Skocz do zawartości

Jakie glośniki - powoli składam kd :)


raf44

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów, planuję skompletować zestawik kd, niestety przy okrojonym budzecie nie jest to takie proste.Ale od poczatku:
pokój 5,5x4,5m, planowany odtwarzacz to coś klasy pioneera DV-410V, amplituner jeszcze nieznany- do 900zł trudny wybór i wreszcze element z tematu czyli głośniki. W interesujące mnie cenie znalazłem:

Koda np. AV701,F51 i wiele podobnych,
Jamo 406, 416, E350PPL,

Pytanie nr.1: z powyższych które wybrać?

Pytanie nr 2: może na dobry początek kupić front typu : Magnat Monitor 880 lub Pioneer S-H240 ew Tonsil Fenix, a resztę sukcesywnie dokupić?

Nie jestem audiofilem ale lubię jak dźwięk jest wyrazisty słychać i basy i soprany np. bardzo przyzwoicie dla mnie gra stara poczciwa duża diora (ta z magetofonem szufladą) w zestawie z głośniczkami tonsil space 50. Czy podobnyefekt jest do uzyskania na wymienionych kodzie czy jamo?

Z góry dzieki za informacje

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś mógł trochę uporządkować wiadomości:
- ile łącznie chcesz / możesz przeznaczyć łącznie na sprzęt;
- co chcesz kupić w pierwszej kolejności i ile masz na to pieniędzy;
- czy wchodzi w grę sprzęt używany;
- czy potrzebujesz HDMI w amplitunerze (mocno to ogranicza wybór i ciężko jest znaleźć jakieś ambitniejsze modele poniżej 1000zł)

Co do kolumn - będzie lepiej niż na starych Space, z podłogowych kolumn proponuję znaleźć gdzieś kolumny KODA 702F (wersja pierwsza lub 2), pojawiają się w idealnym stanie za ok. 500zł i są dość jednogłośnie chwalone przez swoich użytkowników icon_cool.gif
Poniżej link do nowych, ale w związku z tym drożej (i od razu mówię, że nie wiem czym rózni się v1 od v2)
http://www.allegro.pl/item412749412_nowa_k..._fotoaudio.html
http://www.allegro.pl/item419831885_koda_a...n_raty_f_v.html

Pomysł z zakupem pierw frontów jest jak najbardziej rozsądny (do frontowych 702 bez problemu dokupisz później centralny i tylne). A wzmacniacze WS432 i 442 bez problemu poradzą sobie z nowymi kolumnami, basu też przybędzie
Z modeli wymienionych przez Ciebie podstawowe modele Jamo nie grają rewelacyjnie... chociaż jak wiadomo trzeba pamiętać o ich cenie icon_cool.gif

Pozdrawiam
PS. Warto spojrzeć na ogłoszenia na Forum - jeden z Kolegów za rozsądną cenę sprzedaje amplituner KD SONY STR-DB790
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...amp;#entry23887
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz się przyjrzeć temu Sony w tej cenie icon_smile.gif

z nowych proponowałbym Ci H/K avr 147 lub Onkyo 506 i do tego quadral quintas 500 (kiedyś w przyszłości jamo sub200 do tego) ale to będzie pewnie ze 200 - 300 stówki powyżej budżetu - ale wg mnie sporo lepiej będzie grało od tego co Ty proponowałeś

druga opcja to coś z tonsili - ale tych nie znam za bardzo - kurde Polska znana marka a mało gdzie jest w sklepach - mają słabą dystrybucję i jeszcze gorszy marketing icon_sad.gif a szkoda bo to firma z dość długą tradycją
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...