Skocz do zawartości

Wzmacniacz do muzyki klasycznej


gaara21

Recommended Posts

Witam. Jak wszyscy wiemy na rynku jest cala masa markowych wzmacniaczy, ja musze wybrac jeden - taki, ktory idealnie nadaje sie do sluchania muzyki klasycznej. Mam do wydania 3000. Prosze o pomoc w wyborze. Przegladam od kilku dni różne fora, porownuje ceny w roznych sklepach i polki co znalazlem nastepujace wzmacniacze:

Cambridge Audio Azur 840A
Pioneer A-A9-J
Harman Kardon HK 980
Marantz PM 7001 KI
Xindak A-06
Xindak XA-6950V
Xindak XA-6800R
Xindak MT-3 (warto kupowac wzmacniacz lampowy?)
NAIM NAIT 5i
Rotel RA-1062
Yamaha A-S1000
CREEK EVO
Prima Luna ProLogue One.

Czekam na wasze opinie w tej sprawie. powinienem wybrac cos z tej listy czy moze cos na co do tej pory nie zwrocilem uwagi. Osobiscie najbardziej przekonuje mnie HK 980 ze wzgledu na ultraszerokie pasmo przekazywania. Prosze o pomoc przy wyborze. Jezeli uwazacie, ze powinienem przeznaczyc wiecej pieniedzy rowniesz napiszcie(w granicach rozsadku oczywiscie).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego!
Niepotrzebnie zmuszasz nas do "nabijania postów". A trzeba było trochę poczytać o formułowaniu pytań!
Żeby Ci pomóc - mamy zbyt danych!
W naszym hobby, co jest prawdą powszechną, dla osiągnięcia zadowalającego rezultatu nie wystarczy złożenie "najlepszych" klocków w danej kategorii cenowej, ale ich wzajemne współgranie - tzw. synergia, oraz współgranie z pokojem odsłuchowym, w tym jego powierzchnią i kubaturą!
Chcesz pomocy w wyborze wzmacniacza. OK. ale napisz, proszę, z jakimi kolumnami ma to współpracować, w jakim pomieszczeniu, jaki sprzęt towarzysząc, czy masz swoje preferencje odnośnie brzmienia (czego słuchałeś, co Ci się podobało), itp. itd.
Bo niestety mając tak mało danych możemy Ci polecić... każdy wzmacniacz z listy... icon_mrgreen.gif
Im więcej danych, tym propozycje będą trafniejsze!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tych kolumnach to klasyki w zadawalający sposób nie posłuchasz sobie. Mają one za twardy i szorstki dźwięk!!! Tu wzmacniacz nie pomoże. Zajrzyj na strone akustyka i tam cos wybierz. Do klasyki zalecam 3 drożne głośniki. Ja mam nawet 4 drozne z 2 kopółkami wysokotonowcem i średniotonowcem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie przywiązuj zbytnio uwagi do danych na temat pasma przenoszenia podawanych przez producenta (chodzi o zakres górnych częstotliwości).
Standardowo ucho ludzkie ( zdrowego 20 latka) nie słyszy powyżej 18KHz. 50 latek może nie usłyszeć niczego co ma więcej niż 12KHz.

Oczywiście pasmo to nie tylko składowe podstawowe ale też wyższe harmoniczne, i test jaki przeprowadziliśmy na uczelni pokazał, że słyszalna jest różnica pomiędzy zestawem głośnikowym który przenosi do 17KHz a tym który daje 30KHz.Ale.... Nie wszyscy to słyszą....

Różnica pomiędzy wzmacniaczem który przenosi pasmo do 22KHz a tym który przenośi do 25KHz jest żadna. To chwyt marketingowy stosowany w tej branży.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy pomóc...
Sprawa jest trudna!
Widzisz, kolego, olbrzymim ograniczeniem Twojego systemu są, co zostało już powiedziane wyżej, kolumny!
Tu sytuacja jest o tyle skomplikowana, że w takiej sytuacji wymiana wzmacniacza nistety poprawi niewiele!
Mówiąc szczerze - zgodnie z tradycyjną ścieżką - raczej powinienieś zabawę zacząć od wyboru kolumn i na ich bazie poszukać odpowiedniej amplifikacji, a, najlepiej, dokonać zakupu kompletu kolumny wraz z wzmacniaczem. O tyle ta druga sytuacja jest lepsza, że, decydując się na zakup sprzętu nowego, będziesz mieć w sklepach audio możliwość przesłuchania brzmienia całego kompletu i dopasowania go do swych preferencji!
Żadnych dalszych danych nie mamy (w szczególności jeżeli chodzi o budżet), więc nie spodziewaj się propozycji!
Również sformułowanie "słucham muzyki klasycznej) jest na tyle szerokie, że trudno cokolwiek radzić sensownego. Zakładając, że nie masz nieograniczonych środków, należy wskazać, że muzyka klasyczna - muzyce klasycznej nierówna, a trochę inne brzmienie będziesz potrzebować słuchając barokowych kwartetów smyczkowych, a inne, gdy słuchasz romantycznej symfoniki icon_wink.gif
Spróbuj wysilić się i napisać coś więcej!
Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec mam okazje kupic fajny wzmacniacz Xindaka XA6200. A co do tej muzyki klasycznej to wlasnie problem w tym, ze slucham oper z wszystkich zakresow. Nie wiem jak skutecznie ubrac to w slowa ale chcialbym aby brzmienie bylo maksymalnie naturalne, zeby glos spiewaczek operowych byl taki jak ten ktory uslyszec mozna w gmachu opery. Nie chce aby dzwiek byl przeslodzony, nadmiernie cieply ale jednoczesnie nie byl nienaturalny.
Czyli kolumyny zdecydowanie do wymiany? A moglibyscie polecic mi jakies porzadne kolumny w cenie do 2000zl? Przegladalem różne sklepy i znalazlem: http://www.megamedia.pl/kolumna-glosnikowa...quantum-508.php wydaja sie byc dosc ciekawe, pasmo szerokie, moc odpowiednia. Mam jednak pelno watpliwosci, nie wiem czy beda one dobrze graly z tym wzmacniaczem. o samym wzmacniaczu cztalem, ze jest porownywalny do Lebena CS300 ktorego mialem okazje slyszec, a ktorego cena skutecznie mnie odstrasza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tja!
Opera...
To mamy rzeczywiście problem...
Naturalność głosów ludzkich, połączona z dynamiką, praktycznie pełnym spektrum pasma, a na dodatek mocno ograniczonym budżetem i 20 m2 do nagłośnienia...
Tak, to tylko w Erze, chciałoby się rzec... icon_twisted.gif
Problemem największym jest niewątpliwie budżet!
Ze swej strony, w takim razie, proponowałbym poszperanie jednak na rynku wtórnym. Za taką samą ilość pieniędzy masz możliwość zakupienia nieco bardziej wyrafinowanego zestawu, który w większym stopniu będzie w stanie spełnić Twoje wymagania.
Poszperaj nawet na tym forum propozycji, które gdzieśtam i kiedyśtam padły!
Poszperaj w ogłoszeniach na portalach przeróżnych...
Może pomyśl o czymś ze stajni Dynaudio + mocny, wydajny prądowo i dynamiczny wzmacniacz.
Zwróć uwagę na temat o kolumnach do 3.000 zł.
Odwiedź kilka sklepów ze sprzętem, posłuchaj! Może jakieś podłogówki ze stajni Eposa...
Sam nie wiem, co ci radzić... icon_cry.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Gaara!
Na Twoje pytanie "na co powinienem zwrocić uwagę, gdybym sam chcial wybrać" odpowiedź jest banalnie prosta - na własne wrażenia z odsłuchów!
Nikt nie wybierze kolumn (sprzętu) za Ciebie, a nawet gdyby tak było, taki wybór dotknięty byłby baaaaaaardzo dużym marginesem błędu!
I nie traktuj naszych wypowiedzi w kategorii prawdy objawionej, bo to są wyłącznie wskazówki, których prawidłowość musisz sam na własnych sprawdzić!
Słuchasz muzyki! I to fajnej...
Dlatego kieruj się zaufaniem do własnych uszu! Weź kilka ulubionych płyt, udaj sie do kilku salonów, umów się ze znajomymi, którzy już posiadli trochę "wtajemniczenia" icon_wink.gif - słuchaj, a w swym wyborze się nie spiesz!
Dodatkowo - powertuj fora internetowe - poczytaj i skonfrontuj to, co wyczytałeś z własnymi doznaniami!
To chyba tyle... i aż tyle...
Pozdrawiam
PS. jakieś wskazówki Ci już dałem we wcześniejszym poście! Powodzenia! Masz wątpliwości - pytaj!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...