Skocz do zawartości

Zestaw do słuchania muzyki z kompa.


el.magnifico

Recommended Posts

Obecnie posiadam wieże PHILIPS FW M399, która jest podłączona do kompa. Sprzęcik plastikowy bo plastikowy ale po paru zabawach w EQ gra OK jednak nie mogę pozbyć się zbyt ubasowionego dźwięku, który jest tym niepożądanym basem w metalu a takiej muzyki słucham. Mam takie zestawienie od 3 lat a wtedy gdy kupowałem sprzęt to w cenie 1000zł był to najlepszy wybór, który potrafił zasilić moje uszy odpowiednią ilością dB w moim pokoju icon_biggrin.gif ) Będąc w moim pokoju trzeba by zdawać sobie sprawę, że jest prostokątem (cóż za spostrzeżenie icon_cool.gif ) o wym. 2.8x6x2.6m (szer. x dł. x wys.) a więc jak by nie było z mocą musi być wysoko żeby to nagłośnić (szczególnie, gdy metalu słucha się głośno i nie mieszka się w bloku icon_mrgreen.gif ). Jeśli ustawienie głośników coś pomoże, to stoją one na krótkiej ścianie w rogach na wys ok 1m. Teraz do meritum... tzn do sedna. Szukam czegoś co mółgbym podłączyć do kompa z mocą conajmniej równą mojej obecnej wieży. Myślałem o Pianocrafcie ale jest chyba za słaba. Miałem też myśl o kupnie samych głośników JBL ES30 lub Northridge E30 ale nie wiem jakim cudem bym je podłączył do kompa (pewnie wzmak by się przydał ale to dodatkowe koszty). Jeśli doszliśmy już do ekscytującego tematu kosztów to mogę sobie pozwolić na wydatek w granicach 1500zł z małym marginesem na ewentualny rozpier****** uszu, tzn... bardzo dobrze grający sprzęt icon_biggrin.gif No i oczywiście dźwięk. Musi on być czysty i klarowny, żeby nie zlewał się w jedno. Chcę słyszeć blasty z uderzeniami 200bpm, ciężko grający bas, naparzające gitary, wokal i czasem gdzieś klawisze (Children of Bodom, Kataklysm, Nile, Anorexia Nervosa itd - znawcy tematu wiedzą o co chodzi). Wyskoczcie z jakimiś pomysłami mającymi ręce i nogi, sorry to nie to forum..., mającymi głośniki i wzmacniacze icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o tych przechwałkach Philipsa, Twoja wieża ma nie więcej jak 20 W , problem tylko w tym, że żaden normalny sprzęt nie przegoni jej w dudnieniu basu, bo w Pianocraftach i innych tej klasy bas ma być dobry, a nie przykrywający wszystko dookoła. Ale na to jest prosta rada, kup subwoofer.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechwałki przechwałkami, ale z tym 20W to trochę przesadziłeś. 20W nie sprawiłoby, że szyby w drzwiach drżą a po przekątnej domu, w pokoju na dole nie można normalnie rozmawiać i to wszystko przy zamkniętych drzwiach mojego pokoju. Ta wieża może i nie ma mocy łącznej 240W ale kopa ma mocnego, jednak co mi po tym jak na takiej głośności słychać właśnie w 75% dudnienie basu.

Widzę, że zainteresowanie moim tematem nie jest wielkie więc może zadam standardowe pytanie. Jaki sprzęt wybrać? icon_biggrin.gif Do słuchania czego będę go używał, pod czym będzie grał i moje wymagania już znacie więc teraz sprzęt. Moim produktem docelowym stała się Yamaha PianoCraft E-810 + wzmacniacz Yamaha AX-497 + głośniki JBL ES30. Niestety koszty nie pozwalają mi kupić wszystkiego od razu i dlatego rozważam dwie możliwości: 1) kupno wzmacniacza z głośnikami, 2) kupno wieży z głośnikami - no a oczywiście potem wzmacniacz lub wieża w zależności od wybranej opcji. Przy wyborze nr 1 do wzmacniacza podpiąłbym swoją starą wieże lub bezpośrednio wzmacniacz pod kompa. Którą opcję polecacie kupić na początek? Co zagra lepiej, ES30 pod wieżą czy wzmacniaczem?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...