Skocz do zawartości

Jaki wybrac amplituner i wzmacniacz ?


czzarny

Recommended Posts

Witam!

Chciałbym żebyscie doradzili mi jaki zakupic amplituner do 1000zł i wzmacniacz do 600/800zł z firmy technics tylko i wylacznie. Inne marki nie wchodza w gre. Chociaz z lektury forum dowiedzialem sie ze jest sporo duzo lepszego sprzetu. Mam duzy sentyment z dziecinstwa do tej marki. Pokoj w ktorym ma grac sprzet jest bardzo duzy.Narazie przymierzam sie do zakupu 2 kolumn JBL E100 w cenie 1700 za komplet (nowe) i tu moje kolejne pytanie. Czy jest to dobra oferta i wybor jesli chodzi o ta cene i model. Czy w tej cenie mozna kupic cos lepszego? Słucham glownie metalu. Metallica gra na okraglo:) Jak nie trudno sie domyslec nie jestem ekspertem w tej dziedzinie. Nie oczekuje za te kwoty sprzetu z najwyzszej polki. Mam jeszcze jedno pytanie: czy jesli podłaczy sie takie JBL-e E100 pod sam amplituner o jakiejs malej mocy to cos się moze stac z kolumnami albo z amplitunerem?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie te 2 kolumny do metalu wystarcza to nawet będzie grało przepotężne!! czyli dynamika dynamika i jeszcze raz dynamika i moc!!
Moc rms 125w jako że mają wysoką efektywność 91db - napędza je w miarę słabe wzmacniacze - poradzi sobie z nimi koncówka 50-70W na kanał
Przy takim zestawie będziesz maił pioruńsko mocne granie !:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze 2 te kolumny mi starcza na dlugi czas. Ale rozumiem ze dobrze by bylo poszukac jeszcze troche mocniejszego wzmacniacza zeby mozna bylo ewentualnie w przyszlosci cos jeszcze podlaczyc do niego. Mam jeszcze jedno pytanie odnosnie amplitunera. Jesli zdecydowalbym sie na zakup tego modelu http://www.allegro.pl/item421129637_techni..._w_pudelku.html lub tego http://www.allegro.pl/item421129573_techni..._w_pudelku.html to czy koniecznie musze odrazu dokupywac jakis wzmacniacz chocby ten wczesniej wymieniony ? Czy po podlaczeniu kolumn amplitruner da sobie z nimi rade?

A co sadzisz o takim rozwiązaniu czy naprawde to jest takie dobre : " Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku będzie zakup amplitunera KD wyposażonego w wyjście pre-out, które łączymy z wejściem liniowym wzmacniacza stereofonicznego. Do wzmacniacza podłączamy kolumny frontowe FL i FR, do amplitunera – pozostałe. Wtedy wzmacniacz pracuje nam w trybie stereo oraz jako końcówki mocy kanałów frontowych. Mamy krystaliczny dźwięk w stereo (wg wielu nieosiągalny dla amplitunera KD) i możemy jednocześnie cieszyć się wszystkimi efektami kina domowego. Wbrew pozorom, rozwiązanie to okazuje się tańsze od zakupu amplitunera KD z najwyższej półki. ... Aby móc dekodować cyfrowy sygnał 5.1, amplituner musi być wyposażony przynajmniej w dekoder Dolby Digital (lepiej także w DTS). Tylko taki sprzęt należy kupować – starszy nie da dobrych efektów przestrzennych a w muzyce będzie brzmiał znacznie gorzej niż sprzęt stereofoniczny "

Czy w moim przypadku lepiej sobie odpuscic zakup amplitunera 5.1 i poszukac w stereo, tylko ze wybor jest marny?



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czzarny no więc mamy standardowy roblem jak u każdego wydając kase na stereo - uzyskasz potężny dzwięk do metalu który bedzie się rewelacyjnie sprawdzał, ekpresja i sila w garniu jest w takiej konfiguracji numero uno icon_wink.gif
wiec zalożmy streo ok , uwierz mi, że obejrzenie filmu w taj konfiguracji przewyższy nie jeden tani zesta 5.1 swoją soczystościa... w wfilmi b.czesto masz możliwość wyboru dzwięku 2.0 więc w tym wypadku... nie ma tego złego..tracisz jedynie..podział dialogów (które ma upartego powstaną z kanału lewo i prawego) natomiast zupełnie tracisz bok i tył) natomiast polecam obejrzeć u kogoś na zwykłym stereo film - moze ma ktoś z Twoj znajomuch jakieś podłogówki zobaczysz jak film na nich brzmi - może być ok.

Kino..tu tema się poszerza... niestety aby zostać na takim półapie głośników jaki wybrałeś - trzeba mieć więcej pieniędzy..i tu dodatek 1tyś złotych nie wystarczy

zawsze możesz zrobić tak, stopniowo

jeżeli zdecydujesz się na kino to kupić ampli KD + dvd + ew jezeli jakość muzyki w stereo nie będzie zadowalająca dla Ciebie..kupić osobnego playera [CD]
i kolumny te podłogowce

za rok/dwa dokupisz reszte..a nawet za 3 świat się nie zawali..systemy dobre to nie wydatek 1500pln i możemy się cieszyć extra jakościa
masz spory pokój więc potrzebujesz sporego kina...

jakieś pytania?icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonales mnie jednak do stereo. W moim przypadku zdrowy rozsadek czytaj stan gotówki i potrzeby nakazuje szukac amplitunera stereo. Tylko wybor na allegro jest naprawde skromny w porownaniu do amplitunerow 5.1. W cenie do 1000zł mozna kupic dosłownie kazdy. Co myslisz o takim: http://www.allegro.pl/item422255303_techni...ics_sl_pg4.html - przy jego wyborze sugerowalem sie tylko cena + do tego http://www.allegro.pl/item415782875_techni...0_w_okazja.html lub http://www.allegro.pl/item416211808_techni...tny_sprzet.html lub http://www.allegro.pl/item422720078_techni...ocy_jedyny.html? Nie wiem co to znaczy gdy w specyfikacji jest napisane ominiecie korektora? Przy takiej cenie amplitunera i wzmacniacza zostaje mi troche gotowki na zakup np korektora albo odtwarzacza CD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Spokojnie te 2 kolumny do metalu wystarcza to nawet będzie grało przepotężne!! czyli dynamika dynamika i jeszcze raz dynamika i moc!!
Moc rms 125w jako że mają wysoką efektywność 91db - napędza je w miarę słabe wzmacniacze - poradzi sobie z nimi koncówka 50-70W na kanał
Przy takim zestawie będziesz maił pioruńsko mocne granie !:)


Jako posiadacz E100 mam wątpliwość. Wymagają one wzmacniacza ze sporą rezerwą prądową (i sporego pomieszczenia). Przy braku spełnienia tych warunków potrafią nieprzyjemnie dudnić. Stąd narosło wokół nich wiele kontrowersji. Ten wzmacniacz ma pobór mocy 250 W, stąd moja wątpliwość. Trzeba byłoby koniecznie posłuchać tego zestawu przed zakupem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli drodzy koledzy reasumujac ktore konkretne modele wzmacniacza poradza sobie z tymi kolumny czy ktorys z zaproponowanych przeze mnie powyzej sprosta temu zadaniu. Przypomne ze w gre wchodzi tylko technics. ktorego modelu amplitunera szukac a ktorych lepiej unikac. Tak zeby calosc zamknela sie w kwocie do 2 tyś. I tak jak pisalem juz wczesniej nie obrazilbym sie gdy cos jeszcze zostalo na jakis korektor albo odtwarzacz cd. A tak z ciekawosci Pablo1964 u ciebie pod jakim sprzetem graja te kolumny, na jakich kablach i w jakim pomieszczeniu metrazowo?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...