Skocz do zawartości

Co to jest subwoofer aktywny??


michaloos12

Recommended Posts

Witam!!!
Z góry prosze o wyrozumialosc, ale jestem laikiem w tych sprawach. Prosze aby ktos mi wytlumaczyl co to jest subwoofer aktywny, do czego on sluzy. Oraz to, jaki subwoofer bylby najleprzy dla mojego amplitunera:
http://www.allegro.pl/item415807102_philip...ino_domowe.html
Z gory dziekuje


Pozdrawiam!!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Tutaj masz opis Subwoofera:


Subwoofer Dodatkowy moduł zawierający głośnik niskotonowy, będący uzupełnieniem systemów nagłośnienia wielokanałowego, najczęściej zestawów kina domowego. Rolą subwoofera jest odtwarzanie dźwięków o najniższych częstotliwościach (z reguły w granicach 20-200 Hz). Jego wykorzystanie daje, ceniony podczas projekcji filmowej, efekt drżenia ścian, podłogi i mebli. Subwoofery są szczególnie przydatne w aparaturach audio o ograniczonej mocy stosowanych w małych pomieszczeniach i samochodach. W tego typu miejscach dźwięki o niższych częstotliwościach są szybciej tłumione od dźwięków o wyższych częstotliwościach.

A tutaj subwoofer aktywny:

Moduł głośnikowy zawierający przetwornik niskotonowy i zasilający go wzmacniacz mocy. Takie urządzenie sterowane jest sygnałem liniowym z dedykowanego wyjścia wzmacniacza lub amplitunera.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satelity to małe kolumny, pełniące w kinie domowym rolę kolumn efektowych - uzupełniających (tylnych lub bocznych i tylnych, w zależności od ilości kolumn w systemie: od 5 do 7).
W przypadku systemów, składajacych się z subwoofera i małych kolumn - są to właśnie te małe kolumny.
Opis może łopatologiczny, ale chyba jasny icon_cool.gif

Zapraszam na stronę AUDIO - FAQ
http://www.audio.com.pl/index.php?page=faq&katId=8
tam znajdziej pełniejsze wyjaśnienia dotyczące kolumn, subwooferów i nie tylko ...

Co do kwoty 100zł - za te pieniądze dźwięk będzie ....hm dziwny. Możesz kupić jedynie bezfirmowe wynalazki, robiące dużo hałasu (a może i nie będą nawet zbyt głośne, bo pojawią się spore zniekształcenia...). Wg mnie absolutnie, najniższe minimum (sorry za zbitek określeń, ale miało być dobitnie) to 200zł, a ja sugerowałbym raczej coś od 300zł (choćby Tonsila A40)

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...