Skocz do zawartości

Jakie kupić kino domowe za około 5-6 tys


kusmar

Recommended Posts

Witam,

nie wiem jaki zestaw kina domowego kupić w cenie około 5-6 tys (głośniki + amplituner + ewentualnie DVD).
Zakładam że najlepiej kupić DENON ONKYO czy Harman Kardon.

Pytanie moje jest takie. Czy kupić jakiś zestaw co ma 5 głośników czy 5 + 1 (subwoofer) ?
Pytanei numer dwa, jakie konkretne modele najlepiej kupic?

Z gory dzieki za info
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak małe pomieszczenie to sub (nawet jakiś mały) by się przydał. a zamiast dvd to można PS3 kupić wtedy...
przy większym pomieszczeniu warto zainwestować więcej kasy w kolumny żeby dobrze pomieszczenia dźwiękiem wypełniały

odpowiedz na pyt tom1723 to będzie można więcej podpowiedzieć icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5-6 tys zlotych to juz kawal grosza do wydania i mozna naprawde kupic dobre kino (przynajmniej na poczatek). Jezeli wchodzi w rachube kupno sprzetu uzywanego to zawsze kupisz klase lub dwie lepsza niz nowy. A jak tylko sprzet nowy to przegladnij oferty sklapow hi-fi. Czasami mozna trafic super promocje na zestawy kina domowego. Denon Onkyo Yamaha to firmy z ktorymi warto sie blizej zapoznac...
Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jeżeli mogę coś zsugerować to weż pod uwagę taki zestaw.
Kolumny JBL z serii ES-to wydatek około 4300 zł.

Ampli Denon -AVR 1908 to wydatek około 1500 zł

Na DVD nie zostaje zbyt wiele ale nie musiał bys duzo dokładać.

Ten zestaw do kina będzie moim zdaniem dobry ale to jest tylko propozycja.Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. poniżej jest rozkład salonu
2. nie znam się w ogole na sprzęcie slychalem wczesniej na głośnikach w laptopie icon_smile.gif
3. chcialbym cos tych dobrych firm - ale zeby dzwiek tez byl dobry - nie placic tylko za firme
4. interesuje mnie tylko sprzet nowy

pozdrawiam
Proszę o konretny zestaw i ewentualnie jak rozmiescic głośniki, no i czy 5 czy 5.1 ?

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może taki zestawik:

Zestaw 5.1: Jamo (3500zł)

Amplituner: Yamaha 663 lub droższy: Onkyo 606 (ale wtedy zostaje 500zł na dvd)

Poszperaj sam w internecie. Jeśli coś Ci się spodoba zapytaj o to na forum. Jest sporo zestawów w tej cenie.
Nadal nie powiedziałeś na czym Ci bardziej zależy? Czy na oglądaniu filmów w 5.1 czy też na słuchaniu muzyki. Czy może w równym stopniu na tym i na tym. To ważne, bo podobno niektóre ampli lepiej się sprawdzają w filmach 5.1, a niektóre w muzyce.

Myślę, że zestaw kolumn powinieneś kupić z subwooferem ponieważ masz dość duży pokój poza tym do oglądania filmów koniecznie jest potrzebny.

Co do rozmieszczenia kolumn. Jeśli już zakupisz sprzęt zapewne w instrukcji obsługi ampli będziesz miał pokazane jak rozmieścić kolumny.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba bardziej mi zależy na filmach niż na muzyce.
No z tego co piszecie to lepiej wziąć zestaw 5.1
Co do rozmieszczenia to chcialbym wczesniej wiedziec - teraz urzadzam mieszkanie i musze peszle pod kable polozyc , a potem kupie dopiero zestaw.
1. Wiec centralny glosnik powinien byc pod czy nad TV?
2. subwoofer powinien stac po lewej czy prawej stronie od telewizora? - zakladam ze z przodu

Prosze jeszcze o info na ten temat.

chodzi lepiej http://www.ceneo.pl/1530740s czy http://www.ceneo.pl/1009448s?

Ogolnie nie wiem jaka firma wybrać.
Może ktoś rzucić konkretny zestaw z którego jest zadowolony a który sprawdzil by sie u mnie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Te zestawy które podałeś są moim zdaniem gorsze niż te które były podane wcześniej.Szczególnie głośniki.Ja bym wybrał albo to co proponuje TOM 1723

albo to co ci podałem wczesniej.
Głośnik centralny możesz umieścic albo nad albo pod telewizorem.Jak Ci pasuje.
Ze subem to jest różnie.Po zakupie będziesz musiał poeksperymentowac jak będzie lepiej.Może stać z lewej albo z prawej a może się zdarzyć że najlepiej będzie brzmiał gdzie indziej

Zwróć równiez uwagę na głosniki satelitarne (szczególnie że będziesz kładł kable )Powinny one wisieć ok.50-90 cm.wyżej od ucha słuchacza,lekko pochylone do przodu ok.20 stopni.To są wartości przyblizone.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do filmów to raczej Yamaha lub Denon. Głośniki satelitarne powinny być mniej więcej po bokach kanapy ( miejsca odsłuchowego) a nie z tyłu. Co do suba to tak jak Pirs napisał pokombinujesz. Basy nie są kierunkowe więc się nie przejmuj. A miałeś już konkretne propozycje (ode mnie i od Pirsa) więc przypatrz się tym propozycjom i powiedz co Ci w nich nie pasuje.
Co do zestawów które sprawdziły się u kogoś. To nie znaczy, że sprawdzą się u Ciebie. Jeśli chcesz mieć pewność musiałbyś wypożyczyć sprzęt do siebie do domu i posłuchac jak to gra. Albo chociaż posłuchac w sklepie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to i ja Ci coś zaproponuję:

PS3 - zamiast DVD - budżet masz dość spory a na tym i pograsz przy okazji icon_smile.gif
ampli - H/K avr 255
kolumny 5.0 - Jamo s606 HCS
sub - Jamo sub300

całość ok 6 tys z możliwością grania i oglądania filmów HD

ps
jak głównie do kina kupujesz zestaw to sub musi być - i to w miarę możliwości potężny icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Cytat

kolumny 5.0 - Jamo s606 HCS
sub - Jamo sub300



Witam,

w powyższym zestawie głośników można umieścić głośnik centralny pod lub nad telewizorem. Nie bardzo mam jak umieścić pod i tutaj pytanie:
dolna część TV będzie na wysokości około 110 cm (46'') czy można głośnik centralny umieścić nad TV (na wys okolo 180 cm) - czy to jest za wysoko i moze lepiej umieścić na wysokości 20 cm od podłogi?
Czy zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie jest złe i w moim przypadku jednak musowo umieścić głośnik zaraz pod telewizorem ?

dzieki za info
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



no wlasnie to nei takie proste - teraz wykańczam meiszkanie i musze sie określić czy tak czy tak, bo musze polazyc peszle na kable. no i nie wiem który wariant wybrać.

Czy moze te warianty na dole lub na górze odpadaja i musi być głośnik np na wysokości 50-70 cm od podlogi.. to wtedy bede myslal jak go tam zamocowac ... Edytowano przez muzyczny_gość
Proszę używać funkcji 'odpowiedz' -dzięki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że bedziesz dopiero kładł kable.Czy nie wydaję ci sie ze telewizor będzie troche za wysoko?110 cm.od dolnej krawedzi to moim zdaniem za wysoko.

Na telewizor powinienes patrzec na wprost,żeby było wygodnie.Jeżeli masz jeszcze możliwość to pokombinuj troche jak będzie najlepiej.

Głośnik centralny jest głośnikiem dialogowym i generalnie powinien być skierowany na słuchającego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim wypadku - jeśli nic nie będzie stało na linii Ty-głośnik - ja bym zamontował/powiesił na dole. Zresztą u mnie jest mniej więcej na tej wysokości - leży na stoliku AV i jest wszystko w miarę ok. Z tym że ja siedzę ok 2.3-2.7m od TV.

Tak jak kolega napisał - najlepiej by było porównać oba te 'miejsca' zanim położysz kable - jeśli nie masz jak to zrobiłbym tak jak napisałem wyżej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
kable kup obojętnie jakie - byle jak najgrubsze . Od siebie dam propozycje głośników 5.0 Tonsil Siesta , gwarantuje że zagrają lepiej niż wcześniej wymienione JBL i od jamo pewnie też . Całkiem niedawno bo chyba w 2006 roku dostały nagrodę . tutaj link http://allegro.pl/item489149662_siesta_hie...il_kolumna.html
warto dołożyć bo jakość lepsza .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...