Skocz do zawartości

Osobiste spostrzeżenia AVS 2018


Arturas

Recommended Posts

Q Acoustic, nie wiem jaki model z Marantz pm 6006- dźwięk ciepły i mdły, do tego dudnienie, nic ogólnie nie dawały w większości sal, te panele akustyczne ?

Sonus Faber Sonetto z Audio Research- ciepło, naturalnie, ale bez iskry, mslo szczegółów,przy wokalach było słychać jakieś szumy, nie wiem czy to szumy własne wzmacniacza? Ogólnie zawiodłem się bardzo, ponieważ także brałem pod uwagę żeby kupić używane Sonus faber.

Canton, chyba model Vento 869, dlatego zamieszczam fotki, bo nie wszędzie były opisy, grało z Denon 2500ne, dobra przestrzeń, ale mdło, bez jakiegokolwiek separacji.

Dali Oberon z Denon- zwyczajnie, ot grało i tyle, bez jakichkolwiek uniesień ?

Audio Solution Figaro L z Hegel h 590- także zbyt ciepło i mdło, bas dudniący, nic specjalnego ?

Audiovector R8 z Primare a 60 były jeszcze modele Audiovector sr 3 i 6, wszystko bardzo ładnie grało, przestrzeń, separacja, bardzo piękna kultura brzmienia,spokój i szczegółowość, jako pierwsze były dla mnie warte, ceny dość wysokie, ale jeszcze ujdą w tłoku ?

Vtl nie wiem jaki model i z czym grało- dźwięk bardzo naturalny, aczkolwiek wydawał mi się ciut metaliczny i jakby kolumny troszkę koloryzowały przekaz .

Potem trafiłem na Mbl xtreme 101 i ich piecami za fortunę ? ponoć akurat trafiłem na zły moment, bo hehe no nic nie pokazały, także grały ot bo grały, uczestnicy mówili że wcześniej było ponoć przecudownie ?

Potem czas przyszedł na najnowszy zestaw Yamaszki ? bodajże z as 5000 to gralo,ładnie, miło, ciepło, ale bez jakiejś separacji i przestrzeni i znów było dudnienie ?

Gato Audio mini, co te Maleństwa tam wyprawiały to ich, przepięknie grały, dawały z siebie wszystko, bas, przestrzeń, separacja, dźwięk dookólny , cena około 7 tysięcy i mają starszego brata za 11tysi para oczywiście, nie wiem z czym grały, nie wszędzie robiłem zdjęcia całych zestawów.

Elac Vela fs 407 ze wzmacniaczem Pathos , mimo że małe głośniki to dawały radę ze wszystkim, bardzo szczegółowo grały,a leciał heavy metal, naprawdę warte uwagi ?

Focal z Naim, sprzęt za fortunę, grał przepięknie, naturalnie, podatny na to mu się poda, wszystkie niedoskonałości nagrania, płyty, wyjdą na jaw, ale spodziewałem się opadu szczęki i nie było niestety .

Tu zdjęcia nie mam, był to zestaw Pioneer a 70da z Kef r 11, miło, spokojnie, naturalnie, jeden z najlepszych zestawów! 

Quadral titan 9 z Unison research, natarczywe brzmienie, bez przestrzeni, kolumny dostały mocy od wzmacniacza, ale nie wytrzymywaly te dość małe głośniki, jak na taką obudowę, zadowolony z siebie prezenter wziął głośniej pokazując mimiką twarzy że Good! Aha jasne ? ryk i tyle ?

Auris- cudowny, wspaniały we wszystkim!!!!

Audio Hungary seria Qualita - gra bardzo naturalnie, lecz niestety zbyt mało szczegółów 

Burchardt s400, brak fotki- nie nie i po trzykroć nie!!!! Dudni non stop, syf nad syfami!!!! Zero niczego!!!

Bakoon- znów co te małe wariaty wyprawiały to coś niesamowitego!!! Nawet na spokojnej muzyce mega bas!!!! To te mini monitorki z głośnikiem z boku, spojrzałem inaczej na monitory, naprawde wiele z nich deklasuje duże kolumny podłogowe.

Equilibrium- polska firma, nie wiedziałem nawet że taka jest, z Zielonej Góry chyba, wszystko naj!!!! Pięknie grają!!! Naprawdę jestem zaskoczony graniem polskich kolumn, biją na głowę inne, ale niestety ceny zaporowe, z tego co pamiętam to od 20stu tysięcy para 

Taga Harmony Platinum  f 100v3 ze wzmacniaczem Taga Harmony hta 1200- kolejna polska konstrukcja, ale robiona u ludzi republiki chińskiej hehe, wspaniałe są, zastanawiam się nad nimi, muszę je wypożyczyć do domu, niczym nie ustępują konstrukcjom mega droższym, precyzja, szczegóły, bas, przestrzeń,wszystko współgra,! Jestem mega zaskoczony, a kosztują około 3900 para.

Pylon Diamond 30 - ładnie grają, wszystko jest na miejscu, granie trochę sztywne, dźwięk jakby leciał za bardzo na słuchacza, nie rozprasza się przestrzennie, S4 Home Piotrek nasz ukochany dziś pisał że sporej ilości osób nie przypadł do gustu, sam mam mieszane odczucia, aczkolwiek na tle zagranicznych kolumn za niebotyczne ceny wypadł lepiej niekiedy.

Albedo- Gracja i bez komentarza!!! 

Heco Revolution 9- ogólnie prezentacja odbywała się z prezentacją multimedialną telewizyjną JVC. Jak slusznie zauważył mój przyjaciel Piotrek z S4home jest to nieadekwatne do prezentacji audio, aczkolwiek piękny wygląd kolumny, pochylony, tył jak w Sonus faber, one znikały. Jest dźwięk a kolumn nie ma, właśnie ta przestrzeń grania Heco skłoniła mnie do zakupu tejże firmy, świetnie nadają się do kina domowego, Revolution 9 w ogóle znikają, jest jakby dźwięk dookólny, wycofany, słyszysz dźwięk, ale nie ze strony kolumn, tylko znów ten dudniący bas, u Siebie zmniejszylem na wzmacniaczu i jest teraz bajka i zastanawiam się czy zmieniać? Bo naprawdę Heco ma mega glebie i przestrzeń i naturalność brzmienia, bez korekty basowej we wzmacniaczu to sprzedać, z korektą zostawić bo walą naturalnością i przekazem i detalem i przestrzenią inne na kolana!

Paradigm persona 9h- makabryczna cena i ....i? I nic! Normalne granie i to zostało też zauważone na innych forach Audio

Co poza tym? Bez zdjęć-Chartwell ls6 wszystko namacalne, świetne monitory, brakowało tej przestrzeni gdzie kolumny znikają, ale naprawdę super są.

Rush speakers, świetne granie, monitory, ponoć można było je kupić za 3tysiace para, ponoć z Ukrainy? Świetne warte swojej ceny! Tylko nie wiadomo gdzie to kupić i jak serwisować jakby co ?

kolejne bez zdjęć to studio 16hertz minas anor chyba wersja 4 s, grały cudownie!!!! Tylko że para 17tysi, zapytałem się dlaczego tak drogo. Mimo tego że robione w kraju, ano dlatego że robocizna  niby droższa, poza tym jak powiedział przedstawiciel , to że na przykład Heco ma napisane Made in germany, to nie znaczy że nie jest robione w Chinach i tylko kto końcowy efekt jest germany i plakietka i dlatego są tańsze ? Jeszcze słuchałem Dynaudio ale też nie wiem jaki model, grało beznamiętnie, musiałbym jeszcze na odsłuch pójść żeby nikogo nie wprowadzać w błąd, jeszcze jest także Audium Poland, nie mam zdjęć ale grało to prześwietnie! Kolejna krajowa firma która robi swietne kolumny, a której ja nie znałem, niszowe konstrukcje, tylko ciekawe ile kosztują ? Robiłem zdjęcia jeszcze innych niszowych firm zagranicznych, ale nie umieszczam ich bo nie opisałem i ceny pewnie zawrotne ? i bez hejtu proszę jeżeli tam popełniłem w opisie jakiś błąd, lub znaku interpunkcyjnego brak ? to są moje osobiste odczucia , w moim mniemaniu obiektywne ? post scriptum, wszystko podpięte pod kable prądowe grubości kiełbasy i listwy grubości dwóch kartonów fajek, a i tak to nic niektórym nie dało i grało beznamiętnie, bo w ścianie kabel 3*1.5 mm hihi zamiast 2.5 mm ? Jestem ogólnie zdegustowany i zawiedziony graniem systemów, kolumn za dziesiątki tysięcy lub setki, z tego co zauważyłem to najlepiej grały kolumny od 4 do 20 tysięcy

IMG_20181118_123427.jpg

IMG_20181118_123645.jpg

IMG_20181118_124122.jpg

IMG_20181118_124820.jpg

IMG_20181118_124941.jpg

IMG_20181118_125243.jpg

IMG_20181118_131333.jpg

IMG_20181118_131151.jpg

IMG_20181118_131755.jpg

IMG_20181118_131836.jpg

IMG_20181118_131846.jpg

IMG_20181118_132020.jpg

IMG_20181118_132341.jpg

IMG_20181118_133519.jpg

IMG_20181118_133525.jpg

IMG_20181118_134608.jpg

IMG_20181118_140510.jpg

IMG_20181118_151316.jpg

IMG_20181118_152951.jpg

IMG_20181118_153854.jpg

IMG_20181118_154808.jpg

IMG_20181118_164239.jpg

IMG_20181118_170657.jpg

IMG_20181118_164047.jpg

IMG_20181118_171748.jpg

Edytowano przez Arturas
Dopis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Arturas napisał:

Q Acoustic, nie wiem jaki model z Marantz pm 6006- dźwięk ciepły i mdły, do tego dudnienie, nic ogólnie nie dawały w większości sal, te panele akustyczne ?

Nowe 3050i

48 minut temu, Arturas napisał:

Sonus Faber Sonetto z Audio Research- ciepło, naturalnie, ale bez iskry, mslo szczegółów,przy wokalach było słychać jakieś szumy, nie wiem czy to szumy własne wzmacniacza? Ogólnie zawiodłem się bardzo, ponieważ także brałem pod uwagę żeby kupić używane Sonus faber.

Sonneto to nie stary sonus. Cremona Ma starsza gra znacznie lepiej. 

50 minut temu, Arturas napisał:

Elac Vela fs 407 ze wzmacniaczem Pathos , mimo że małe głośniki to dawały radę ze wszystkim, bardzo szczegółowo grały,a leciał heavy metal, naprawdę warte uwagi ?

Zajebiste, cena jakość super!

51 minut temu, Arturas napisał:

Focal z Naim, sprzęt za fortunę, grał przepięknie, naturalnie, podatny na to mu się poda, wszystkie niedoskonałości nagrania, płyty, wyjdą na jaw, ale spodziewałem się opadu szczęki i nie było niestet

Jesteś chyba pierwszą osobą która chwali ten zestaw :) statement dostaje cięgi odkąd powstał.

52 minuty temu, Arturas napisał:

Tu zdjęcia nie mam, był to zestaw Pioneer a 70da z Kef r 11, miło, spokojnie, naturalnie, jeden z najlepszych zestawów! 

Bardzo dobrze. Zgadzam się. 

54 minuty temu, Arturas napisał:

quilibrium- polska firma, nie wiedziałem nawet że taka jest, z Zielonej Góry chyba, wszystko naj!!!! Pięknie grają!!! Naprawdę jestem zaskoczony graniem polskich kolumn, biją na głowę inne, ale niestety ceny zaporowe, z tego co pamiętam to od 20stu tysięcy para 

Fantastyczne granie, też mi się podobało. 

Mamy jeszcze IIIs na wyprzedaży jak chcesz. Do IV sorry ale bym nie dokładał 10k. Fajne kolumny. 

Heco sam nie wiem. Słuchałem ich po raz pierwszy. Prezentacja mierna. Przyjadą do nas to powiem coś więcej.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ,że sporo kolumn dudniło , trzeba przyznać ,że jest to efekt nie do przeskoczenia przy dłuższym odsłuchu , dlatego niekiedy lepiej poświęcić bas (najwyżej potem dokupić odpowiedni subwoofer).

Ale też patrząc na zdjęcia , nawet zastosowanie ustrojów akustycznych nie pomoże w takich pomieszczeniach , dodatkowo jeśli podkręcali głośność to zapewne w większości sobie szkodzili , bo wtedy tworzą się jakieś niepożądane fale/odbicia czy coś takiego , ale to już niech się spece wypowiadają ;) 

A był w ogóle tonsil , unitra ?

http://audiofezzowanie.pl/audio-video-show-w-poszukiwaniu-prawdy-o-dzwieku/

jeszcze taki artykuł po avs

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak był Tonsil, grał bardzo cicho, prawie nikogo nie było, jak grał cicho, to ładnie grał hehe , dlatego nie pisałem o nim bo bardzo cicho puścili dźwięk, więc nie było nic do wydedukowania z tego grania ? tak dudniło sporo kolumn Kubak, panele te akustyczne nic nie dawały im, ale nie wszystkie dudniły, jak pisałem sporo grało przepięknie, a miały przecież te same warunki akustyczne w pokojach w Hotelu Sobieski ? więc ......?

Przeczytałem Kubak ten artykuł z tego linku co dałeś, no facet też opisał że mbl go nie powalił na kolana, być może sporo osób same wmawiały sobie że pięknie gra, bo jest mega drogi i wygląda niekonwencjonalnie ? najgorzej dla mnie zagrał ten burchardt s 400, no najgorszemu wrogowi bym chyba tylko je polecił

Szkoda że te polskie konstrukcje są takie drogie, na początku myślałem że Rls jest drogi, ale teraz w porównaniu z innymi polskimi markami, to jest jeden z tańszych, muszę koniecznie przesłuchać kolumny Pana Rokoszewskiego, bo mają świetną opinię, mam nadzieję że się nie zawiodę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Arturas napisał:


?

Szkoda że te polskie konstrukcje są takie drogie, na początku myślałem że Rls jest drogi, ale teraz w porównaniu z innymi polskimi markami, to jest jeden z tańszych, muszę koniecznie przesłuchać kolumny Pana Rokoszewskiego, bo mają świetną opinię, mam nadzieję że się nie zawiodę 

Myślę że nie zawiedziesz się :)

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, czytałem to na forum ktoś pisał że mają trójki lepsze zejście od czwórek , ale skoro piszesz że jest inaczej, to pewnie ktoś tam farmazona napisał ?

A i za pamięci, byłem w pokoju audio stereo.pl i gadalem tam z chłopakami z forum i grały tam monitory własnej roboty taki młody chłopak zrobił, pogadalem z nim trochę, bardzo sympatyczny, monitory grały bardzo zacnie, super po prostu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...