Skocz do zawartości

Ampli do HKTS 11 do 1200 PLN (lub tańszy :)


Hary.Keogh

Recommended Posts

Witam

W drodze już są moje pierwsze kolumy do KD: HKTS11 (wybór taki a nie inny z powodu możliwości finansowych i miejscowych - brak przestrzeni na podłogowce, zresztą podobają mi się icon_smile.gif)
Teraz poszukuję ampli do tego zestawu głośników w cenie do 1200 PLN. Wymagania: 90% to kino, 10% muzyka. Zródłem będą: dekoder tv sat (niedługo HD), DVD (jakiś prostszy Panasonic lub Ferguson), mp3 z komputera i playerka (pewnie po analogu). Oglądam na Panasie PV80. Dobrze by było, gdyby ampli miał automatyczne kalibracje itp. (ale chyba wszystkie mają). Baaardzo ważne dla mnie są dwie rzeczy: kolor czarny oraz możliwość wyłączenia wyświetlacza (w trakcie oglądania filmu). Pokój 18m2, niski, więc mała kubatura.
Przyznam, że nie wyznaję się za dobrze w rodzajach połączeń: nie wiem, czy lepiej po HDMI, coaxialu, optyczie itp - będę do tego jeszcze dochodził, mam nadzieję że pomożecie. Zresztą większość ampli w tej cenie ma podobny zestaw złącz, choć różnią się chyba rodzajem ich wykorzystania (np. separacja audio z HDMI - choć nie wiem po co mi to potrzebne)
MOje typy (do 1200 PLN)
Onkyo 506
Denon 1509 - niby najnowszy i kilka fajnych patentów ma
Denon 1708 - starszy ale wyższy, chyba niewielka różnica
HK AVR 147 - mocno polecany na innym forum, teraz w ostrej przecenie, ale konstrukcja już wiekowa chyba. Na 90% byłem zdecydowany, ale jeszcze się waham
Yamaha 661
Yamaha 461 - dużo tańsza, za róznicę kupiłbym sporo filmów icon_smile.gif Czy nie wystarczy do takich głosników?

Poradźcie proszę co kupić. I dlaczego icon_smile.gif
Pozdrawiam
Hary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

MOje typy (do 1200 PLN)
Onkyo 506
Denon 1509 - niby najnowszy i kilka fajnych patentów ma
Denon 1708 - starszy ale wyższy, chyba niewielka różnica
HK AVR 147 - mocno polecany na innym forum, teraz w ostrej przecenie, ale konstrukcja już wiekowa chyba. Na 90% byłem zdecydowany, ale jeszcze się waham
Yamaha 661
Yamaha 461 - dużo tańsza, za róznicę kupiłbym sporo filmów icon_smile.gif Czy nie wystarczy do takich głosników?

Poradźcie proszę co kupić. I dlaczego icon_smile.gif
Pozdrawiam
Hary


Nie kupuj Onkyo 506 (słaby), Denon 1509(brak HDMI DAC), Denon 1708 (brak HDMI DAC), HK 147 (chyba brak HDMI DAC i za mocny nie jest), Yamaha 461 (słaby)

Kup Yamaha 661 lub Denon 1908 (1250 PLN)

Co do dekoderów - jak ktoś myśli to rozwiąże ten problem ... wystarczy że amplituner potrafi pracować jako DAC przy podawaniu PCM na HDMI ( Denon 1908 i Yamaha 661 to potrafią ).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie kupuj Onkyo 506 (słaby), Denon 1509(brak HDMI DAC), Denon 1708 (brak HDMI DAC), HK 147 (chyba brak HDMI DAC i za mocny nie jest), Yamaha 461 (słaby)

Kup Yamaha 661 lub Denon 1908 (1250 PLN)

Co do dekoderów - jak ktoś myśli to rozwiąże ten problem ... wystarczy że amplituner potrafi pracować jako DAC przy podawaniu PCM na HDMI ( Denon 1908 i Yamaha 661 to potrafią ).



Dzięki za rady. Tylko prowokują one moje dalsze pytania icon_smile.gif Piszesz że Onkyo506 / KH147 i Yamaha 461 są za słabe - masz na myśli moc? czy "ogólną" słabość? Zauważ, że napedzać mają małe głośniczki (zestaw HKTS11), czy przy takich głośnikach większa moc będzie odczuwalna ? (inna sprawa że bardzo głośno pewnie słuchać nie będę)
Odnoście HDMI DAC - o co tu dokładnie chodzi? O konwersję video po analogu na HDMI? Czy o dobranie się do Audio, które jest w HDMI? Podłączę do tego ampli dekoder cyfrowy i dvd po HDMI lub oba bezpośrednio do TV (mam tam dwa gniazda). Upscaling do HDReady (taki mam w TV) zostawię telewizorowi - nie sądzę by w tej klasie cenowej jakikolwiek ampli zaoferował lepszą jakość. Jeśli chodzi o Audio to mogę połączyć coaxialem lub opytkiem, prawda? Dekodery mnie nie martwią, bo przecież i tak większej ilości głośników nie założę, więc z DTS HD czy pokrewnych raczej uzysku mieć nie będę. Denon 1908 fajna rzecz, ale poniżej 1450 nie widziałem (Ceneo) a zresztą obawiam się, że byłby to przerost formy nad treścią (patrz głośniki)
Przyznam, że nie chciałbym płacić za coś, czego nie wykorzystam. A za kilka lat, jak będę chciał więcej, to i tak będą kolejne kodeki, kolejne ampli i pewnie wszystko wymienię a nie będę rozbudowywał (mam nadzieję że będę miał większe środki wtedy icon_smile.gif

Tak więc czy w świetle tych informacji nadal mam uważać Onkyo,HK,Denona1509 za zbyt słabe?
Pozdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz śmiało brać avr 147 - ja nim napędzam jamo s606 i nie widzę jego 'słabości'
denon gra dość 'miękko' nie każdemu to odpowiada - H/K gra dość mocno basem
kwestia na ile odpowiada Ci 'stylistyka', design poszczególnych ampli - podoba Ci się to bierz i nie będziesz żałował ... Twój zestaw kolumn nie jest jakoś szczególnie wymagający...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...