Skocz do zawartości

Kolumny do 3000 zł


misiekxxx

Recommended Posts

Witam Wszystkich Forumowiczów.

Muzyka od najmłodszych lat była moją największą pasją. Jak dziś pamiętam kiedyw grudniu 1982r dostałem swój pierwszy upragniony magnetofon kasetowy Kasprzak.Miałem 8 lat. Z wrażenia nie spałem ze 2 noce... Od tamtej pory trochę sprzętu juz się przewinęło ale nigdy nie było mnie stać na sprzęt z wyższej połki tak więc zmuszony byłem zadowalać się byle czym. Ostatnio nieco finansowo się poprawiło więc marzy mi sie skompletowanie czegoś co dało by mi prawdziwą namiastkę audiofilskiego sprzętu. Oczywiście z racji cen kompletowanie sprzętu pewnie rozciągnie się na 2 albo nawet 3 lata więc aby cieszyć się z poprawy jakości dźwięku już teraz postanowiłem w pierwszej kolejności zainwetować w kolumny. Dodam iż obecnie muzyki słucham na sprzęcie do kina domowego: ONKYO 405/504 + głośniki 5.1 Quadral Quintas 500. Wszystko ok ale to nie jest to... Muzyka męczy moje uszy a przecież tak być nie powinno!
Dobra. Teraz do rzeczy. Myslę że kolumny stereo w przedziale do 3000zł powinny już w zanacznym stopniu poprawić jakość dźwieku i od tego zaczynam (w przyszłosci zainwestuje we zmak i cd)
1. Pokój ma około 17m2 (prostokąt 3,5x5m).
2. Słucham głównie mocnego rocka ewentualnie metal choć lżejszą muzyką nie gardzę. Czyli kolumny raczej uniwersalne ze wskazaniem na rock
3. Nie mam przekonania do monitorów. Nigdy co prawda nie miałem z nimi styczności ale chyba żaden monitor nie zagra tak jak prawdziwa kolumna.
4. Kolumna powinna brzmieć jak się patrzy (bass) już na niskich poziomach głośności a nie dopiero przy opowiednim jej "rozkręceniu"... Niestety otaczają mnie sasiedzi.
Po wstępnym rozpoznaniu tematu mój wybór oscyluje wokół KEF iQ7 (wiem że to powyżej 3000 ale te mi się marzą), Focal Chorus 714 V albo JBL ES80. Oczywiście jestem też otwarty na inne propozycje. Kolumny mają już mi słuzyć na lata i oczywiści pociągnąć sprzet który w przyszłosci u mnie zaistnieje.
Z góry dzieki za sugestię.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

"...zainteresuj się KEF Q7 - są w promocji za 2500 PLN..."



Moglbys powiedziec, gdzie ta Promocja?
Nie wiem, czy nie zakonczyloby to moich poszukiwan...?
Czy dobrze mi sie wydaje, ze Q7 to wlasnie kolumienki o "Klase wyzsze" od ogladanych do tej pory przeze mnie:Siest Concept8, Mercury F4, Northridge E 100???
Sorki za wciecie sie w watek Lol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

KEF-y do rocka ? ........mam pewne wątpliwości.
Zainteresował bym się kolumnami Paradigm ,czasem z drugiej ręki mozna trafić naprawdę coś ciekawego.



Właśnie że różne są opinie o iQ7. Raz że do rocka jak najbardziej bo są mocno uniwersalne a gdzie indziej czytam że bardziej do muzy instrumentalnej. Ale ogólnie opinie mają świetne a wizualnie też mi "siedzą".
Paradigmów nigdy nie słyszałem. Który model konkretnie w moich warunkach sprawdziłby się? Dodam że kładąc nacisk na bass mam na mysli bas przede wszystkim czysty brzmieniowo i nie nachalny. Jednym słowem bas rockowy a nie bas techno.
A co myślicie o akustyce tego pokoju? Głośniki będą ustawione na krótszej ścianie, więc dźwiek bedzie się rozchodził wzdłuż dłuzszej krawędzi pokoju. Może tragicznych odbić nie będzie...
Cytat

Skoro interesują Cię KEF iQ7 to zainteresuj się KEF Q7 (są w promocji za 2500 PLN - szkoda że nie kupowałeś wcześniej bo była "intensywniejsza" promocja za 2000 od pary)


KEF Q7 to chyba starsza konstrukcja i te podobno rzeczywiście za nisko z basem nie schodzą. Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainteresuj sie ta aukcja:

http://www.allegro.pl/item425465859_thiel_...rdzo_dobry.html

znam kolege osobiscie (lucmaster z audiostereo) warto zapoznac sie z ta konstrukcja,
berberys gral jakis czas na tych kolumnach, ba dokladnie na tym samym egzemplarzu.
Zapytaj o opinie.

Jeszcze numer ogloszenia z audiostereo, warto zadzwonic do sprzedajacego
http://www.audiostereo.pl/ogloszenia.html?id=27328

Mysle, ze sa to kolumny znacznie lepsze niz powyzej proponowane, to jednak inna klasa i przedzial cenowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki hybryd83. Gdzies kiedyś sporo dobrego słyszałem o tych głosniczkach. Popytam ale jednak składałbym się q nowym. Wiesz że masz coś do rozdziewiczenia...
Edytowano przez RoRo
Przy odpowiadaniu na post bezpośrednio pod nim nie ma potrzeby cytować całej wypowiedzi poprzednika...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Misiekxxx!
Hybyrd mnie wyprzedził!
A wywołany do odpowiedzi stawiam się kornie...
Rzeczywiście grałem na tych Thielach sporo czasu i gdyby nie fakt, że były one nieco za małe do nagłośnienia 30 m2 to z pewnością zostałyby moimi docelowymi - dożywotnimi kolumnami.
Kwestię "dziewictwa" pozostawiam obok, ale dodam, że najprawdopodobniej do 5 kzł. nie znajdziesz tak wyrafinowanych głośników...
A 17 m2 dla CS 1.5 jest wielkością doskonałą. Małe kolumny podłogowe, a dźwięk, poza czystością, świetnymi barwami, absolutnie doskonałą stereofonią posiada jeszcze jedną niezaprzeczalną zaletę - jest to dźwięk tzw. "duży", ale pozbawiony wad zwykłych bass-reflexów - dół się nie snuje, jest twardy i schodzi nisko - zaskakująco nisko, jak na gabaryty kolumn. A uwierz mi, że przykładowo "Tool" - zabrzmiał w sposób, który powodował osunięcię się dolnej szczęki sporo poniżej piersi... icon_mrgreen.gif
Natomiast audiofilskie "pitu-pitu" powoduje przeniesienie słuchacza wprost przed scenę...
Moja szczera rekomendacja i biorąc pod uwagę jakość/cena - BEST BUY!
Na marginesie zwróć tylko uwagę (poszperaj w sieci), że kolumny te, do czasu zakończenia ich produkcji, w rankingu miesięcznika Audio-Video, jako najtańsza propozycja, okupowały klasę "A" (hi-end) Potem przyszły jako następca CS1.6 i nie miały już tak entuzjastycznych recenzji.
Gdybyś chciał wiedzieć więcej - pisz na Priv!
Jest jedno ale - to są kolumny wymagające naprawdę niezłej elektroniki współpracującej. Z amplitunerem szczerze odradzam.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bert. Po głębszym namyślę stwierdzam że jak dla mnie te Thiele są zbyt mocno kontrowersyjne stylistycznie. Nie przeczę że potrafią zagrac rewelacyjnie ale wykładają tyle kasy nie czułbym się dobrze patrząc na nie każdego dnia i czując że wizualnie coś mnie w nich mierzi... Skałaniam się jednak ku Paradigm Monitor 7v5. Zobaczę, może uda mi się je gdzieś odsłuchać.
Edytowano przez RoRo
Przy odpowiadaniu na post bezpośrednio pod nim nie ma potrzeby cytować całej wypowiedzi poprzednika...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem cię doskonale!
Dla mnie również (pamiętam pierwsze wrażenie) jedyną ich wadą było to, że wyglądają, jak małe trumienki icon_mrgreen.gif
Chociaż po okresie akomodacji idzie ich wygląd polubić, tym bardziej, że stolarka, w tym fornir - na najwyższym poziomie!
Życzę powodzenia i radości podczas wyborów, a po jego dokonaniu brzmienia ciężkich kapel jak na koncercie!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...