Skocz do zawartości

Budżetowa Listwa zasilająca


Recommended Posts

Jak w temacie, używałem opcji szukaj, ale ludzie na forum pisząc tania listwa wyjeżdżaja z listwami Tomanek za 700 zł. Pytanie moje jest takie: czy warto kupowac listwe za ok 150-200 zł np cos pokroju: Brennenstuhl Premium Protect Line ?  Używek nie ma bo kto będzie sprzedawał porządną listwe która spełnia swoje zadanie :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ja bym nie był mimo wszystko tak radykalny jak @audiowit, ale rzeczywiście trudno znaleźć przyzwoitą listwę z filtrami za mniej niż kilka stówek. O ile pamiętam, w którymś wątku jest też parę wpisów o listwie wymienionej przez Ciebie (lub podobnej), jednak bez zachwytów, głównie ze względu na jakość wykonania. Cóż, pozostaje zrobić we własnym zakresie :P 

  @Przemek Ost, zachęcam do dokładnego zapoznania się z całą treścią wątku "Tania listwa zasilająca". Całkiem sporo zostało tam napisane i raczej nie ma sensu powtarzać. Na marginesie, to właśnie w tym wątku przewija się m. in. listwa Brennenstuhl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nowy78 Temat czytałem, aczkolwiek nie dał mi jednoznacznej odpowiedzi. To że listwa za 700-2000 zł jest lepsza, posiada różnego rodzaju filtry i jest listwą "audio" to wiem, pytanie brzmiało czy ma sens kupno listwy za 200 zł czy szkoda np 150zł bo to nic nie da względem prostej listwy za 50 zł. Pomijam tu również fakt możliwości "zbudowania" listwy we własnym zakresie (aczkolwiek Twoja to profeska :P )

Edit: jeżeli uważacie że 2 poprzednie wypowiedzi wyczerpały temat, to ten jest do zamkniecia.

 

Edytowano przez Przemek Ost
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza z tanich listew, jaką znalazłem wydaje się ta - cena 50 zł. Może nie wygląda zbyt efektownie, ale przynajmniej jest pewność co do jakości zastosowanego filtra. Nie wiem jednak czy jest dostępna. W listwach Brennenstuhl Premium Protect Line także jest wbudowany filtr, ale już trudniej powiedzieć jaki. Najlepiej przetestować samemu. Jeśli nie spełni oczekiwań, tj. nie poprawi nic w dźwięku - można oddać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2018 o 22:00, wpszoniak napisał:

A zechciej wyjaśnić  mi niedoświadczonemu dlaczego jest "OK"? 

Dźwięk w porównaniu do listwy komputerowej zdecydowanie szlachetniejszy. poza tym posiada diodę sygnalicującą zgodność faz.oraz posiada solidne 4 gniazda z filtrem i 4 bez filtra. Można sobie pokombinować, a przy tym solidna obudowa i cena przystępna. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
Dnia 2.12.2018 o 17:07, wpszoniak napisał:

@Gołąb, zamiast tutaj tłumaczyć pozwolę sobie odesłać w miejsce (chyba) dokładnie omawiające ten problem z dołączonymi rysunkami objaśniającymi itp:

http://wpszoniak.pl/portfolio/fazowosc-i-polaryzacja/

Pozdrawiam Ciebie, WP

Tylko dla poprawności „Phase” czyli tzw. polaryzacji należałoby gniazda podwójne budować lub szukać takich jak poniżej. Bo takie jak na Twoim opisie w portfolio Wojtku, zmieniają polaryzację. Niestety w handlu te podwójne z uziemieniem są głównie te nieprawidłowo spolaryzowane.

Pozdrawiam

3F217C7B-211E-495D-837E-B373AD945E10.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariuszu, zgadza się. W ramach bloga właśnie tę- nieprawidłową sytuację przedstawiam, co nie oznacza, że namawiam kogokolwiek do stosowania nieprawidłowych gniazd, Ale skorzystam z Twojej sugestii i ten rysunek zamieszczę (powołując się na post w forum.audio.com.pl)
Pozdrawiam serdecznie, WP


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przez chwilę się zastanawiałem w jakim wątku umieścić link listwy którą znalazłem , bo mamy dwa tj. " Tania listwa...." oraz " Budżetowa listwa ....." , zdecydowałem się tutaj , bo tania nie jest, natomiast budowa jak najbardziej budżetowa :)

 https://allegro.pl/oferta/kabel-sieciowy-sulek-audio-zakonczony-listwa-7545640798?reco_id=0d6d0f81-c303-11e9-a697-000af7f5f5c0&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🤣 Już kiedyś ją widziałem. Po ochłonięciu, a dość długo było mi wesoło, zacząłem się zastanawiać, kto właściwie mógłby chcieć ją kupić. "Klasyczny" wygląd a'la castorama z całą pewnością nie zachęca, a gdy dołożyć do tego cenę jak za całkiem już przyzwoity wzmacniacz... Nieeee, to się nie może sprawdzić. Marketing leży zupełnie. A można było zajrzeć na ali i pooglądać jak to robią fachowcy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nowy78 napisał:

Marketing leży zupełnie. A można było zajrzeć na ali i pooglądać jak to robią fachowcy :) 

A może trzeba właśnie docenić uczciwość firmy. W końcu dla prawdziwego audiofila liczy się brzmienie, a nie wygląd. Sulek celowo powstrzymał się od zastosowania fikuśnej, ale ich zdaniem nic nie wnoszącej do dźwięku, obudowy listwy, bo nie chciał windować ceny. Skoro nie słychać, to po co przepłacać. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wam, jestem tu w miare nowy na tym forum. Jestem tez u „konkurencji” ale tam jakby jest takie towarzystwo ktore zniecheca do czytania i udzielania sie na innych zasadach niz wyznawane przez nich. Cos w stylu kable listwy kondycjonery nie dzialaja i sa be. A jak cos innego sie mysli to....

A ja mam taka sprawe do kolegow tutaj.

Cale rtv mialem podpiete do jednej zwyklej listwy komputerowej. Az troche strach. Teraz troche okazyjnie kupilem listwe Tomanka tap 8 bez dc blokerow. Wiem ze to nie jest szczyt szczytow no ale na takie cos moglem sobie pozwolic. Chyba lepsze to niz listwa za 40zl do PC.

Musze kupic jakis kabel ktorym podlacze listwe do gniazdka. Nie mam dedykowanej linii audio.

Spytam tak, ktory kabel jest wazniejszy: z gniazdka do listwy, czy z listwy do wzmaka lub koncowki mocy. Czy moze nie ma to znaczenia?

No i jeszcze jedna sprawa, w listwie 2 gniazda niefiltrowane a 6 z filtrem. Jesli mozna podpiac na jedna listwe sprzet ktory ponizej wymienie, to do ktorych gniazd?

- koncowka mocy rotel rb 1070

- cd denona 

- streamer heos

- plazma panasonic

- router

- modem

- komputer pasywny zasilany pico psu (impuls)

- no i docelowo albo jakas integra kub pre do koncowki rotela.

Na razie mini kombajn streamer HEOS mam podlaczony do koncowki rotela.

Jesli to istotne kolumny BMN na scan speaku i seas.

Dziekuje z gory za podpowiedzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...