Skocz do zawartości

Wzmacniacz+kolumnny Stereo do ok. 600pln


Marc1n

Recommended Posts

Witam. Postanowilem zaczac przygode ze sprzetem audio juz mnie dla dzieci, a dla tych co jakosc brzmienia jest wazna, problemem jednak w moim wypadku sa pieniadze i za niewiadomo ile nie jestem wstanie kupic sprzetu audio icon_smile.gif
Mialem kilka planow i nie wiem ktory jest najlepszy, bo szczerze mowiac jestem laikiem. W obecnym momencie slucham muzyki z komputera poprzez polaczenie jego z wieza Sharpa model CD-C770, czyli juz dosc stary. W sumie w porownaniu do strickte jakichs kompterowych zestawow z nienajwyzej polki, to ten zestaw gral lepiej. Posprzedawalem troche niepotrzebnych rzeczy z domu i uzbieralem nieduza sumke, na ktorej wydanie mialem kilka pomyslow. Zwiazanych z Audio bylo dokladnie 3, jeden to wymiana odtwarzacza mp3 na jakiegos smacznego iRiver'a/iAudio/Rio, drugi to kupno lepszej wiezy. Zastanawialem sie nad zestawami Technicsa, ceny na nich polecialy niezle w dol, np. wyrwac taki zestaw: http://www.allegro.pl/item427007967_wieza_..._0_komplet.html ale wyrwac z jakiejs tanszej aukcji, albo opcja 3cia. Zainswestowac w cos troche bardziej profesionalnego, moze wiekowego, ale zawsze... W sumie nie stac mnie na duzo, ale mysle o czyms na poczatek. Zrodlem dzwieku ma byc komputer, planuje dokupienie karty dzwiekowej w zaleznosci od decyzji, albo Audiotraka HD albo HiFi. HD jest karta stereo, a HiFi pod zestawy 5.1 i wieksze, czyli dzwiek przestrzenny. Na te karty jest oddzielny fundusz i nie psuja tego budzetu o ktorym napisalem icon_wink.gif Co wiecej, w przyszlosci planuje dokupienie mozliwie jeszcze jakiegos CD playera, ale w przyszlosci. Pokoj, to mnie wiecej 4mx5mx2,5m ze sciety przez to, ze pokoj jest na poddaszu. Kolumny planuje rozstawic albo na dwoch koncach dosc szerokiego stolu, ma albo 120cm albo 140cm albo po bokach juz obok stolu, biurka dokladniej. Odsluch nie bedzie super profesionalny, szczegolnie ze muzyki sluchac mam zamiar albo przy tym jak siedze przy biurku na komputerze, albo najazwyczajniej mila nutka leci jak ide spac icon_smile.gif Muzyka ktorej slucham, to w glownej mierze Drum'n'Bass, w odmianie LiquidFunk w wiekszosci, czyli takiej bardziej relaksacyjnej(jednak posiadajacej wokal, ktory ujmuje szczegolnie w zenskim wydaniu), reszte stanowi elektronika np. jak MassiveAttack, Boards of Canada, ale takze Prodigy, a nawet VenetianSnares icon_smile.gif
Tak wiec pytania:
- Czy do sluchania muzyki(, bo filmy ogladam naprawde okazyjnie, a jak cos to wole isc do kina)potrzebny jest dzwiek wielokoanalowy, w szczegolnosci mi chodzi o to, czy kolumny stereo maja wystarczajace rozpietosc, zeby swobodnie odtworzyc niskie tony, ktore wg. mnie zawsze byly dla suba. Czy jednak moze dobre stereo wystarcza swobodnie?
- W zaleznosci od decyzji potrzebowalbym prawdopodobnie innej karty dzwiekowej(w co juz panstwa nie mieszam)ale takze wyboru pomiedzy Amplitunerem a Wzmacniaczem Stereo, kwestia jaki model itd. Zawsze z solidnoscia, oraz obecnoscia w dziedzinie muzyki elektronicznej kojarzyl mi sie Pioneer.Ponadto myslalem o DENONie, ale podobno ma zacieple brzmienia zazwyczaj jak na elektronike oraz Harman/Kardon ktory jest w moim mniemaniu neutralna firma, ale za to ujmuje mnie wyglada, szczegolnie w nowszych modelach niebieskie podswietlenie na potencjometrach(jestem troche esteta i praktycznie wszystko w moim pokoju podswietla sie na niebiesko, wiec bylby to taki estetyczny +, chodz swiadom jestem, ze w tanich modelach tego nie ma, no ale...). Oczywiscie jestem otwarty na typy i wszelkie rady co wybrac, ale te firmy to moje newbie typy icon_smile.gif
- Tak samo sprawa ma sie z kolumnami. W zaleznosci czy potrzebuje dzwieku przestrzennego potrzebowalbym albo jakis kolumn na poczatek ktore moglby potem rozbudowac o satelity i suba, albo zestawu dwoch kolumn stereo. Tutaj typow nie mam. Potrzebowalbym czegos uzywanego jak mniemam, a o takich kolumnach raczej w gazetach nie poczytam. Nie wiem jaka wielkosc, czy cos wielkosci monitorow wystarczy, czy kolumny podlogowe, nie mam pojecia, wiec prosze o pelna porade
- Mam taki troche "fetysz", krotko mowiac lubie albo miec wszystko od jednej firmy, np. kolumny+wzmacniasz Pioneera, albo np. sprzet dwoch firm wyspecializowanych, co produkuja np. tylko kolumny i tylko sprzet elektroniczny, np. Dali i NAD icon_smile.gif Jakos tak mam, nie wiem dlaczego, nie pytajcie, hehe icon_smile.gif

Budzet: 600PLN na kolumny+wzmacniacz. Oczywiscie uzywane rzeczy, bo pewnie nowych dobrych nie znajde. Pieniadzy moge troche skombinowac albo poczekac z zakupem, jezeli jest to super konieczne icon_smile.gif

PS: Przepraszam za brak polskich znakow - ENG Vista icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe może znajdziesz kolumny, jak się dobrze rozejrzysz, np. Magnaty lub Heco, ale będą to małe podstawkowe, wiec przeogromu basu się nie spodziewaj. Na allegro jest mnóstwo wzmacniaczy i amplitunerów, z tanich, starszych i dobrych to NAD, wymieniony Denon lub ewentualnie Yamaha. Tu raczej bierze się coś co jest w okazyjnej cenie i stanie niż konkretny model, bo budżet Cię ogranicza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

600 zł to nieduża kwota, ale na początek wystarczy.

Połowę tej kwoty możesz przeznaczyć na kolumny - albo nowe np. satelity Tonsilu, albo używane podłogówki.
Za 300 zł kupisz całkiem dobry wzmacniacz Yamahy albo starszy Denona.

Spróbuj, posłuchaj, zainwestuj nieduże pieniądze w używany odtwarzacz CD dobrej klasy i zobaczysz.
Najważniejsze później to ... oryginalne płyty dobrej jakości.

A do słuchania przy biurku czy w łóżku nie ma sensu wypruwać żył na super sprzęt, szczególnie nowy.

Kartę dźwiękową kup stereo a nie 5.1 - będzie lepiej grała za te same pieniądze.
Wydasz od 50 zł za używanego Sound Blastera do kilkuset zł np na to

Daj znać, co dalej!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na allegro wyszukalem kilka ciekawych aukcji, a jako ze zazwyczaj do takiego zastosowania jak ja ludzie polecali Pianocrafta, to go znalazlem! No ale ciut stary icon_smile.gif
Oto sama jednostka: http://www.allegro.pl/item426383564_yamaha...e200_pilot.html
No i glosniki: http://www.allegro.pl/item426370719_yamaha_nx_e200.html
Co myslicie o takim polaczeniu, warto to licytowac?
Aha, bo bym zapomnial. Wiele ludzi mowilo, ze Pianocrafty maja kable naprawde lipne w standradzie? Co byscie poleciali? Takze do polaczenia kompa z wieza, w kombinacji 2chinch-2chinch ? Jakies typy co do kabli, bo to dla mnie czarna magia icon_smile.gif No i do polaczenia samych glosnikow z sama jednostka, tez nie wiem czego uzyc icon_smile.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...