Skocz do zawartości

zestaw stereo 3,5 - 4 k zl


bondaree

Recommended Posts

Witam,
przymierzam się do kupna pierwszego "prawdziwego" zestawu grającego mającego nagłośnić pokój mniejwięcej 5x5 metrów. Od kilku lat używam jakiejś midiwieży philipsa, której granie zaczeło mnie powoli drażnić. Muzyka jakiej słucham to głównie metali i rock w różnych odmianach (kapele typu Death, Pantera, Meshuggah, Deep Purple, Dream Theater i inne) lecz także jazz spod znaku Scofielda i Di Meoli, hiszpańskie gitary De Lucii,. Generalnie gitara w każdej odmianie od delikatności gitary klasycznej po ostre przesterowania. Lubię również posłuchać hip hopu (the Roots) jak i Eriki Badu.
Moje wymagania co do brzmienia to mięsisty środek; zdecydowany, wyraźny nie dudniący bas (nie musi schodzić ekstremalnie nisko, ma być raczej czytelny) i miła niepiskliwa góra. Brzmienie raczej zharmonizowane w całym paśmie.

Zastanawiam się nad zestawem złożonym z denona serii 500 (cd+ wzmacniacz) + kolumny za około 1500 zł, potencjalnie:
- tannoy mission f3/f4
- dali concept 6
- klipsh synergy - F1
- whaferdale diamond 8.4

Budżet jak wspomniałem między 3,5 a 4 tysiące. Obowiązkowo musi być tuner i tu pytanie - czy amplituner stereo denon dra(?)500 różnić się będzie znacząco od wzmacniacza z tej samej serii pma 500? czy warto dokładać ok 300 zł do oddzielnego tunera. Raczej nie przewiduję zmian w sprzęcie przez kilka lat po kupnie, więc argument "zmienisz wzmacniacz, radio zostaje" chyba do mnie nie przemawia a za te 300 zł mógłbym może kupić model wyższy cd pma 700?


Oczywiście inne propozycje wskazane. Nie biorę pod uwage sprzętu uzywanego.

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Amplituner stereo, jak najbardziej.Plus CD-ek oczywiście. 4 tys. to dość skromny budżet jeżeli rozchodzi się o nowy sprzęt, jednak zbliżony do tego którym dysponowałem ja. Kolumny 1,7 tys. zł, amplituner stereo 1,6 tys. zł i odtwarzacz (w moim wypadku wieloformatowy) 750 zł. no i jeszcze takie drobiazgi jak kable głośnikowe 200 zł i interkonekt 130 zł. Ale to było ze trzy lata temu, teraz jest taniej. Zostaje jeszcze rynek wtórny, na którym czasem można trafić "rarytasy".
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeżeli słuchasz rocka to lepszym wyborem będzie zestaw Yamahy ma większego drajwa niż seria 500 Denona.


Rozumiem, ze chodzi Ci o serię 497 czy 397? Jakie byś polecał do niej kolumny?
Jestem świadom, że najważniejsze to wybierać na podstwie własnych uszu, a nie katalogów/porad w internecie, ale możliwych kombinacji sprzętu jest tak dużo, że staram się ułożyć parę zestawów startowych. Wmacniacz i cd to pewnie będzie Denon serii 500 lub Yamaha 397/497. Może da się kupić CD z serii wyżej - czy różnice sprowadzają się głównie do obsługi mp3, czy też jest różnica w jakości grania?

BTW w przypadku ograniczonych funduszy wydaje mi się, że najlepiej doinwestować w kolumny, czy dobrze myślę? Potem pewnie źródło a na końcu wzmacniacz?

pzdr



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...