Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szukam sprzętu grającego za cenę + - 1000zł, który podłączę do PC i Ipod'a (na zmianę). Idę tu na jakość nie ilość, bo lepiej mieć dwa głośniki grające konkretnie, niż 5 pierdziawek. Ponieważ nie znam się zbytnio na sprawach audio, nie jestem pewien, czy takie kombo jest możliwe i czy będzie wymagało nowej karty muzycznej w kompie.
Głośniki posłużą do głównie muzyki, czasami filmów czy gier. Odnośnie muzy, słucham wszystkiego z naciskiem na Hip Hop i techno.
Miejsca na głośniki mam sporo, ale też nie uznajcie tego za zachętę do szukania mi ogromnych kolumn. Ot jeśli tylko jeśli będzie to konieczne, najlepiej by można było moje dwa (+wzmacniacz?) przyszłe cudeńka chwycić na raz jakoś.

Proszę nie pisać, że za tą kasę nic nie dostanę. Ja nie szukam czegoś, co powybija w całym wieżowcu szyby, bo przesiadam się z Creative Inspire 2.1 P380, gdzie oba głośniki mają po 6W i ich maksymalna głośność była zadowalająca, gorzej z jakością. Zależy mi po prostu na odwzorowanym, pięknym brzmieniu, miłym dla ucha, wszechstronnym basie i bardzo wyraźnej mowie ludzkiej (śpiew, dubbing, rap). Wierzę, że pokocham na nowo te kawałki, które katuję od lat na swoich pierdziawach.

Najlepiej, by sprzęt, który kupię miał własny wzmacniacz, ażeby nie był uzależniony od parametrów urządzeń, do których będę go podłączał (słaba karta muzyczna czy Ipod) - o ile to jest możliwe. Zdaję się na was i jestem gotów bardzo szybko pobiec do sklepu po nowy sprzęt, bo uświadomiłem sobie dzisiaj, co to by było usłyszeć moje ulubione nuty w możliwie jak najlepszym dźwięku.

Z góry dzięki i mogę w zamian służyć pomocą z zakresu medycyny niekonwencjonalnej, jeśli ktoś ma problemy ze zdrowiem. Zresztą bezinteresownie też mogę icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Pokój ma około 15m2, ale jest możliwość, że sprzęt audio będzie kursował między tym, a innym miejscem o wielkości około 25m2.

Co do systemu 2.1, 5.1 - pisałem na początku iż lepiej mniej, a dobrze. Chyba, że tylko dwa głośniki mają stworzyć efekt dźwięku przestrzennego. Nie miałbym nic przeciwko temu, ale jeśli to ma odbyć się kosztem straty jakości brzmienia, bassu czy rozumienia mowy, to wolę najprostsze stereo. Poza tym chciałbym usłyszeć piękny bass, więc chyba w grę wchodzą tylko 2.1, nie jestem pewien.

Chciałbym jakoś uniknąć konieczności posiadania lepszej karty dźwiękowej. Na pewno ipod w swojej konstrukcji takowej mocnej nie posiada. Ważne by potencjał był w całości wykorzystany w zestawie, który kupię przez każde zewnętrzne urządzenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego istnieje tali pogląd, ze każdy kto kupuje sprzęt zawsze będzie miał większy pokój/ lub będzie grał w innym ?icon_smile.gif) to już chyba taka norma:))
Kwestia karty to kwestia faktycznego źródła dzwięku - więc to istotna sprawa, dzwięki przestrzenny - hmm to sprawa wyglada tak jezeli wlaczysz założmy na karcie jakimś "upmix" do wirtualizacji dzwięku..mało komu się to nie podoba.. bo ani to pożdna scena przednia ani kompetnie nie zachowana scena tylna sciezki dzwiękowej
a jaką masz karte? bo nie ukrywam karta to 40% dobrego sukcesu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartę mam najgorszą 4-letnią, chyba nawet zintegrowaną. Nie ma szans kupić zamiast karty dźwiękowej - innego zewnętrznego sprzętu jak przedwzmacniacz, wzmacniacz (nie znam się za bardzo, ale sporo tego), który sprawi, że zawsze będzie najlepsza jakość dźwięku przy każdym źródle? Bo karta posłuży tylko do kompa, którego i tak wymieniam za rok, a do innych urządzeń już nie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadzimy tu dialog co może zniechęcić innych do wypowiedzenia swojego zdania w temacie. Nie wiem, czy się nabijasz, czy nabijasz, ale napisałem czego wolałbym uniknąć. Czytałem gdzieś wczoraj, że gość właśnie zamiast nowej karty kupił dodatkowe urządzenie chyba AC i mógł przez to liczyć na maksymalnie wykorzystany potencjał sprzętu audio.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykos przede wszystkim dialog jest wskazany - trzeba ustalić na co Ciebie stać na co nie - pieniedzy mało nie masz można rozsądnie podzielić to wszystko i coś wybrać
Nigdy z nikogo się nie nabijam - forum to nie złota jaskinia gdzie zadajesz pytanie i możesz dostać odpowiedz - zreszta nie ma problemu mogę polecic Tobie głośniki bez pytania o to wszystko - chcesz tak? odp na sztukę - a chyba nie o to Tobie chodzi.
Dialog tu zachęca im więcej wiemy tym lepij udzielić informacji pomocne w wyborze - głównie i tak bez odsłuchania ciężko jest wybrać dla siebie sprzęt grający.
Jak masz kipskie źródło dzwięku - mało jakie urządzenie polepszy, może jedynie zmienić dzwięk - co nie znaczy ulepszy
Więc na podstawowej karcie nawet głośniki do kompa za cała Twoją sporą gotówkę nie zagrają dobrze i już na pewno nie wykorzystasz potencjału!
Jeżeli uważasz, że nie chcesz ze mna polemizować, (podobne pytania zada kto inny) to napisz to.
Sprzętu grającego nigdy nie wybierzesz na szybko bez odsłuchów bez określenia typu grania, bez zastanowienia się co jest dla Ciebie priorytetem, chyba,ze nie masz nic wykreowanego "w myśl audio" to kup 5.1 zestaw głośnikow do komputera powyżej 500-600zł i bedzie odpowiedni.
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałbym je podłączyć do starej wieży, w której nie ma możliwości wymiany, to musiałbym się cieszyć mierną jakością dźwięku czy byłaby możliwość polepszenia go jakimś kolejnym urządzeniem zewnętrznym? Takiego właśnie chciałbym zestawu - niezależnego od jak to nazywasz "źródła". 5.1 odpada, bo na pewno nie będę mógł liczyć na jakość dźwięku równą 2.1 w tej samej cenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Ciebie więc pytanie
napisz może na forum jakie masz preferencje słuchowe, jaką masz możliwośc rozstawienia sprzętu jaką masz kartę dzwiękową..i temu podobne ważne informacje, czy ma to nagłośnic przestrzeń biurkową czy większą,
Jeżeli masz kiepską kartę warto kupić lepsza i zrobić podział 300-400zł karta i reszta w tej cenie głośniki - tu już jak chcesz albo wybierzesz 2.1 uzyskując stereo lub 5.1 filmy i ew gry - coś kosztem czegoś - myślę , że powinno pomoc Tobie to w wyborze systemu komputerowego
pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta dźwiękowa zintegrowana. Płyta główna zbyt stara, by kupować kartę muzyczną wewnętrzną tym bardziej, że zmieniam kompa w przyszłości więc zrozum, ale ta opcja odpada i nie wierzę, że nie ma innych rozwiązań.
Najlepiej jeśli sprzęt będzie nagłaśniał przestrzeń biurkową i większą (z naciskiem na to drugie).

Czy ktoś był na tyle cierpliwy by przeczytać ten temat i będzie miał sensowne rady?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są wśród monitorów aktywnych takie, które są mniej zależne od źródła i dzięki temu mniej stratne? Przecież żadna mp3 do 200zł nie będzie miała w sobie jakiegoś mechanizmu (nie wiem czy od przetwornika zależy dobre źródło czy jeszcze czegoś) dzięki któremu wyciśnie chociaż 80% z głośników.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wpływa na to, że zwykła wieża wykorzysta swoje głośniki lepiej, niż te same podłączone do kompa ze zintegrowaną kartą na AUX?
Możesz też zobrazować, jak dużo tracę korzystając z PSP czy PC ze starą kartą podłączonych do monitorów aktywnych?

Przy okazji, która z pozycji, które przedstawię niżej najlepiej się nada do moich zastosowań:
- Yamaha HS50
- M-AUDIO Studiophile BX8a
- Bose Companion 3
- M-AUDIO Studiophile LX4 2.1
- M1 Active mk2
- ESI nEar 08
- ESI nEar 04 + E-MU PS 12

PS. Zapomniałem się sprecyzować, żeby głośniki jakoś nie szkodziły monitorom swoim polem magnetycznym czy coś takiego - nie w każdej specyfikacji pisze, iż dany głośnik czegoś takiego nie wydziela.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykos monitorów aktywnych raczej nie słuchałem, Bose słyszałem ostatnio dwa zestawy.. jeden w cenie za same kolumienki 3600pln drugi ponad 7000pln, zadne nie przypadły mi do gustu, widzę, że bardzo uparłeś się przy swoim rozwiązaniu.
A dzwięk z PC i PSP ? to z PSP masz zapewny lepszy dzwięk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kapitał jaki mam, nie napisałem, że w przyszłości nie dokupię zew. karty muzycznej - swoją drogą właśnie to jedyne propozycje jakie od Ciebie dostałem.
I nadal nie wiem, co odpowiada za to, że źródło dobrze lub kiepsko wykorzystuje głośniki. Myślałem, że źródło ma tylko nadawać muzykę czy to mp3 czy flac lub audio - reszta zadania leży po stronie głośników i wzmaki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zadałem tak trudne pytania, że wszystkim berety pospadały. Znawcom nie powinny sprawić problemów, a na forum mało kto pisze o tym.

Co dokładnie w urządzeniu nadającym muzykę musi być dobrego (przetwornik?), żeby głośniki były maksymalnie wykorzystane?
Jeśli w opisie nie ma, że głośniki nie wydzielają pola magnetycznego, to po czym poznać czy są przyjazne monitorom komputerowym czy nie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
To może spróbuję odpowiedzieć na część pytań.

Generalnie droga dźwięku wygląda tak.
źródło dźwięku - to co wyjdzie z tego urządzenia w najlepszym układzie zostanie usłyszane (przy założeniu, że ani wzmacniacz, ani kolumny tego nie popsują).
Innymi słowy, jeśli masz kiepskie źródło dźwięku (kartę dzwiękową), które na wyjściu daje kiepściuchny dżwięk to żebyś na uszach stanął, i podłączył do tego wzmacniacz i kolumny za bardzo okrągłe sumy to i tak jakość końcowa będzie badziewna (jak sam to określasz). No nie ma siły ani kolumny ani wzmacniacz dźwięku Ci NIE POPRAWIĄ

Wzmacniacz - jak sama nazwa wskazuje służy do wzmocnienia dźwięku, a nie jego zmiany. Paradoksalnie im lepszy wzmacniacz tym mniej zmieni jakość dźwięku który ma na wejściu. Jakie są tego skutki patrz wyżej.

Głośniki - służą możliwie WIERNEMU przetworzeniu otrzymanego sygnału elektrycznego na akustyczny. Czyli poprawienie dźwięku źródła przez głośniki nie jest możliwe.

Wnioski: Jeśli faktycznie chcesz POPRAWIĆ dźwięk, bez wymiany żródła się nie obejdzie. Muzycznemu_gościowi możesz zaufać w tej materii w pełni.
Jeśli chcesz natomiast zmienić dzwięk na taki który bardziej ci odpowiada, należy posłuchać dostępnych zestawów w założonym budżecie (niekoniecznie tych z górnego zakresu) i zakupić te których dźwięk Ci się spodoba.

Chyba, że Twój zamysł jest inny.
Mianowicie, chciałbyś mieć możliwość podłączania Różnych urządzeń i cieszyć się ich dzwiękiem bez, udziału kompa.
Wtedy faktycznie rolę karty dźwiękowej w kompie sprowadzasz do roli czegoś w rodzaju wzmacniacza - jak sam piszesz marnego (zauważ i znowóż ta nieszczęsna karta psuje Ci dzwięk).
Jeśli mam rację, istnieje pewno rozwiązanie - choć nie wiem, czy mieszczące się w założonym budżecie.
Otóż kupujesz wzmacniacz z jakiegoś zestawu wieży (być może znajdziesz jakąś interesującą pozycję w używkach na allegro) do tego dokupujesz pasywne głośniki do wieży (zapewne monitory). I wtedy Ipoda, mp3, diskmana, czy cokolwiek tam zechcesz podłączasz nie do komputera ale do tego zakupionego wzmacniacza. Spodziewałbym się następujących efektów takiego posunięcia:
Dźwięk z komputera jest inny (niekoniecznie lepszy w rozumieniu audiofilskim, ale inny, być może bardziej Ci odpowiadający). Dźwięk z innych żródet mp3 etc. podłączanych BEZPOŚREDNIO do zewnętrznego wzmacniacza ma szansę być znacząco lepszy.

I odpowiadając na Twoje pytanie czemu głośniki z wieży z wieżą grają lepiej niż z komputerem - bo wieża jest lepszym żródłem dźwięku i zamontowany w niej wzmacniacz bije na łeb jakością Twoją kartę dźwiękową.

Mam nadzieję, że coś pomogłem

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za ciekawą lekturę, zwyczajnie w lot pojąłem co trzeba i bieglej śmigam po tej materii, jednak:
Cytat

I odpowiadając na Twoje pytanie czemu głośniki z wieży z wieżą grają lepiej niż z komputerem - bo wieża jest lepszym żródłem dźwięku i zamontowany w niej wzmacniacz bije na łeb jakością Twoją kartę dźwiękową.


1. Wzmacniacz zewnętrzny nie może zastąpić wzmaki z wewnątrz karty?
2. Jaki dokładnie układ/urządzenie sprawia, że wieża jest lepszym źródłem dźwięku?

Cytat

Wzmacniacz - jak sama nazwa wskazuje służy do wzmocnienia dźwięku, a nie jego zmiany. Paradoksalnie im lepszy wzmacniacz tym mniej zmieni jakość dźwięku który ma na wejściu.


Czyli jednak jedne monitory aktywne uzyskają lepszy dźwięk, gdyż mniej zmodyfikują wyjściowy impuls ze źródła, a inne monitory aktywne z gorszą dedykowaną wzmaką popsują kiepskie źródło jeszcze bardziej? Jeśli tak, ponowiłbym pytanie o to, które będą najlepsze dla moich zapotrzebowań, albo chociaż po czym poznam (w teorii, namacalnie nie jestem w stanie sprawdzać).

Cytat

Chyba, że Twój zamysł jest inny.
Mianowicie, chciałbyś mieć możliwość podłączania Różnych urządzeń i cieszyć się ich dzwiękiem bez, udziału kompa.


Oczywiście, sprzęt który zakupię będzie przełączany na zmianę do PC i PSP (lub Ipod'a). Wydawało mi się, że przez głośniki aktywne również ta sztuka jest możliwa. Bez obrazy, po prostu przeczytałem dużo opinii w temacie "głośniki pasywne+wzmaka vs aktywne" i strzałeczka jest bardziej przechylona na drugie rozwiązanie. Choć:
Cytat

Dźwięk z innych żródeł mp3 etc. podłączanych BEZPOŚREDNIO do zewnętrznego wzmacniacza ma szansę być znacząco lepszy.


Czyli rozumiem, że podłączając do głośników aktywnych, podłączam źródło pośrednio, gdyż wzmaka jest gdzieś z tyłu czy coś i może być na niekorzyść uzyskiwanego brzmienia?

Cytat

Muzycznemu_gościowi możesz zaufać w tej materii w pełni.


Czemu nie, ale jego poziom na forum jakoś nie idzie wprost proporcjonalnie z argumentacją i jakością odpowiedzi na pytania - bez obrazy.

Pytanie odnośnie rozpoznawania czy dane głośniki emitują pole magnetyczne czy nie, nadal aktualne icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...