczny za wszelkie porady.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio podobny dylemat. W sklepach i na forach chodzą niestety bardzo niepochlebne opinie na temat nowych ampli pionka, więc chyba odpuść sobie 1017 ( sam chciałem kupić 917 ale wszyscy na forach i w bardziej fachowych sklepach szybko wybili mi ten pomysł z głowy); ja osobiśce kupiłem yamaha 663, kosztowała 1650 zl, jestem baaardzo zadowolony, dźwięk jak dla mnie więcej niż ok, w kinie rewelka, w stereo ciut gorzej, no ale to nie jest wysoka półka cenowa; do tego 3lata pełnej gwarancji, spokojnie możesz pomyślec o tym modelu;
Co do kolumn, ten model to raczej tez nie jest dobry pomysł, myślę, że nawet jest to zmarnowanie pieniędzy....
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja bym takich "kolumn" w życiu nie kupił. To są po prostu pierdziawki.


W takim razie na jakie kolumny się zdecydować? Chodzi mi także o ich wygląd czyli muszą być cztery kolumny 'stojące - pionowe' + centralna 'pozioma' + Subwoofer (kształt nie ma znaczenia).
Cytat

... ja osobiśce kupiłem yamaha 663..


No i tu kolejny dylemat yamaha 663 czy może ONKYO TX SR606 icon_rolleyes.gif ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam amplitunerka Pioneer VSX 1017.
Kupiłem go w oparciu o opinię innych użytkowników, którzy radzili, że powyżej 10.... np. 1017 lub najnowszy 1018. Dzisiaj kupiłem do 1017 kolumny Focal Chorus 714V.
Dźwiek amplitunera jest twardy, basowy. Kolumny muszą być bardziej instrumentalne. Kiedyś wyczytałem, że jest to ulubiony ampl. informatyków. Ale czy to prawda to nie wiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczak Focale wygrzane?

co do reszty - nie piszcie, że to pierdziawki - może koledze BuTcHeR aurat takie przypadły do gustu i wiecej mu nie trzeba

BuTcHeR jeżeli chcesz aby ktoś na forum pomógł zobacz jak są tworzone wątki należy zawierać informacje w temacie:
jaki pokój
jaki typ grania preferujesz
co juz masz/ na czym lub czym grałeś
ulubiona muzyka/filmy
jaki budrzet
czy sprzet tylko nowy czy z drugiej ręki..
jaki pokój..itp itd..to ułatwia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej sprzęt to Panasonic TH42PZ70 + Popcorn Hour A-100 + nbox HDTV recorder (+ niedługo wii i moze Blu-ray).
Ad1. Pokój 3,5mx4m
Ad2. "Co juz masz/ na czym lub czym grałeś" - j/w + w drugim pokoju PC + Sound Blaster X-fi Fatal1ty + głośniki Creative 7.1"
Ad3. "Ulubiona muzyka/filmy" - Głównie chodzi mi o filmy hd z dźwiękiem Dts, true hd etc. (filmy akcji, S-f, Fantasy), muzyka reggae, orientalna, czasami i mocniejsze techno się zdarzy.
Ad4. Budżet - głośniki 300£ - 350£ (mieszkam w UK). "Chodzi mi także o ich wygląd czyli muszą być cztery kolumny 'stojące - pionowe' + centralna 'pozioma' + Subwoofer". Co do amplitunera zdecydowałem, że kupię ONKYO TX SR606 (obsługa nowych formatów dźwięku za przystępną cenę).
Ad5. Sprzęt tylko nowy.
Czy nadal uważacie, że do powyższego głośniki Pioneer SV410 są za słabe (pierdziwaki icon_wink.gif)?
Edit:
A co powiecie na to Tannoy HTS200? Warto dołożyć do pioneera i kupić Tannoy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o ampli to to Onkyo z tych które tutaj padały to najlepszy wybór

głośniki (Tannoy) nie słyszałem - omijaj plasticzki bo to porażka, mają fajny tylko wygląd, a efekty i ich 'granie' to zasługa potężnego suba. Szukaj czegoś drewnianego.
Może jakieś jamo, jbl, quadrale lub inne firmowe - przody to standy a pod satelitki dokupisz podstawki (takie jak w tych tannoyach)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...