Skocz do zawartości

Denon AVR 1306 + DVD1740 + kolumny Eltax warto?


raf44

Recommended Posts

Idealny przykład to czego na maxa mnie odpycha... jak by to kaczor napisał..meteor
raf44 mam ogromną prośbe czy możesz zobaczyć jak są konstruowane wątki na forum..i dopisać kilka informacji..
budżet, pokój muzyka filmy sprzet jaki posiadam i kilka innych cennych informacji....


na tak zadane pytanie odpowiem w taki sam sposób

czy warto taki zestaw..: hmm i tak i nie... a chyba nie o taką odp chodziło
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki sorki, budżet max 2000, pokój 4,5x5,5, 70% filmy DVD + DIVX, czasami koncerty,30% muzyka pop, lekki jazz. Nie mam wielkich wymagań bo nie jestem specjalnym audiofilem ale dźwięk z plastikowych kolumienek mi się nie podoba, co jeszcze tv 42" HDready, więc hdmi mile widziane, usb też ny się przydało - akurat w tym denonie nie ma.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVD DENON 1740 to niezły model, na razie nie ma jeszcze następcy (około rok na rynku, podobnie jak SONY 78). A model wyższy (1940) jest mocno chwalony, ale to już ceny powyżej 1000zł (za srebrny, bo czarny - za 1200zł).
Pioneer 410 jest najnowszym modelem z tej trójki.
Całość w zróżnicowanej cenie (DENON prawie 2 razy droższy od reszty), wszystko bez SACD, zbliżone oceny, ze wskazaniem na Denona.

Co do kolumn - chcesz od razu 5 kolumn, czy zaczynasz od frontowych?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki RoRo za info, szkoda, że nie ma ten Denon usb, ale do przeżycia, z kolumnami to jest mały problem, chciałem zacząć od forntowych ale zrobiłem przemeblowanie i niestety podłogowe mi nie wejdą jedna ściane z tv, jedna się zmieści ale druga niestety - trzeba by zdemontować drzwi a to raczej nie wchodziw grę. Toteż raczej muszę się skupić na małych i to chyba gorszy wybór. Raczej na dobry początek front + sub do tyłu na chwilę ze starego zestawu LG.
Zastanawiam się nad trwałością dvd Denona, bo przerób dzienny to 3-4 płyty, i konieczna dobra korekcja błędów. Aktualnie po roku takiej eksploatacji trak711 (kupiony ze względu na wymiary-łatwo go zabrać na wakacje:)) zaczyna się wieszać, wcześniej padło wspomniane LG.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raf44
Co do DVD – może coś z Pioneera, ponieważ masz dużą „oglądalność”, to radziłbym zakup nowego urządzenia na min. 2-letniej gwarancji
model 600 za 469zł, (ew. o rok starszy DV-696, oba modele z SACD i DVD-Audio)
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...amp;#entry23991
nowszą (właściwie to najnowszą) 610
http://www.allegro.pl/item428103008_odtwar...dv_610av_k.html
no i jeszcze tańszy model 410/400.
http://www.allegro.pl/item428103008_odtwar...dv_610av_k.html

Pisałeś, że USB się przyda – stąd propozycje tańszych (i zapewne ciut słabszych) od DENONa 1740. No i do Pionka często pojawia się zmodyfikowany soft, o czym warto pamiętać!
Co do wytrzymałości napędów DVD - nie mam wiadomości na ten temat, aż tak bardzo nie męczę swojego sprzętu. No a poza tym to wykorzystuje ciut więcej niż jeden zestaw icon_cool.gif
Ale w razie czego masz tą gwarancję, a nowa głowica lub cały napęd nie kosztują majątku!

Co do kolumn- "małe" to zapewne podstawkowe (i jak chcesz je ustawić - w regale, podwieszone do ściany, czy na podstawkach) czy myślisz o małych podłogowych?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dzięki za tak wyczerpujące infochyba wybiorę tego Pionka 410, a głośniki: 2 na regałach bo są niskie, wiem że nie jest to rozwiązanie optymalne ale lepsze niż żadne, poza tym mója mała 3 letnia psotnisia nie zrzuci ich. centralny pod tv a efektowe powieszone w rogach na ścianie.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...