Skocz do zawartości

Kilka pytań od newibe


Hocbav

Recommended Posts

Witajcie

Jestem początkującym użytkownikiem serwisu Audio więc proszę o wyrozumiałość jeżeli coś będzie nie tak. Mianowicie mam kilka pytań do osób obeznanych z tematem stereo. Planuje zakup:

-kolumny Magnat Quantum 505 rosewood
-wzmacniacz Onkyo A-933


1. Mój pokój to 4m x 3,6m czy mój pokój nie jest za mały na taki sprzęt ? Nie ukrywam że lubię muzyki posłuchać troszke głośno icon_smile.gif a niechce słuchać 7 echa po kisielu.
2. Czy ustawienie kolumn w odległości 2-3 metrów od siebie i skierowania ich symetrycznie do środka w kierunku mojego łóżka nie będzie pogarszało w jakiś sposób jakości dźwięku?
3. Czy podłączenie Wzmacniacza do karty muzycznej Creative z systemem XFi w wydaniu elite będzie skutkowało dobrym dźwiękiem?
4. Czy kable Audionowa Moonwalk będą dobre do tego sprzętu ?
5. Jak oceniacie ten zestaw?

Byłbym wdzięczny nawet za szczątkowe odpowiedzi:)
Z muzyką nie mam doczynienia od dziś bo trochę kształcenia w szkolej muzycznej mam za sobą (wspaniałe lata mojego życia [bez przekąsu to pisze]) i bardzo ważna jest dla mnie jakość dźwięku a na dłuższe testy niż 60 minutowe przed zakupem nie mam szans więc pytam sie posiadaczy chociaż jednej części tego zestawu czy jesteście z nich zadowoleni ?

Pozdrawiam
Konrad (18)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego ile chcesz przeznaczyc pieniedzy ?
Jakiej sluchasz muzyki ?

Jesli chcesz uzyskac naprawde dobry dzwiek, odpusc sobie karte muzczna.

Co do akustyki pomieszczenia to bez schematu pomieszczenia, nie ma o czym rozmawiac. Najlepiej zrob schemat z wymiarami + real foto. W ten sposob bedzie mozna latwiej dobrac odpowiednie do tego pomieszczenia kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Ten wzmacniacz pięknie się prezentuje, na temat Onkyo nie mam wyrobionego zdania. Do niedawna firma ta nie posiadała stałego dystrybutora w Polsce i była trochę egzotyczna. Pytanie dlaczego taki drogi? Za pieniądze które chcesz przeznaczyć na ten wzmak, możesz kupić A-9555 http://www.megamedia.pl/wzmacniacz-stereo-...-9555.php?off=1, i jeszcze źródło CD DX-7355 http://www.megamedia.pl/odtwarzacz-cd-onky...-7355.php?off=0. Wtedy możesz darować sobie podłączanie kompa do zestawy, chyba że jako źródło alternatywne. Na pewno komp nie dorówna jakością dźwięku odtwarzaczowi CD. Co do kolumn, to dobry wybór, sam takie posiadam. Zastanowił bym się jednak na Twoim miejscu na Q 605, http://www.megamedia.pl/kolumna-glosnikowa...-605.php?off=11, są w bardzo dobrej cenie. Jednak komponenty w nich są z serii 700 Quantuma (głośniki), czyli wyższej i sporo droższej. Nie rozstawiaj kolumn szerzej niż 3 metry i tylko lekko skieruj je do środka. Musisz pamiętać o odsunięciu ich od ściany na minimum 40 cm licząc od tylnej ścianki obudowy. Inaczej bas reflex nie będzie działał poprawnie. Sprawy ustawienia i tak będziesz musiał poćwiczyć indywidualnie. Mnie ustawienie kolumn, w zadawalającą odsłuchowo pozycję, zajeło ok 1,5 roku. Twój pokój nie powinien być za mały, bylebyś nie "odkręcał" wzmaka do granic absurdu. Jakieś meble, kwiaty, dywan i zasłony powinny załatwić w miarę sprawę akustyki. Co do kabli, nie wiem, nigdy się nie spotkałem oko w kabel.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!
Hm! Ciekawe pytanie, jakkolwiek nie wiem czy ma to znaczenie jeżeli rozchodzi się o jakość dźwięku. Może mieć je lepsze lub gorsze (tranzystory), mniej więcej nie zawsze znaczy lepiej. We wzmacniaczu jest jeszcze dużo innych komponentów odpowiedzialnych za wierność odtwarzanego materiału tak samo w CD. Większy model jest chyba napakowany firmowymi układami. Jeżeli chcesz być pewien, musisz odsłuchać. Nikt nie przekaże tobie, pisząc, że ten a ten model brzmi lepiej za różnice w cenie (w tym wypadku prawie 800 zł). Może się okazać, że żaden z nich nie będzie brzmiał tak jak tego oczekujesz.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Może i wojna była. Ba! może nawet dalej trwa, przynajmniej z "Audio", tu jej nie uświadczysz (Onkyo). Mea culpa, przypuszczałem że E.I.C wycofało się z dystrybucji. Brak testów w prasie nie usprawiedliwia braku sprzętu w salonach. Pamiętam jak jeszcze z 10 lat temu, zestawy KD tej firmy były nagrodą w teleturnieju "Jeden z dziesięciu", a potem cisza! Tak czy owak, cieszę się że w ogóle ktoś na tym forum bywa i czyta moje "wypociny".
Pozdrawiam Kolegę Fono!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tak - Akustyka pomieszczenia to najbardziej nieprzewidywalna i nieobliczalna rzecz, o jaką mogłeś zapytać. Może okazać sie ze jak postawisz zestaw głośnikowy przy ścianie to zagra lepiej bas, a jak skierujesz o 5 cm na ściane zamiast do środka, usłyszysz jak pianino zaczyna grać nie z przodu, a jakby....ze środka pokoju.... Akustyka pomieszczenia to jedna z najtrudniejszych dziedzin fizyki :/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...